Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Новия участък на магистралата София-Бургас - няма бензиностанции!

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Новия участък на магистралата София-Бургас - няма бензиностанции!

    Първоначално публикуван от Насов Преглед на мнение
    A в някои държави гориво продават и магазините. Като цяло има различни цени, а на магистралата всичко е осезаемо по-скъпо , включая и горивото. Който зарежда на магистралата си плаща за мързела един вид ...
    Не само на магистралата, всички бензиностанции извън населено място, продават с 2-3 стотинки по- скъпо.
    П.П. В България имам предвид.
    Последно редактирано от Тропчо; 23-06-13, 10:23. Причина: П.П.
    Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

    Коментар


    • #32
      От: Новия участък на магистралата София-Бургас - няма бензиностанции!

      В участъка Бургас-Пловдив бензиностанции ще има, но не и за това лято. Със сигурност мога да твърдя за една бензиностанция (с метанстанция) в района на Ямбол, по-точно на с. Завой- там, където магистралата преминава над р. Тунджа и ж.п. линията.
      Когато захарността в гроздето намалява, моята се покачва.

      Коментар


      • #33
        От: Новия участък на магистралата София-Бургас - няма бензиностанции!

        Първоначално публикуван от dani Преглед на мнение
        Мислих разбира се и този вариант, но реших непознавайки районите да не рискувам! На магистралата поне имаш шанс пътна помощ да те спаси / открие.

        Ако знаеш конкретните места, удобни до магистралата може би е добра идея да ги опишем за всеки случай.
        Ако не се счете за реклама...

        Петрол


        Лукойл

        Ромпетрол

        Еко

        Шел
        Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

        Коментар


        • #34
          От: Новия участък на магистралата София-Бургас - няма бензиностанции!

          Хм, интересно...
          Като тръгвам на някъде, си правя елементарен план на пътуването - откъде се минава, защо точно оттам.. в тоя план не пречи нищо да се включат и евентуални места за зареждане.
          На път без пълен резервоар не тръгвам никога. Дори заради удоволствието да си засеча разхода - пълно/пълно.

          А снимката на багажника с тубите ми напомня годините, когато гориво нямаше, и от Пловдив, когато се появи слух, че в Стара Загора имало бензин, колата, с която ходихме да зареждаме, беше далече по-натубена..
          Лелката на бензиностанцията се втрещи, като извадихме талони за 600 литра бензин.
          Пак по ония времена, след успешна търговия в Югославия, и след като ми източиха бензина в София, се наложи да се прибирам от София през Кулата до Пловдив.
          От Кулата до Пловдив жигулито ми даде разход около 5/100 - с движение с около 45 км/ч предимно на 4-та, затворени прозорци, използване на всяко равно място или нанадолнище, за да изгася двигателя, никакво спиране, никакви спирачки, и всички останали тарикатлъци.
          Мъчително бавното прибиране се компенсира с 6-дневно чакане на бензиностанция в Пловдив, където заредих 38 литра в резервоара. Пак по ония години беше - с купоните. Приятели с велосипеди ми носеха храна, вода и книги на опашката...
          Яко време беше...

          Та си правете сметка, все пак!

          Коментар


          • #35
            От: Новия участък на магистралата София-Бургас - няма бензиностанции!

            За горивото-ясно,виновни сме си.A за пикане презервативи ли да си носим?Има и хора без радиостанции,те как да се обадят в екстрен случай?
            А тези простотии се правят от името на всички ни.
            Даника
            Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

            Коментар


            • #36
              От: Новия участък на магистралата София-Бургас - няма бензиностанции!

              Абе, то по радиото не можеш да се изпикаеш, ами дано да има обхват на телефоните по цялата магистрала..
              Че пак се сещам, на времето по АМ Тракия имаше едни оранжеви кабинки с телефон, чрез който можеш да се обадиш на пътна помощ или милиция.
              На втория месец след откриването останаха само кабинките - системата не работеше...

              Коментар


              • #37
                От: Новия участък на магистралата София-Бургас - няма бензиностанции!

                Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнение
                Абе, то по радиото не можеш да се изпикаеш, ами дано да има обхват на телефоните по цялата магистрала..
                Имат може да се каже с огромен компромис! Обхвата е супер зле в новите участъци, трудно се провежда нормален Мтел и Виваком разговор. За Глобул мога само да предполагам....
                LZ1JJJ

                Коментар


                • #38
                  От: Новия участък на магистралата София-Бургас - няма бензиностанции!

                  Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                  п.п. забелязал съм и изключително контрапродуктивната практика, като свършва горивото човек да "бърза" да стигне до бензиностанция и несъзнателно да поддържа по-висока скорост. Това довежда до неприятния резултат с наличното гориво да се изминат по-малко километри и така се повишава вероятността за оставане без гориво. Правилната стратегия при възникване на съмнение дали горивото е достатъчно е скоростта да се намали, а климатичната инсталация, ако е включена, да се изключи.

