Обява

Свий
Няма добавени обяви.

LADA NIVA или JEEP CHEROKEE

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: LADA NIVA или JEEP CHEROKEE

    Първоначално публикуван от ПЛАМЕН ТЕНЕВ Преглед на мнение
    По-смешна тема за противопоставяне на два модела не съм срещал. Двете коли с еднакъв грайфер на гумите са еднакво проходими. Едната е по-дълга база. Няма значение. И на двете простотии духа е еднакъв. Разликата е в това, което плащаш за ремонт. И естествено това за резервоара.
    Ефтино та ефтино и това на всяка цена. Резултата е логичен.
    За тези париси реанимирай ГР. Или самурайка.

    Говориш глупости. Все офроудър е длъжен да знае, ЧЕ от американското по-добро няма, не е имало и не може да има. Ако питаш защо, ми щото тъй. На.
    За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

    Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

    Коментар


    • #17
      От: LADA NIVA или JEEP CHEROKEE

      И двете са баничарки без рама, без ходове, с полуоски по-тънки от на трабант...
      И двете произлизат от държави, на които трябва да им се забрани да произвеждат каквото и да било от метал...
      На сърбела майката му е чесането.
      Борислав Борисов Русе О885 О37815

      Коментар


      • #18
        От: LADA NIVA или JEEP CHEROKEE

        Любителите на американски джипки да не са в отпуска ? Отивам да си пусна едни пуканки в микровълновата
        Теч?! Какъв теч? Това под колата е просто потта на всички коне под капака!

        Коментар


        • #19
          От: LADA NIVA или JEEP CHEROKEE

          Чероки-то има ли между колесни диференциали? Щото Нива-та няма, т.е. при загуба на сцепление е на две колела, едно предно и едно задно и до там. По-добре Фиат Панда отколкото Нива. Лично мнение, не убеждавам никой в нищо, просто съм разочарован от нивата. За мен джипа е само един, - Jeep.
          If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

          Коментар


          • #20
            От: LADA NIVA или JEEP CHEROKEE

            Първоначално публикуван от stefanss92 Преглед на мнение
            Здравейте колеги ,
            двуомя се межди тези 2 коли
            коя от тях ще ми препоръчате
            въпроса ми е за тяхната проходимост говорим за нива 2004 1.7 бензин или чероки 2,5 бензин
            за подръжката и возията няма смисъл да говорим
            въпроса ми е за тяхната проходимост кой е по добър
            във стоков вид
            БЛАГОДАРЯ ВИ
            Едното в стоков вид си носи и върти 7.50-16.
            Другото 6.00-16.
            Оттам и проходимостта в дълбок сняг/кал/коловози е в полза на Черокито.
            Ето ги съответно максимално-допустимите размери гуми на абсолютно щатни машини.
            Разликата е очебийна....-Черокито на снимката е 2.5 бензин със 7.50-16,Нивата е 1.7 инжекцион с 6.00-16.
            И на двете машини гумите са еднакви,като модел-/Ласа ОК-144/.
            Прикачени файлове
            Последно редактирано от Янко Желязков; 23-06-13, 22:37.

            Коментар


            • #21
              От: LADA NIVA или JEEP CHEROKEE

              Аз нищо няма да казвам...и а на бас че за 7хилки ще си запаля Нивата - Ритуално!

              Коментар


              • #22
                От: LADA NIVA или JEEP CHEROKEE

                Първоначално публикуван от The Back Bone Преглед на мнение
                Чероки-то има ли между колесни диференциали? Щото Нива-та няма, т.е. при загуба на сцепление е на две колела, едно предно и едно задно и до там. По-добре Фиат Панда отколкото Нива. Лично мнение, не убеждавам никой в нищо, просто съм разочарован от нивата. За мен джипа е само един, - Jeep.
                Нивата има междуосов дифиренциал който в нормално положение не е блокиран и се блокира при необходимост .Или нивата е с постоянно 4х4 или фуллтайм . За чероки не мога да кажа със сигурност точно и за това ще предположа че ако е с парттайм задвижване отново има междуосов диф който може да се блокира само при вкл понижаваща предавка на разпределителната кутия . Или схемите и на двете са коренно различни . За мен това кое да се избере е само в способностите на питащият . Другите нито имат пълната информация, нито те ще плащат и нито те ще експлоатират.
                По Ясенски : Истинският МОДЕРАТОР (полицай ) винаги може да намери нарушение.

