Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Рециклиране на TOYOTA BJ-75

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Рециклиране на TOYOTA BJ-75

    Захванах се с пълното рециклиране на TOYOTA BJ-75. От около седмица се започна с проверка на всички възли и детаили по колата и по-точно докато се занимаваме с изгнилите ламарини (доста изгнили ламарини и прагове)



    рамката на предното стъкло също е изгнила и се наложи да се сменят елементи и от нея





    а от праговете извадихме поне 5кг. кал и ръжда



    първо да бъде излекуван имаше честта предния мост


    чудя се тази стабилизираща щанга дали да я монтирам при сглобяването на машината

    предвидливо се бях здобил с LSD диференциал от заден мост на ТЛК (за което съм много благодарен на Митко фулда), който би трябвало да пасне на моя преден



    ето го и моя вече разглобен





    на пръв поглед смяната е възможна ,но като се премери по-задълбочено разочарованието е пълно, не само лагерите не отговарят (те могат да се сменят) , но и короната не пасва на LSD касетата, оригиналната е с 2 отвора за монтаж повече, което напълно ме отказа да я приспособявам за монтаж .

    Сменихме всички семеринги в моста и диференциала, успях да ги открия във фирма занимаваща се с лагери и семеринги, а не от магазин за авточасти ,което ми спести доста пари.

    Лагерите на сферите са доста износени и те също ще бъдат сменени



    този лагер е възможно да се смени със стандартен 30303, но не го препоръчвам. Първо че 30303 е по-нисък с 1 мм.(това може да се компенсира), но наклона на конуса е друг и броя на ролките е по-малък ,което в крайна сметка означава, че контактната площ на ролките в черупката е доста по-малка ,а това доста ще натовари лагера. Оригиналния на KOYO струва 50лв. ,а другия на SKF 20лв. ,но аз предпочетох да изчакам доставка и да монтирам оригиналния.
    Утре работата продължава......

  • #2
    До: Рециклиране на TOYOTA BJ-75

    щангата до стотина километра нетие нужна.пък и с тиа големи гуми направо не я слагай

    Коментар


    • #3
      До: Рециклиране на TOYOTA BJ-75

      Виждам че си изрязал целите прагове. Как мислиш да ги направиш сега защото и мен ме очаква такова нещо и още го обмислям.
      Subaru Forester 2.0 S Turbo + Autohome Columbus = 4x4 Light Fast Camper
      Drag Grand Canyon Daily
      Faction Prodigy + Secura Fix + G3 Alpinist
      LZ1JYM

      Коментар


      • #4
        До: Рециклиране на TOYOTA BJ-75

        Първоначално публикуван от koko11 Преглед на мнение
        щангата до стотина километра нетие нужна.пък и с тиа големи гуми направо не я слагай
        Май така и ще стане

        Коментар


        • #5
          До: Рециклиране на TOYOTA BJ-75

          Първоначално публикуван от Jimi Преглед на мнение
          Виждам че си изрязал целите прагове. Как мислиш да ги направиш сега защото и мен ме очаква такова нещо и още го обмислям.
          Как ? С ламарина и СО2

          Коментар


          • #6
            До: Рециклиране на TOYOTA BJ-75

            И с абканта забрави да кажеш
            Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

            Коментар


            • #7
              До: Рециклиране на TOYOTA BJ-75

              Днес пристигнаха лагерите на шенкела, открих и последната семеринга която остана за смяна по моста с това си мислих, че мога окончателно да го сглобя, но уви оказа се, че липсва единия зегер който държи карето към дългата полуоска надявам се утре да го намеря. А така изгледа моста преди да се боядиса с основа



              така е по добре а ?



              спирачните маркучи не бяха за смяна, но искам всичко да се смени а и се оказа, че от варбург пасват идеално



              малко циганиика, ще стане като трактор в различни цветове



              едната вежда вече е почти готова изрязахме я с 3 см.



              Радиатора е даден за почистване и ако се наложи смяна на цялата пита в него. Сериозно се замислям дали да не монтирам маслен радиатор . И моля подскажете ми от къде да си купя нови хъбове с ключалки?

