Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Новия участък на магистралата София-Бургас - няма бензиностанции!

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Новия участък на магистралата София-Бургас - няма бензиностанции!

    Първоначално публикуван от TigerHunter Преглед на мнение
    Нищо не може да ме учуди в "страната на чудесата", но трябва да призная, че в Гърция съм имал подобен проблем многократно по магистралата от Игуменица.
    И знаеш ли точно по тоя път какво ми се случваше - нощно време на прибиране към България, на бензиностанции на които пише че са денонощни, след полунощ затворени и светлнинте им изгасени.Даже се е случвало да се покаже някой работлив грък и да ни откаже да "отвори" бензиностанцията и да заредим.
    Всеки трети е шести

    Коментар


    • #17
      От: Новия участък на магистралата София-Бургас - няма бензиностанции!

      Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
      п.п. забелязал съм и изключително контрапродуктивната практика, като свършва горивото човек да "бърза" да стигне до бензиностанция и несъзнателно да поддържа по-висока скорост. Това довежда до неприятния резултат с наличното гориво да се изминат по-малко километри и така се повишава вероятността за оставане без гориво. Правилната стратегия при възникване на съмнение дали горивото е достатъчно е скоростта да се намали, а климатичната инсталация, ако е включена, да се изключи.
      Разбира се това и направихме! Без климатроник, със 100.
      Още веднъж, ЗНАМ, ЧЕ САМ СЪМ СИ ВИНОВЕН!

      Винаги, ама наистина винаги карам с пълен резервоар, и в момента, в който се приближи към средата зареждам на първата читава бензиностанция.

      Конкретния случай децата заспаха преди Бургас и затова реших да продължа (спра ли да заредя се събуждат, а близнаци на 2г. и 6м. спали 20 мин..... колегите с малките деца знаят какво означава това през останалите 400 км. до София).

      С ТАЗИ ТЕМА ПРОСТО ИСКАМ ДА ВИ ОБЪРНА ВНИМАНИЕ ЗА ДА НЕ ИЗПАДНЕТЕ В ПОДОБНА СИТУАЦИЯ !
      LZ1JJJ

      Коментар


      • #18
        От: Новия участък на магистралата София-Бургас - няма бензиностанции!

        Резервоара ми е 60л. колата на последното пътешествие в Европа при СРЕДНА скорост 102 км/ч ми гори 6.1 на сто бензин (160 к.с.).
        LZ1JJJ

        Коментар


        • #19
          От: Новия участък на магистралата София-Бургас - няма бензиностанции!

          Първоначално публикуван от windwarrior Преглед на мнение
          Шанс за гориво (ако наистина си закъсал) има поне на 5-6 места между Бургас и Пловдив - Карнобат, Ямбол, Нова Загора, Стара Загора и пр. Е, вярно трябва да слезеш от магистралата.
          Мислих разбира се и този вариант, но реших непознавайки районите да не рискувам! На магистралата поне имаш шанс пътна помощ да те спаси / открие.

          Ако знаеш конкретните места, удобни до магистралата може би е добра идея да ги опишем за всеки случай.
          LZ1JJJ

          Коментар


          • #20
            От: Новия участък на магистралата София-Бургас - няма бензиностанции!

            Първоначално публикуван от NIKSD Преглед на мнение
            170 километра без бензиностанция... и това е проблем?! Ами да ви имам проблемите!

            Оборудвана кола и пълен резервоар. Всичко друго води до интересни моменти...
            Така е, интересно е. Масово бензин се зарежда за 10,20 и 50 лева. Газ не съм ползвал и нямам надблюдения въпреки че май масово се ползва. Най далечното разсточние за ежедневно отиване до/от работното място е около 80 км.

            Миналата година двама колеги от Орландо, решиха да пътуват с кола от Германия до Гърция и после поискаха един ден за въстановяване.
            В наши дни Вазов щеше да напише " Под Егото", а Алеко само "До Чикаго".
            В. Иванов

            Коментар


            • #21
              От: Новия участък на магистралата София-Бургас - няма бензиностанции!

              Да те спаси? Да не си в Сахара... Всяка една отбивка която води до населено място е спасение.
              "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

              Коментар


              • #22
                От: Новия участък на магистралата София-Бургас - няма бензиностанции!

                Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                То е интересно и колко е резервата.

