Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Шосейни гуми за СУВ - модели и лични впечатления за тях

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Шосейни гуми за СУВ - модели и лични впечатления за тях

    пускам тази тема, защото гумите са една от най-важните "съставки" в един автомобил, особенно пък СУВ, който се предполага, че развива сериозни скорости и съответно изискванията към гумите са доста сериозни.
    Аз мога дам своите "5ст" за

    GoodYear Wrangler HP All Season 235/65/17
    Първата есен и зима се държаха доста добре, единствено на много сняг имаше какво да се желае, но все пак са всесезонни, а не чисто зимни. През лятото обща-взето се държаха добре, но към есента установих, че грайферът доста е намалял - почти на 50% спрямо нови за 20 000км пробег и то на можеби най-лекият СУВ с такъв размер гуми - Гранд Витара 2007г
    Yokohama Geolander G012 235/65/17 - много добри зимни гуми с доста сериозни блокчета по периферията, които вършат работа и за кал /естествено в разумни граници, в каквито се ползва един СУВ/... Логично за шарката си, сравнително шумни, но не прекалено... Имам сравнително малко км с тях /под 10 000/ и не мога да дам отзиви за износването им...
    General Grabber UHP 215/65/16 - водят се всесезонни, но изглежда "зимната" им част е за климат без снеговалеж... Каучукът е доста мек - свирят и оставят черни следи при обратен завой или при въртене на волана на място /паркиране/ - това е и причината да ги пусна за продажба и да търся други чисто летни гуми - и без това имам още 4 джанти със зимни гуми...

    Засега се колебая между Uniroyal 4x4 Rallye 4x4 Sport, Gislaved Speed 606 и чувствително по-скъпите MICHELIN LATITUDE TOUR HP GRNX... Първите 2 вида са с товарен индекс 98, а 3-тите със 102... MICHELIN LATITUDE CROSS пък са много ефектни и красиви, но май са с по-лоши показатели за шосе... Пък и са с по още 30лв/гума отгоре...

    MICHELIN по принцип ги дават като гуми с много по-дълъг пробег, които в крайна сметка излизали по-евтино на километър... Обаче аз не правя повече от 20-25 хиляди на година и почти половината ще е със зимни /втория комплект/... Тоест не съм убеден, че за моята употреба си заслужават... Скоростният индекс също не ми е кой-знае какъв проблем, защото повече от 160 вдигам рядко... Масовият индекс за 215/65/16 е Н /210кмч/
    помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

  • #2
    От: Шосейни гуми за СУВ - модели и лични впечатления за тях

    Latitude Corss са много, много добри на шосе. Извън пътя обаче са съвсем малко по-добри от чисто шосейна гума, тоест разбирай в кал са доста зле в сравнение с AT гуми. Около 20000км имам с тях, една зима и сега това е първо лято. Зимата на сняг са доста зле но на мокър асфалт при ниски температури (което е зимата в България изключая планините през повечето време) имат отлично сцепление. Лятото са перфектни. Много добро сцепление и освен това имат още едно качество което се нарича progressiveness (на български не знам термина), т.е. гумата не изтърва сцеплението отведнъж а започва да приплъзва на малки стъпки и имаш време да промениш маневрата (ако има как).

    Коментар


    • #3
      От: Шосейни гуми за СУВ - модели и лични впечатления за тях

      Най-добрия вариант според мен е да се ползват зимата-зимни,лятото-летни и по възможност да ни се ползват прекалено дълго и като време и като километри.Ако се спазват горните препоръки вероятността човек да попадне в "кофти ситоация" по вина на гуми е минимална.