                Коментар


                • #23
                  От: LADA NIVA или JEEP CHEROKEE

                  За между осев ясно, а между колесни?
                  If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

                  Коментар


                  • #24
                    От: LADA NIVA или JEEP CHEROKEE

                    Първоначално публикуван от alexalex69 Преглед на мнение
                    ако е с парттайм задвижване отново има междуосов диф който може да се блокира само при вкл понижаваща предавка на разпределителната кутия .
                    При парттайма няма междуосев диференциал.
                    Виден столичен ихтиолог

                    Коментар


                    • #25
                      От: LADA NIVA или JEEP CHEROKEE

                      Първоначално публикуван от The Back Bone Преглед на мнение
                      Чероки-то има ли между колесни диференциали? Щото Нива-та няма, т.е. при загуба на сцепление е на две колела, едно предно и едно задно и до там. По-добре Фиат Панда отколкото Нива. Лично мнение, не убеждавам никой в нищо, просто съм разочарован от нивата. За мен джипа е само един, - Jeep.
                      Колега,в поста ти няма нищо вярно,като изказ и питане.
                      Въпреки това те разбирам за какво питаш.
                      И за твое сведение нито Панда,нито Нива,нито Чероки имат стандартно блокажи на междуколесните диференциали.

                      Коментар


                      • #26
                        От: LADA NIVA или JEEP CHEROKEE

                        Първоначално публикуван от The Back Bone Преглед на мнение
                        Чероки-то има ли между колесни диференциали? Щото Нива-та няма, т.е. при загуба на сцепление е на две колела, едно предно и едно задно и до там. По-добре Фиат Панда отколкото Нива. Лично мнение, не убеждавам никой в нищо, просто съм разочарован от нивата. За мен джипа е само един, - Jeep.
                        Я пак за между колесните диференциали и за това на колко колела остава чероки-то при описаната ситуация? Отивам за пуканки, че ще има бисери тука яко.А сравнението е направо невероятно.
                        Subaru Legacy 2.5
                        Suzuki GS500 E

                        Коментар


                        • #27
                          От: LADA NIVA или JEEP CHEROKEE

                          Първоначално публикуван от The Back Bone Преглед на мнение
                          За между осев ясно, а между колесни?
                          Аз за коли за нормална екплоатация без диференциали не съм чувал .За това са измислили блокажи ама те се монтират по избор .Има ЛСД или диф с повишено триене като някакво решение като примери за това могат да ти бъдат газ 66 и БТР 60ПБ и за ЛСД мога да ти дам пример форд рейнджър и понеже не съм сигурен кои други имат не искам да греша .
                          По Ясенски : Истинският МОДЕРАТОР (полицай ) винаги може да намери нарушение.

                          Коментар


                          • #28
                            От: LADA NIVA или JEEP CHEROKEE

                            Абе Индианеца може и да се падне с ЛСД...,НО Двореца на кокошките със сигурност ще буди всички по първи петли с вой на диференциали!
                            0899 шест5313нула
                            За всекиго по нещо

                            Коментар


                            • #29
                              От: LADA NIVA или JEEP CHEROKEE

                              Първоначално публикуван от The Back Bone Преглед на мнение
                              Чероки-то има ли между колесни диференциали? ....
                              Баш тя има междуосев диференциал, щото е фултайм. При желание, даже може да го блокираш.
                              За мен Нивата беше най-гнусният автомобил на света, докато не седнах в УАЗ Патриот
                              Колкото до американските - в момента се боря с полюция на Форд, двусмислено наречена Експлорър.. Приликата с руските дерма е смайваща.
                              "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                              Коментар


                              • #30
                                От: LADA NIVA или JEEP CHEROKEE

                                Много ясно, че има между колесен диференциал. Аз не зададох въпроса правилно. Нивата има ли блокажи освен на междуосевия диференциал и на междуколесните диференциали?
                                If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X