                  За повечето съвременни леки коли скоростта на най-нисък разход е около 70км/ч, а за джипове - примерно 60. За по-стари (произведени преди 1990г) тези оптимални скорости са даже по-ниски. Ако числата ви изненадват, проверете данните за своя автомобил. Даже и да не се движите с толкова ниска скорост, намаляване от 130 до 100 примерно сваля разхода (и съответно увеличава възможния изминат път) примерно с 30-40%.
                  От известно време аз си правя експерименти и установих ,че най икономично се кара между 70 до 80 км/ч.Това е за Шкода Октавия 1,9ТДИ 4Х4 ...разход 4.7/100 според компа.
                  А най-рано бензиностанция ще има на отклонението за Ямбол / София-Бургас/. Строи се....
                  ''Хубави сте, но сте празни..''- продължи малкият принц. - ''За вас не може да се умре.''.

                  Коментар


                  • #39
                    От: Новия участък на магистралата София-Бургас - няма бензиностанции!

                    Бензиностанциите са малък проблем. Виждали ли сте "пътните възли"? През какво разстояние са, колко недовършени има и как свършват в нищото.

                    Коментар


                    • #40
                      От: Новия участък на магистралата София-Бургас - няма бензиностанции!

                      Първоначално публикуван от dani Преглед на мнение
                      Имат може да се каже с огромен компромис! Обхвата е супер зле в новите участъци, трудно се провежда нормален Мтел и Виваком разговор. За Глобул мога само да предполагам....
                      Виж, това може да се окаже много сериозен проблем, ама много!
                      Никой не може да задължи никого да пътува като лицензиран радиолюбител, със зареден двубандер, за да разчита на комуникация, която мобилния му оператор трябва да му осигури.
                      Вероятно и никой не е длъжен да седи с включено радио на 8 канал в региона, за да реагира на някаква потенциална ситуация.

                      Всъщност - Остап Мария Сюлейманович ибн Бендер беше казал - Делото на давещите се е в ръцете на самите давещи се.
                      Преди век.

                      100 години по-късно по европейските ни пътища в европейския ни съюз у нас нещата са в същите тия ръце, както излиза..

                      Джамбазов е прав - тука е така!

                      Коментар


                      • #41
                        От: Новия участък на магистралата София-Бургас - няма бензиностанции!

                        Първоначално публикуван от vesvas5 Преглед на мнение
                        Трудно ми е да приема довод"децата заспаха".

                        Деца имаш ли?Щото аз имам 2 и си е довод та дрьнка.За другото си прав де,или оставаш без бензин или ти ревьт на главата,едното може лесно да се предвиди и избегне и поне мен мноооооого ме сьмнява автора на темата да го повтори тоя фифел.

                        Тук го има другия номер - не на всяка бензиностанция има дизел та факта,че си я докарал до колонката не значи,че има какво да и сипеш,едно време дизела го зареждах като му паднеше на половината резервоара.

                        Моите резервоари са по 100 литра или около 650 километра ако жената кара,туби не сьм носил,но не се и сещам скоро време да сьм трьгвал с половин резервоар,а и едната постоянно е пьлна,е така да има.Децата не ревьт,жената мрьнка обаче еле като заспят малките
                        TOYOTA SEQUOIA ‘11
                        W140 S420 '99

                        Коментар


                        • #42
                          От: Новия участък на магистралата София-Бургас - няма бензиностанции!

                          Като тръгвам на път, взимам показателя на средния разход от бордкомпа, смятам си колко километра ще измина +50 непредвидени(щото е път) и зареждам толкова, като в портфейла слагам 50лв за гориво, ако има промени..

                          Коментар


                          • #43
                            От: Новия участък на магистралата София-Бургас - няма бензиностанции!

                            Не го пробвай тоя номер тука,че сьм висял и 9 часа в задрьстване,тегленето е забранено,а паячето струва повече от това на рьце да я носят.И 100 долара в жабката.

                            Пьлно - пьлно повечето са изчислени да минат около 400 мили сьс скорост около 120,това за идея само.
                            TOYOTA SEQUOIA ‘11
                            W140 S420 '99

                            Коментар


                            • #44
                              От: Новия участък на магистралата София-Бургас - няма бензиностанции!

                              Попаднах на едно интервю с председателя на управителния съвет на Агенция "Пътна инфраструктура" Лазар Лазаров, в което има засегнати и темите за бензиностанциите и тоалетните и други неща.
                              http://Интервю с председателя на упр...Лазаров

                              Без коментар.
                              ... to be continued

                              Коментар


                              • #45
                                От: Новия участък на магистралата София-Бургас - няма бензиностанции!

                                Аз пък нямам борд компютър и си ми е рахат. Никой не реве за 10км.
                                Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X