                Каква е колата?
                Резервата е около 10 литра. Което пак са около 200 километра. Колата е Ситроен XM 2.1TD. Резервоара е 80 литра по каталог, ама за 22 години се е "поразтегнал", та събира към 95 л. в момента... 5/100 при 100 км/ч, прави добър пробег.
                "Аз знам, че нищо не знам. Но вие и това не знаете."

                Коментар


                • #23
                  От: Новия участък на магистралата София-Бургас - няма бензиностанции!

                  Трудно ми е да приема довод"децата заспаха".Нали не казвате,че са заспали в центъра на Бургас при гориво за 10 км,ако съм прочел правилно.При практика"пълно-пълно" при всяко тръгване разликата е стотина лв.затворени пари,но липсват подобни ядове.Лично аз съм стигнал до извода,че си струва.Колкото до липсата на бензиностанции по ново трасе бих попитал:"Колко от вас биха построили бензиностанция с идеята,че се строи магистрала покрай нея.От коя страна на трасето ще я направите и кога ще започне да печели.А защо не две една срещу друга и поне с топла връзка между тях."По въпроса- кога да заредя? Спомнете си,че Ной е построил спасяващото средство ПРЕДИ потопа и викайте УРА,че не сме в Австралия където има предупреждения от сорта:"Следващата бензиностанция е на 938 мили".Късмет и безаварийно пътуване!

                  Коментар


                  • #24
                    От: Новия участък на магистралата София-Бургас - няма бензиностанции!

                    Първоначално публикуван от TigerHunter Преглед на мнение
                    Нищо не може да ме учуди в "страната на чудесата", но трябва да призная, че в Гърция съм имал подобен проблем многократно по магистралата от Игуменица.
                    Аз пък миналата година от Игуменица до Ксанти нямах проблем, въпреки че автономията ми на газ е около 260-270 километра.
                    “When you see the tree you’re about to hit it’s called understeer. When you can only hear and feel it it’s oversteer.”
                    Walter Rohrl
                    GSM: нула, три осмици, две двойки, девет, пет, девет, две.

                    Коментар


                    • #25
                      От: Новия участък на магистралата София-Бургас - няма бензиностанции!

                      А между Одрин и Истанбул колко бензиностанции има?
                      Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

                      Коментар


                      • #26
                        От: Новия участък на магистралата София-Бургас - няма бензиностанции!

                        Я да попитам ,понеже се спомена магистралата за Игуменица, а края на лятото ми се очертава пътуване до там.
                        Ще мога ли да мина маршрута само на газ, при условие, че автономността ми с наличната бутилка е около 200 км?
                        Seat Leon FR 2017 1.8 TSI
                        Seat Leon 2007 1.9 TDI

                        Коментар


                        • #27
                          От: Новия участък на магистралата София-Бургас - няма бензиностанции!

                          Първоначално публикуван от dani Преглед на мнение
                          ... Ако знаеш конкретните места, удобни до магистралата може би е добра идея да ги опишем за всеки случай.
                          GPS-и не ползвате ли?!?
                          Ние не сме неутрални!

                          Коментар


                          • #28
                            От: Новия участък на магистралата София-Бургас - няма бензиностанции!

                            веднъж и аз без малко да го гризна дръвцето с Гто на тоя участък.........25 л. /100 газ гори ламята с 40 литрова бутилка и то полу празна ........цък на бИнзИнец и газ.....ма то и там 20 л.лапа та на изпарения до петолъчката........сега монтирам още една бутилка

                            я си пълнете резервоарите
                            driving Offroad .. IPSC shooting and hunting

                            Коментар


                            • #29
                              От: Новия участък на магистралата София-Бургас - няма бензиностанции!

                              A в някои държави гориво продават и магазините. Като цяло има различни цени, а на магистралата всичко е осезаемо по-скъпо , включая и горивото. Който зарежда на магистралата си плаща за мързела един вид ...

                              Коментар


                              • #30
                                От: Новия участък на магистралата София-Бургас - няма бензиностанции!

                                Първоначално публикуван от Джамбазов Преглед на мнение
                                Да те спаси? Да не си в Сахара... Всяка една отбивка която води до населено място е спасение.
                                А те и мобилните телефони губят обхват като слезеш от магистралата
                                Пък и когото и да питаш къде е най-близката бензиностанция ще ти каже.
                                Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X