Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Новия участък на магистралата София-Бургас - няма бензиностанции!

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Новия участък на магистралата София-Бургас - няма бензиностанции!

    Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
    Аз преди 2-3 години изпаднах в подобна ситуация на същото място, но разходът да поддържам винаги пълен резервоар с бензин въпреки че ползвам газ, определено се изплати. Даже издърпах с въже един друг заплес до следващата бензиностанция.
    "И караме ние насред полето, в нищото, ни път има, ни дявол и джипиеса казва-тука има метанстанция!И както си караме-хоп, метанстанция... насред полето" то това си е цяла легенда бе Ясене, толкова хора се смяхме, а ти само си я загатнал И интересно уточнение, че "заплеса" имаше два двойни, или по популярно казано, четири карбуратора на колата си-с много спокойно каране докарваше около 10-11 на сто, разход на сместа от бензин, тетраетилолово, толуол, метанол и квото още беше успял да намери и налее.И беше доста стресиран от това, че спортната му жигула (с няколко купи от състезания) трябваше да кара подир внедорожника, по черни и разбити пътища.А ние играхме карти до среднощ, чакайки ви да пристигнете и бяхме приготвили една кола, с няколко празни туби за спасителна акция.Еех, спомени... годината беше 2007, а мястото Приморско, ММЦ.

    Мога да споделя, по темата, че в Германия, от Летище Мюнхен до Регенсбург, бензиностанция имаше само до летището и оттам нататък, тц, поне докато не слезнах за да си хвана двулентовия път за Родинг!Сервус, добре че колите по рентакарите се дават с пълен резервоар.Обаче места за почивка имаше доста, по нагъсто от нашите бензиностанции.И трябва да се отбележи, че у нас бензиностанциите с техните магазинчета и кафета, се ползват именно за тая цел най-вече.Аз лично, като тръгна на път, зареждам преди тръгване, но спирам по бензиностанциите за да изпия едно кафе и да отморя малко от тихото бръмчене и леките вибрации, които ми предлага автомобила и са неизбежни, дори и при новите коли.Човек не усеща лесно колко уморяват тея "екстри".Веднага се сещам за едно-две популярни места по магистралите, където не предлагат бензин, но има малко магазинче с масички и паркинг и никога не съм ги виждал празни.Алтернативата поне за мен е ако ми се налага, да се навра в някое населено място да отпочивам.Примерно по подбалканския, музата ми за почивка идва около Казанлък и отбивам да влезна и в двете посоки.

    Коментар


    • #47
      От: Новия участък на магистралата София-Бургас - няма бензиностанции!

      То тава си е живо "приключение" да се тръгне за морето а има хиляди бензиностанции и то в държавица където се минава по диагонал едва за неколко часа, аре за магистралата иди-дойди ама в тунела на Люлин вечно има идиоти на аварийки и то когато баш не требва щото са цъкнали 5лв. сабале и тунджата не е стигнала да се приберат.
      Съвеста ми е чиста, просто защото не я използвам.

      Коментар


      • #48
        От: Новия участък на магистралата София-Бургас - няма бензиностанции!

        Сетих се един случай преди 4-5 години отиваме на Халкидики да отмаряме . На втората вечер ми звънят по никое време да си тръгвам спешно щото някакви неща на обекта нямало да се случат без мен. Излизам от дискотеката и се засилвам към Бургас . По едно време на стотина километра преди Свиленград започвам да усещам , че няма къде да заредя . Изведнъж забелязвам една бензиностанцийка с някакво гръмко име и една баба отпред........олекна ми. Спирам и посочвам колонката с бензин на бабето и влизам вътре да взема едно фрапедаки. Нещо ме бутна да се обърна... кво да гледам хванала наща пистолета с нафтата и ще сипва. Викам и чакай , стой , недей , защо? Отговора беше " Ине ХАЛАЗМЕНО" Развалено е в превод. Умрях и оживях!!!
        Аз не искам просто да съм първи , искам като се обърна въобще да не виждам втория !!!
        Куражът не е липса на страх. Куражът е способността да действаш ефективно въпреки страха.

        Коментар


        • #49
          От: Новия участък на магистралата София-Бургас - няма бензиностанции!

          Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнение
          ....Хм, интересно...
          Като тръгвам на някъде, си правя елементарен план на пътуването - откъде се минава, защо точно оттам.. в тоя план не пречи нищо да се включат и евентуални места за зареждане.
          На път без пълен резервоар не тръгвам никога. Дори заради удоволствието да си засеча разхода - пълно/пълно.


          ...
          Е ти да . То и аз така . Ама глей че колкото и учудващо да е , има и хора с различно от това мислене . А изглеждат сериозни .Да се смее ли човек , да реве ли ?!
          Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

          Коментар


          • #50
            От: Новия участък на магистралата София-Бургас - няма бензиностанции!