              Коментар


              • #8
                До: Рециклиране на TOYOTA BJ-75

                Първоначално публикуван от quadra Преглед на мнение
                И с абканта забрави да кажеш
                Аха, и чука забравих да спомена, и най-важното без "майката" нищо не става

                Коментар


                • #9
                  До: Рециклиране на TOYOTA BJ-75

                  Машината вече си има (само от ляво де) нови вежди и прагове



                  познайте от какво паснаха праговете ??? Опел кадет



                  от дясната страна продължава работата, а ни чака пода в купето и по някакъв начин трябва да възстановим тавана



                  така и или иначе всичко от колата е изкоремено и реших да поставим климатик на дъртия джип, май в голямо приключение влизам ама вече се захванах, посоката на въртене на компресора отговаря на тази на двигателя, измислихме и как да го монтираме към него, трябва да се направи втора ремъчна шайба за компресора на коляновия вал или да удължа някой ремък, но май предпочитам първия вариант. Радиатора също му намерихме място даже и за два ел. венилатора остана а бе с две думи ей тия черва трябва да ги накича по "говедото"



                  друга доста ценна доработка ще е поставянето на маслен радиатор, мисля да е пред климатичния и да имам директно управление на ел. перките от купето и при нужда да ги пускам преди виското да е сработило.



                  водния радиатор си беше изпял песента отдавана, съвета на местния майстор беше нов, нов нов ама от къде за таз кола, пробвах по моргите нищо подходящо което да го замени, пратиха ме да видя в магазините за руска техника там цената на радиатор от волга или уаз 360лв . което ме отказа да присбособявам каквото и да е било и изпратих стария радиатор в Добрич за смяна на питата, след два дена ми го върнаха в това състояние



                  много съм доволен от работата им който има нужда от подобни услуги горещо им ги препоръчвам 0888725436 Слави


                  Дойде време и за монтаж на блокаж за задния диф.



                  Но за мое огромно разочарование предварително пратената ми касета на TJM не пасна оказа се че полуоските се монтират откъм дифа с помоща на два щифта като зегери което не позволява монтаж на TJM касета. Не стига това ами и след обстоен преглен на дифа открихме това нараняване по зъбите на планетите





                  много неприятно, сега съм в процес на търсене на касета ARB модел RD124, само те произвеждат подобно нещо което ще ми свърши работа. Дано новата седмица ми донесе повече късмет

                  Коментар


                  • #10
                    До: Рециклиране на TOYOTA BJ-75

                    успех в търсенето. старите коли крият много мини.ама кат станат .стават по добри и от новите и си знаеш че ти сия правил. удовлетворение

                    Коментар


                    • #11
                      До: Рециклиране на TOYOTA BJ-75

                      Ako нее таина, каква е цената на ""TJM""а(касетата).?
                      Иван Дочев-ТЛК 73,4.2l-0888713925

                      Коментар


                      • #12
                        До: Рециклиране на TOYOTA BJ-75

                        Първоначално публикуван от giavol Преглед на мнение
                        Ako нее таина, каква е цената на ""TJM""а(касетата).?
                        Зависи от модела. Провери в електрония магазин на форума или се обади на братя Петрови

                        Коментар


                        • #13
                          До: Рециклиране на TOYOTA BJ-75

                          ЗА тази твоита,имам ж предвид.
                          Иван Дочев-ТЛК 73,4.2l-0888713925

                          Коментар


                          • #14
                            До: Рециклиране на TOYOTA BJ-75

                            Първоначално публикуван от giavol Преглед на мнение
                            ЗА тази твоита,имам ж предвид.
                            Но за мое огромно разочарование предварително пратената ми касета на TJM не пасна оказа се че полуоските се монтират откъм дифа с помоща на два щифта като зегери което не позволява монтаж на TJM касета. Не стига това ами и след обстоен преглен на дифа открихме това нараняване по зъбите на планетите

                            Колега май си чел между редовете или си гледал само снимките.Точно за мойта TOYOTA няма модeл на TJM.
                            Последно редактирано от Явор; 20-08-07, 00:07.

                            Коментар


                            • #15
                              До: Рециклиране на TOYOTA BJ-75

                              Oт това,което сьм про4ел(между редовете)твоите полуоски,са сьс зегери-а касетата,е за бес зегери.Моита е такава,и там мие слабото място.
                              Иван Дочев-ТЛК 73,4.2l-0888713925

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X