      Коментар


      • #4
        От: Шосейни гуми за СУВ - модели и лични впечатления за тях

        Първоначално публикуван от Тедо /LJ73/ Преглед на мнение
        пускам тази тема, защото гумите са една от най-важните "съставки" в един автомобил, особенно пък СУВ, който се предполага, че развива сериозни скорости и съответно изискванията към гумите са доста сериозни.
        Аз мога дам своите "5ст" за

        GoodYear Wrangler HP All Season 235/65/17
        Първата есен и зима се държаха доста добре, единствено на много сняг имаше какво да се желае, но все пак са всесезонни, а не чисто зимни. През лятото обща-взето се държаха добре, но към есента установих, че грайферът доста е намалял - почти на 50% спрямо нови за 20 000км пробег и то на можеби най-лекият СУВ с такъв размер гуми - Гранд Витара 2007г
        Yokohama Geolander G012 235/65/17 - много добри зимни гуми с доста сериозни блокчета по периферията, които вършат работа и за кал /естествено в разумни граници, в каквито се ползва един СУВ/... Логично за шарката си, сравнително шумни, но не прекалено... Имам сравнително малко км с тях /под 10 000/ и не мога да дам отзиви за износването им...
        General Grabber UHP 215/65/16 - водят се всесезонни, но изглежда "зимната" им част е за климат без снеговалеж... Каучукът е доста мек - свирят и оставят черни следи при обратен завой или при въртене на волана на място /паркиране/ - това е и причината да ги пусна за продажба и да търся други чисто летни гуми - и без това имам още 4 джанти със зимни гуми...

        Засега се колебая между Uniroyal 4x4 Rallye 4x4 Sport, Gislaved Speed 606 и чувствително по-скъпите MICHELIN LATITUDE TOUR HP GRNX... Първите 2 вида са с товарен индекс 98, а 3-тите със 102... MICHELIN LATITUDE CROSS пък са много ефектни и красиви, но май са с по-лоши показатели за шосе... Пък и са с по още 30лв/гума отгоре...

        MICHELIN по принцип ги дават като гуми с много по-дълъг пробег, които в крайна сметка излизали по-евтино на километър... Обаче аз не правя повече от 20-25 хиляди на година и почти половината ще е със зимни /втория комплект/... Тоест не съм убеден, че за моята употреба си заслужават... Скоростният индекс също не ми е кой-знае какъв проблем, защото повече от 160 вдигам рядко... Масовият индекс за 215/65/16 е Н /210кмч/
        колега, тези размери на една и съща кола ли си ги карал, че нещо много различни размерите?!? Иначе Pirelli имат доста варианти за добри шосейни SUV гуми.
        В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

        Коментар


        • #5
          От: Шосейни гуми за СУВ - модели и лични впечатления за тях

          Мишелините бе бих казал, че имат повече живот от гудиър, даже обратното. Аз карам Х-а с латитуд крос и като цяло съм доволен, но ако не бяха толкова зле пътищата не бих избрал 235 65 17 като размер, много е балонеста и и над 150 вече не ми е стабилно, в завои също. Инак кроса се справя прилично за мен в сняг и кал, но е много зле на страничен наклон и се пързаля сериозно! Става за цялата година, но си е компромис. Все пак този размер го дават за зимен или всетеренни гуми. Аз лично съм най-доволен от гудиър особено като съотношение цена/качество. Ако има пари най-добре зимни за зимата и летни за лятото, но за летните бих препоръчал 18, а не 17 джанти... пак въпрос на пари

          Коментар


          • #6
            От: Шосейни гуми за СУВ - модели и лични впечатления за тях

            на различни разбира се - по-големите на Сузуки ГВ 2007г, а по-малките ги наследих на волвото (ХС70) и сега им търся заместник... Подчертавам дебело, че автомобилът се използва 99.9% на асфалт т.е. не повече от 1-2 км месечно по черен път. Аз затова и махнах джипа - просто не го ползвах по предназначение.
            Така, че се търсят гуми, които да са добри за шосе, за лятото... Въобще не правя сравнения с кални гуми и не мисля да ги ползвам целогодишно...
            помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

            Коментар


            • #7
              От: Шосейни гуми за СУВ - модели и лични впечатления за тях

              ми щом ше джиткаш на асфалт, слагай едни Scorpion Verde. Има и всесезонки.
              В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

              Коментар


              • #8
                От: Шосейни гуми за СУВ - модели и лични впечатления за тях

                Засега се спрях на Bridgestone Potenza /употребявани, но карани един сезон само/ - днес ги монтирах и първото впечатление е, че изчезна свирепото свирене на всеки завой и светофар /при спиране/... Също изчезва и виещият звук при 70-90кмч...
                помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                Коментар


                • #9
                  От: Шосейни гуми за СУВ - модели и лични впечатления за тях

                  Имам приятел с потенци вече 3ти сезон и е много доволен...