            Проблема е за колегите,които карат на газ и то за по-лакомите мотори...
            Виден столичен ихтиолог

            Коментар


            • #51
              От: Новия участък на магистралата София-Бургас - няма бензиностанции!

              Владо, то житейския опит се трупа с годините, разправят..
              Не е за смях, щото и от едно скъсано семерингче може от предвидил всичко, да се окажеш в обратната ситуация - с двигател, окъпан с нафта, и с въже в ръката пред колата.

              Но това е авария.

              За реване, щото ако ти свърши горивото "ненадейно", как ще тръгнеш на път, през зимата, например - с гориво за 5 лева?

              Колко ще обеднее човек, ако си зареди горивото наведнъж, и после да си допълва овреме?

              Колко ше научи човек, ако си разтълкува старата поговорка -

              " Зиме - с торбичка, лете - с абичка"


              Ако някой се срамува да пита защо така казва мъдростта на народа - да каже.
              може и на лс

              Коментар


              • #52
                От: Новия участък на магистралата София-Бургас - няма бензиностанции!

                Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнение
                Владо, то житейския опит се трупа с годините, разправят..
                Житейският опит е едно, ама гъзарията също не е за пренебрегване. Кайен с АГУ виждал ли си? Щото аз съм виждал
                Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

                Коментар


                • #53
                  От: Новия участък на магистралата София-Бургас - няма бензиностанции!

                  Ще да е някой еколог..
                  Нищо не мога,и нищо не знам...

                  Коментар


                  • #54
                    От: Новия участък на магистралата София-Бургас - няма бензиностанции!

                    Първоначално публикуван от windwarrior Преглед на мнение
                    Кайен с АГУ виждал ли си? Щото аз съм виждал
                    Хе,хе то тук цяла тема за едно такова имаше! А аз съм виждал и Мердесес 600S, 12 цилиндров на газ! С два изпарителя от най-големите!
                    יעבור
                    «И това ще мине»

                    Коментар


                    • #55
                      От: Новия участък на магистралата София-Бургас - няма бензиностанции!

                      E само грандовете ли позволявате да им се слага газ

                      Коментар


                      • #56
                        От: Новия участък на магистралата София-Бургас - няма бензиностанции!

                        Сега пък какво ви пречи газта? Или предпочитате да лапате пушеци? Доказано замърсява по-малко. Или трябва да съм гъзар и да ръчкам 300 и кусур коня на бензин? Егати логиката!
                        Тук няма газ и за това се караме на бензин ама вашата логика не я разбирам...
                        https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

                        Коментар


                        • #57
                          От: Новия участък на магистралата София-Бургас - няма бензиностанции!

                          Пък и да пълниш гушите на тея с горивата... богат, богат... колко да си богат? Той и човека с кайена тука това рече. Има и смарт-че на газ, май 3 литра обаждаше .

                          Коментар


                          • #58
                            От: Новия участък на магистралата София-Бургас - няма бензиностанции!

                            Първоначално публикуван от windwarrior Преглед на мнение
                            Житейският опит е едно, ама гъзарията също не е за пренебрегване. Кайен с АГУ виждал ли си? Щото аз съм виждал
                            Аз и Хамър на пропан съм виждал, ама не пропускай, че с готините АГУ се качват и конете

                            по темата: като минавам път който ми е непознат - нужното гориво х2
                            байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
                            Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
                            Суперспам - спама на суперите

                            Коментар


                            • #59
                              От: Новия участък на магистралата София-Бургас - няма бензиностанции!

                              Първоначално публикуван от NIKSD Преглед на мнение
                              Сега пък какво ви пречи газта? Или предпочитате да лапате пушеци? Доказано замърсява по-малко. Или трябва да съм гъзар и да ръчкам 300 и кусур коня на бензин? Егати логиката!
                              Тук няма газ и за това се караме на бензин ама вашата логика не я разбирам...
                              Не ве, лошо няма - екология, туй онуй. Ама да спреш кола за 100К на газовата колонка и да заредиш за 30 кинта, при положение че само мръсната газ на потегляне от колонката (за да впечатлиш кифлата на дясната предна седалка) ти е вече минус 5 кинта - ей тва не го разбирам...

                              @DBRS - тия образи дето ги виждам по обектите, май конете са им последна грижа. То и затова карат с отворен прозорец и гъзарски провесена отвън ръка (задължително с евтина имитация на Hublot, с големината на водомер от старите) - шото климатика дига разхода, неговата верица..
                              Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

                              Коментар


                              • #60
                                От: Новия участък на магистралата София-Бургас - няма бензиностанции!

                                хихихи има и такива, много се нервят ако ги дръпнеш с "таратайка"
                                за гориво съм закъсвал само веднъж, оказа се нивомера никога не падал под 1/5
                                байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
                                Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
                                Суперспам - спама на суперите

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X