Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Новия участък на магистралата София-Бургас - няма бензиностанции!

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Новия участък на магистралата София-Бургас - няма бензиностанции!

    Първоначално публикуван от DBRS Преглед на мнение
    по темата: като минавам път който ми е непознат - нужното гориво х2
    Аз съм на принципа ВИНАГИ пълен резервоар, и наближи ли средата - догоре.
    Въпросът е никога повече изключения !
    LZ1JJJ

    Коментар


    • #62
      От: Новия участък на магистралата София-Бургас - няма бензиностанции!

      Ааа, тия с Кайена и с 30те лева за газ лесно се церят- като закъса, обявяваш му 20 лева за литър бензин и ти се оправя деня. Аз по лодките така правя- шибнал музика за кашон пари, няма една скоба за маркуч. Скобата я меря на везна и я оценявам по цената на 24 карата злато. Ако щеш!
      https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

      Коментар


      • #63
        От: Новия участък на магистралата София-Бургас - няма бензиностанции!

        Първоначално публикуван от dani Преглед на мнение
        Имат може да се каже с огромен компромис! Обхвата е супер зле в новите участъци, трудно се провежда нормален Мтел и Виваком разговор. За Глобул мога само да предполагам....
        Въпросът с мобилния обхват е досущ като с бензиностанциите. Бързото развитие на мрежата е минало, 99.9% от дойните крави са обхванати, условията по лиценза са изпълнени. Клетки ще има когато му дойде времето, с тази разлика че клетки не може да прави кой да е.

        Я питайте в Америка как е с покритието из рядко населените щати, да видите че не сме чак зле.

        Първоначално публикуван от silverfox Преглед на мнение
        Аз пък нямам борд компютър и си ми е рахат. Никой не реве за 10км.
        Нали? Га свърши, просто е свършило и можеш да видиш сухото дъно на казана.

        Първоначално публикуван от Frysco Преглед на мнение
        "И караме ние насред полето, в нищото, ни път има, ни дявол и джипиеса казва-тука има метанстанция!И както си караме-хоп, метанстанция... насред полето" то това си е цяла легенда бе Ясене, толкова хора се смяхме, а ти само си я загатнал И интересно уточнение, че "заплеса" имаше два двойни, или по популярно казано, четири карбуратора на колата си-с много спокойно каране докарваше около 10-11 на сто, разход на сместа от бензин, тетраетилолово, толуол, метанол и квото още беше успял да намери и налее.И беше доста стресиран от това, че спортната му жигула (с няколко купи от състезания) трябваше да кара подир внедорожника, по черни и разбити пътища.А ние играхме карти до среднощ, чакайки ви да пристигнете и бяхме приготвили една кола, с няколко празни туби за спасителна акция.Еех, спомени... годината беше 2007, а мястото Приморско, ММЦ.
        Това е една смес от поне две по-предишни истории, но ефектът е че след това резервоарът на ладата не е падал под 3/4. Метанът е свършвал, но бензинът - не.

        Първоначално публикуван от бат'Марто Преглед на мнение
        Проблема е за колегите,които карат на газ и то за по-лакомите мотори...
        Като си таковаш късмета непрекъснато, и с кладенчова вода да караш, и тя ще ти свърши в нищото.

        Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнение
        Колко ще обеднее човек, ако си зареди горивото наведнъж, и после да си допълва овреме?
        Зависи колко често му източват бензина кварталните гамени.

        Коментар


        • #64
          От: Новия участък на магистралата София-Бургас - няма бензиностанции!

          Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
          Нали? Га свърши, просто е свършило и можеш да видиш сухото дъно на казана
          Крайния ефект е един и същ, само дето аз не се притеснявам предварително
          Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

          Коментар


          • #65
            От: Новия участък на магистралата София-Бургас - няма бензиностанции!

            Е кво излезе-всички,дето искат да пикат в тоалетна,да пият кафе в порцеланова чашка,да пушат на открито и разрешено място,да се обадят по мобилния телефон и да не се чудят,бързо ли са изпуснали амортисьорите или е нещо от пътя,са криви и капризни скръндзави копелета.
            А тези простотии се правят от името на всички ни.
            Даника
            Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

            Коментар


            • #66
              От: Новия участък на магистралата София-Бургас - няма бензиностанции!

              Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
              ... Я питайте в Америка как е с покритието из рядко населените щати, да видите че не сме чак зле. ...
              Мдааа, на някои места и Интернетът им е dial-up ...
              Ние не сме неутрални!

              Коментар


              • #67
                От: Новия участък на магистралата София-Бургас - няма бензиностанции!

                Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                Мдааа, на някои места и Интернетът им е dial-up ...
                А на други и телефон няма ма пьк резервоарите са им до дупка,че и бидони носят
                TOYOTA SEQUOIA ‘11
                W140 S420 '99

                Коментар


                • #68
                  От: Новия участък на магистралата София-Бургас - няма бензиностанции!