                  Коментар


                  • #10
                    От: Шосейни гуми за СУВ - модели и лични впечатления за тях

                    Карал съм един зимен сезон с TOYO S942, изцяло зимна шарка, асиметрична 195/65/15, с подсилен страничен борд, монтирани на витара, чудесно се представяха на сняг, дъжд, заледено, отлично сцепление, дори при лоши условия и път, на тежък терен не съм ги карал.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Шосейни гуми за СУВ - модели и лични впечатления за тях

                      Мога да споделя мнение за тези: Conti4X4Contact http://www.continental.bg/www/gumi_b...ontact-bg.html

                      Доста добри са на мокро и сухо. Единствения недостатък е, че са малко шумни при потегляне при наистина горещ асвалт. Все едно с мръсна газ потеглям


                      За зимни мога да похваля Нокиана(http://www.nokiantyres.com/tyre?id=1...kian+WR+G2+SUV). Наистина не мога да кажа никакъв недостатък за тях, като ги сравнявам със тези зимни Континетал(http://www.continental.bg/www/gumi_b...ontact-bg.html ), които съм ползвал преди 2 години. Нокиана определено са по-добрият избор.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Шосейни гуми за СУВ - модели и лични впечатления за тях

                        Аз съм с Goodyear Vector 4Seasons SUV сложени на Land Rover Discovery 2 понеже го карам 90% по шосе. Избрах тях понеже бяха единствения всесезонен модел с размер 255/55/р18. Тази зима ги пробвах на един планински път с 15см сняг и си вървеше нормално , има някоя забележка но тя идва от ширината им, за сняг трябва да са по- тесни. За сух и мокър път са без забележка . За износване нямам наблюдение, минал съм 8 000 км

                        Коментар


                        • #13
                          От: Шосейни гуми за СУВ - модели и лични впечатления за тях

                          Първоначално публикуван от Anonaki Преглед на мнение
                          Аз съм с Goodyear Vector 4Seasons SUV сложени на Land Rover Discovery 2 понеже го карам 90% по шосе. Избрах тях понеже бяха единствения всесезонен модел с размер 255/55/р18. Тази зима ги пробвах на един планински път с 15см сняг и си вървеше нормално , има някоя забележка но тя идва от ширината им, за сняг трябва да са по- тесни. За сух и мокър път са без забележка . За износване нямам наблюдение, минал съм 8 000 км
                          Моите поздравления за избора на гуми. Оцелил си в десетката....

                          Коментар


                          • #14
                            От: Шосейни гуми за СУВ - модели и лични впечатления за тях

                            През трите сезона обикновено търкалям гуми с означение АТ.
                            Continental ContiCrossContact™ AT- От няколко дни умишлено се завирам във всякакви шубраци с тези гуми. Впечатления: Леко шумни на асфалт, но с много добро спиране на сухо и на мокро, устойчиви на аквапланинг. В гората-чудесно поведение на каменист път като чудесно обират вибрациите. Устойчиви на мокра трева и преминаване през поток. В кал, дълбока около 10-15 см.-без забележки.
                            Зимата-само със зимни. Yokohama Geolander I/T. Стабилна на лед, сняг и кал. Тиха по асфалт и с добър спирачен път на мокро.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Шосейни гуми за СУВ - модели и лични впечатления за тях

                              ... последните дни предоставиха изобилие от рядка и дълбока кал-континенталите се справят и с тресавища около 40-50 см. Много добре се самоочистват. Идиотските експерименти се провеждат със Субару Форестер...

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X