Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Странно тропане при превключване

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Странно тропане при превключване

    Здравейте колеги,
    След много обикаляне и търсене си купих Каптива 3.2 бензин. Дано да не ме нападнете, но за това за което ще се използва ми се струва оптимален вариант цена качество.

    По време на пробите и на всичко останало нямаше никакви проблеми, но след 2 дена ми се чу някакво тропане когато се превключваше от D на R или P или пък обратното. след още 100-тина км пак го направи. Не ми се струва нормален този звук. Идва някак си отзад (*може и намен да ми се струва така де) но определени се чува като изтропване след смяната на положението на лоста. Интерсно ми е че не се чуваше всеки път а само от време на реме. Дайте акъл преди да съм се решил да ходя в дилърството.
    Някакви идеи - че се притесних вече

  • #2
    От: Странно тропане при превключване

    От дека си бре чадо божие.......
    0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

    Коментар


    • #3
      От: Странно тропане при превключване

      От Бургас

      Коментар


      • #4
        От: Странно тропане при превключване

        Първоначално публикуван от дядо владо Преглед на мнение
        От дека си бре чадо божие.......

        Хахахахха


        Кажи какво може да е това?
        TOYOTA SEQUOIA ‘11
        W140 S420 '99

        Коментар


        • #5
          От: Странно тропане при превключване

          Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
          Кажи какво може да е това?
          Ако питаш за въпроса "от къде е", ако е от около софийско да дойде, има наоколо хора с нови каптиви, ще слушаме.....
          Ако питаш за "тупурдията" може е да е "автохипохондрия" - купува си някой нова кола, тя му се струва че е тиха като храм преди служба, но след 2-3-4 седмици наличния шум вече почва да го диференцира на подшумчета, и да си апигъзо "оли туй май го немаши".....а то си е било винаги там, просто в началото не сме го отделяли от другия шум.
          Е има и по-стршни диагнози, но винаги почвам с най-лекото
          0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

          Коментар


          • #6
            От: Странно тропане при превключване

            Първоначално публикуван от дядо владо Преглед на мнение
            От дека си бре чадо божие.......
            Дека е от северозападния диалект. Всъщност съм родом и духом от там. Иначе в момента се подвизавам в Бургас. Вярно че като се чете темата излиза че май аз не съм слушал колатам, ама не е баш така бре ора! Карал съм стотици Каптиви и автомати и ръчки. За 5 години в една от най големите рент - а кар фирми в света ( и респективно тяхното представителство в БГ) съм минал има няма 2 000 000 км. Бая кола съм покарал. И ви казвам тоя звук го нямаше когато пробвах колата. Дано да се окаже нещо идиотски кретенско лесно, но да видим. Вчера ми направи впечатление че звука се чу отново но не толкова отчетливо при изгасяне на двигателя. Замислям се да не би да има някаква връзка около /между кардан и генерация и там да има проблем. Сега следобяда отивам да я вдигам в Бургас и да видиме.

            Коментар


            • #7
              От: Странно тропане при превключване

              Колеги, прав бях, оказа се кретенски идиотски проблем. Както написах по горе , чухзвука и при гасене на двигателя макар и нт еолкова отчетливо. Като се замислих че гасенето на мотора няма как да е свързано със скоростите при вече положение на кутията Р, клекнах да огледам отдолу. Една планка с която е хванат задния ролбар към колата беше изкривена, и допура гърнето и то точно на един ръб на гърнет. Съответно от вибрациите, се чува това клопане/ тропане.
              Общо взето се справих с проблема за 10 лв и 10 мин. както се казва.
              Не помня кой го бепе казал но решенията на слжоните проблеми винаги са прости. Е така си е !

              Коментар


              • #8
                От: Странно тропане при превключване

                Като си карал толкоз много каптиви се трябва всеки шум да ти е познат нали си карал стотици,и си минал 2 млн км за 5 години,това грубо прави по 30 хил км на месец или 1000км всеки ден в продължение на 5 години аман от лаладжий.
                0 8 76 36 8 542

                Коментар


                • #9
                  От: Странно тропане при превключване

                  Мдааа! Всеки шум от каптиви МИ е ПОЗНАТ, които ги взимаш нови и ги караш като рентакарски автомобили с периодично и профилактично обслужване по сервизна книжка в дилърството, докато им изтече лизинга или максимум 100 000 км. И да карал съм ги и ДА такъв звук не съм чул и ДА за това съм пуснал темата тук и ДА затова пиша този пост за да ти кажа че ако не си разбрал защо такъв звук не се появява на нова кола то явно не аз съм лаладжията ! Със здраве колега, може би идеята на форума като начин на комуникация ти е убягнала за използваш епитет като "лаладжия"

                  Коментар


                  • #10
                    От: Странно тропане при превключване

                    п.п. само като по скромен "лалдажия" да поясня че в работния ми ден - 2 пъти до софия и обратно (от Бургас) беше равнозначчно на 3 пъти до Варна и обрстно или 10 пъти до Сл. бряг и обратно. В ненатоварените дни сам смятай колко км са това за повече от 5 години. Карането на коли до и от Норвегия нама да ти го включвам в сметката

                    Коментар


                    • #11
                      От: Странно тропане при превключване

                      Едно ходене до слънчев бряг е 5 часа и обратно още толкова тва са 10 часа ,два пъти на ден тва са 20 часа и като свършиш на слънчев бряг някаква работа е ти си на волана 24 часа на денонощието и това в ненатоварен ден,брей прав се оказа.
                      0 8 76 36 8 542

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X