                  Сипването за 5-10 лв е много популярно в нашата мила родина. Преди година снимах една такава колонка преди да заредя:
                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20120607_181456.jpg
Прегледи:2
Размер:111.2 КБ
ID:5495615

                  Иначе до морето стигам с 2 зареждания на газ. Минавам 250-300 км с 40 литра.
                  Разбира се, мога да стигна и с едно зареждане, но ще пристигна с празна бутилка. А бензиностанциите по курортите си имат бая надценка.
                  Ситуацията със спящо дете ми е позната от миналото лято. Малкият "проспа" общо 4 зареждания и успяхме да пътуваме спокойно. Това лято ме чака същият филм. Та важно е да заредиш до горе ПРЕДИ да заспи детето. После си е неприятно - събуди ли се... зор да го успиш пак.

                  П.П. Аз пътувам нощем. Празни пътища. Никой не ти дава зор. А и малкия спи през цялото време. София-Албена ги взех за 8 часа.

                  П.П.2. 170 км без бензиностанция не са никак малко. Но пък точно по средата между Бургас и Стара Загора е Ямбол, а там бензиностанции има със сигурност.
                  Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

                  Коментар


                  • #69
                    От: Новия участък на магистралата София-Бургас - няма бензиностанции!

                    Първоначално публикуван от Alexfield Преглед на мнение
                    Сипването за 5-10 лв е много популярно в нашата мила родина. Преди година снимах една такава колонка преди да заредя:
                    [ATTACH=CONFIG]599699[/ATTACH]

                    Иначе до морето стигам с 2 зареждания на газ. Минавам 250-300 км с 40 литра.
                    Разбира се, мога да стигна и с едно зареждане, но ще пристигна с празна бутилка. А бензиностанциите по курортите си имат бая надценка.
                    Ситуацията със спящо дете ми е позната от миналото лято. Малкият "проспа" общо 4 зареждания и успяхме да пътуваме спокойно. Това лято ме чака същият филм. Та важно е да заредиш до горе ПРЕДИ да заспи детето. После си е неприятно - събуди ли се... зор да го успиш пак.

                    П.П. Аз пътувам нощем. Празни пътища. Никой не ти дава зор. А и малкия спи през цялото време. София-Албена ги взех за 8 часа.

                    П.П.2. 170 км без бензиностанция не са никак малко. Но пък точно по средата между Бургас и Стара Загора е Ямбол, а там бензиностанции има със сигурност.
                    Това с петте лева е добре.. Искаш ли днес да направя 70 снимки на колонка с по 1.00, 1,50, 2.00 лева.. Ужас.. Тя колонката на такива цифри не мери правилно и в повечето случаи отива на набутвация..

                    Коментар


                    • #70
                      От: Новия участък на магистралата София-Бургас - няма бензиностанции!

                      А като отвориш картите с покритие на кой да е от мобилните оператори и кфо да видиш, по трасето си има покритие та дрънка

                      Коментар


                      • #71
                        От: Новия участък на магистралата София-Бургас - няма бензиностанции!

                        Между Карнобат и Бургас има един голям участък, където обхвата го няма никъв..
                        По новото трасе между Сливен и Стара Загора, гледам пак минава край някакви села дето не съм ги чувал и виждал, не ми е правило впечатление, но сигурно и там никъв го няма

                        Коментар


                        • #72
                          От: Новия участък на магистралата София-Бургас - няма бензиностанции!

                          С по-новите телефони е така. Правят ги с все по-малка чувствителност, за работа предимно в градска среда.

                          Що ли нямам проблеми със дървената черно/бяла Нокия?

                          Коментар


                          • #73
                            От: Новия участък на магистралата София-Бургас - няма бензиностанции!

                            За обхвата да споделя, че често пътувам и ползвам времето да върша работа по телефона. Ползвам Айпфон 4ес и едно Блякбери набор на Лили Иванова. Ами с тухлата няма никакви проблеми, докато с Айпфона е голяма мъка. Когато очаквам неотложен разговор, прехвърлям разговорите на Блакберито.
                            "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

                            Коментар


                            • #74
                              От: Новия участък на магистралата София-Бургас - няма бензиностанции!

                              Е да, ама друго си е да пише, че издържа 10-12 часа разговори.
                              Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

                              Коментар


                              • #75
                                От: Новия участък на магистралата София-Бургас - няма бензиностанции!

                                От това, което съм видял докато пътувам из чужбина или в така наречената западна Европа съм забелязал, че там бензиностанциите са минимум на 80-100 километра една от друга. Оказа се, че било чисто търговска практика, за да има работа за всички, които са платили солените такси да имат обект на магистрала. Нереално е това, което масово правят хората да карат в очакване резервоара да започне да се пълни.
                                Та нали имаш бюджет за гориво? Напълни си до горе и после само поддържай в тези нива. Лятото, пък и зимата е опасно да се движиш на косъм, защото задръстванията и буксуванията отнемат и малкия резерв, който си предвидил.

                                Тия с колите "на заем", дето сипват за пет лева бензин па хич няма да ги коментирам..................щот е манталитет да караш гъзарска кола, нищо че не може да я подъражаш!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X