Страница 2 от 7 ПървиПърви 123456 ... ПоследенПоследен
Резултати 21 до 40 от 131

Тема: Новия участък на магистралата София-Бургас - няма бензиностанции!

Място
    На много места.
    Публикации
    898
    Точки (при гласуване)
    6

По подразбиране От: Новия участък на магистралата София-Бургас - няма бензиностанции!

Цитат Мнение на NIKSD Преглед на публикациите
    170 километра без бензиностанция... и това е проблем?! Ами да ви имам проблемите!

Оборудвана кола и пълен резервоар. Всичко друго води до интересни моменти...
    Така е, интересно е. Масово бензин се зарежда за 10,20 и 50 лева. Газ не съм ползвал и нямам надблюдения въпреки че май масово се ползва. Най далечното разсточние за ежедневно отиване до/от работното място е около 80 км.

Миналата година двама колеги от Орландо, решиха да пътуват с кола от Германия до Гърция и после поискаха един ден за въстановяване.
    Човек като отвори хладилника си и види Бялата Решетка, много лесно може да оглупее и озверее.

Място
    Враца
    Публикации
    573
    Точки (при гласуване)
    6

По подразбиране От: Новия участък на магистралата София-Бургас - няма бензиностанции!

Цитат Мнение на Ясен Преглед на публикациите
    То е интересно и колко е резервата.

Каква е колата?
    Резервата е около 10 литра. Което пак са около 200 километра. Колата е Ситроен XM 2.1TD. Резервоара е 80 литра по каталог, ама за 22 години се е "поразтегнал", та събира към 95 л. в момента... 5/100 при 100 км/ч, прави добър пробег.
    "Аз знам, че нищо не знам. Но вие и това не знаете."

Място
    Русе
    Публикации
    114
    Точки (при гласуване)
    2

Трудно ми е да приема довод"децата заспаха".Нали не казвате,че са заспали в центъра на Бургас при гориво за 10 км,ако съм прочел правилно.При практика"пълно-пълно" при всяко тръгване разликата е стотина лв.затворени пари,но липсват подобни ядове.Лично аз съм стигнал до извода,че си струва.Колкото до липсата на бензиностанции по ново трасе бих попитал:"Колко от вас биха построили бензиностанция с идеята,че се строи магистрала покрай нея.От коя страна на трасето ще я направите и кога ще започне да печели.А защо не две една срещу друга и поне с топла връзка между тях."По въпроса- кога да заредя? Спомнете си,че Ной е построил спасяващото средство ПРЕДИ потопа и викайте УРА,че не сме в Австралия където има предупреждения от сорта:"Следващата бензиностанция е на 938 мили".Късмет и безаварийно пътуване!

Място
    Козлодуй
    Публикации
    846
    Точки (при гласуване)
    11

Цитат Мнение на TigerHunter Преглед на публикациите
    Нищо не може да ме учуди в "страната на чудесата", но трябва да призная, че в Гърция съм имал подобен проблем многократно по магистралата от Игуменица.
    Аз пък миналата година от Игуменица до Ксанти нямах проблем, въпреки че автономията ми на газ е около 260-270 километра.
    “When you see the tree you’re about to hit it’s called understeer. When you can only hear and feel it it’s oversteer.”
    Walter Rohrl
    GSM: нула, три осмици, две двойки, девет, пет, девет, две.

Място
    Пловдив
    Публикации
    1,678
    Точки (при гласуване)
    11

А между Одрин и Истанбул колко бензиностанции има?
    Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

Място
    Alcaidesa, Spain / Gibraltar
    Публикации
    860
    Точки (при гласуване)
    9

Я да попитам ,понеже се спомена магистралата за Игуменица, а края на лятото ми се очертава пътуване до там.
    Ще мога ли да мина маршрута само на газ, при условие, че автономността ми с наличната бутилка е около 200 км?
    Seat Leon 1.9 TDI
    Kawasaki Vulcan EN500

Място
    София
    Публикации
    17,798
    Точки (при гласуване)
    67

Цитат Мнение на dani Преглед на публикациите
    ... Ако знаеш конкретните места, удобни до магистралата може би е добра идея да ги опишем за всеки случай.
    GPS-и не ползвате ли?!?

Място
    Шумен
    Публикации
    2,505
    Точки (при гласуване)
    7

веднъж и аз без малко да го гризна дръвцето с Гто на тоя участък.........25 л. /100 газ гори ламята с 40 литрова бутилка и то полу празна ........цък на бИнзИнец и газ.....ма то и там 20 л.лапа та на изпарения до петолъчката........сега монтирам още една бутилка

я си пълнете резервоарите
    Глупавият проумява само онова, което вече е станало. Омир

Място
    Земя
    Публикации
    5,960
    Точки (при гласуване)
    0

A в някои държави гориво продават и магазините. Като цяло има различни цени, а на магистралата всичко е осезаемо по-скъпо , включая и горивото. Който зарежда на магистралата си плаща за мързела един вид ...

silverfox е офлайн Старши участник | +ПЛ || ДВиП |
    | Модератор |
    Място
    Козлодуй
    Публикации
    3,919
    Точки (при гласуване)
    17

Цитат Мнение на Джамбазов Преглед на публикациите
    Да те спаси? Да не си в Сахара... Всяка една отбивка която води до населено място е спасение.
    А те и мобилните телефони губят обхват като слезеш от магистралата
    Пък и когото и да питаш къде е най-близката бензиностанция ще ти каже.
    Светът се напълни с фалшиви цици и истински задници.

Място
    Пловдив
    Публикации
    1,678
    Точки (при гласуване)
    11

Цитат Мнение на Насов Преглед на публикациите
    A в някои държави гориво продават и магазините. Като цяло има различни цени, а на магистралата всичко е осезаемо по-скъпо , включая и горивото. Който зарежда на магистралата си плаща за мързела един вид ...
    Не само на магистралата, всички бензиностанции извън населено място, продават с 2-3 стотинки по- скъпо.
    П.П. В България имам предвид.
    Последно редактиран от Тропчо ; 23-06-13 в 10:23 Причина: П.П.
    Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

Място
    Ямбол
    Публикации
    47
    Точки (при гласуване)
    2

В участъка Бургас-Пловдив бензиностанции ще има, но не и за това лято. Със сигурност мога да твърдя за една бензиностанция (с метанстанция) в района на Ямбол, по-точно на с. Завой- там, където магистралата преминава над р. Тунджа и ж.п. линията.

Място
    София
    Публикации
    2,929
    Точки (при гласуване)
    16

Мислих разбира се и този вариант, но реших непознавайки районите да не рискувам! На магистралата поне имаш шанс пътна помощ да те спаси / открие.

Ако знаеш конкретните места, удобни до магистралата може би е добра идея да ги опишем за всеки случай.
    Ако не се счете за реклама...

Петрол

Лукойл

Ромпетрол

Еко

Шел
    NIKSD: Самосъзнанието се мери по липсите във фиша за заплатата...
    Тропчо: И-и-и-и, смяташ че ще им натриеш носовете, като си седиш вкъщи и си почесваш интелектуално макарите в изборния ден?

Място
    Пловдив
    Публикации
    5,581
    Блог Публикации
    1
    Точки (при гласуване)
    21

Хм, интересно...
    Като тръгвам на някъде, си правя елементарен план на пътуването - откъде се минава, защо точно оттам.. в тоя план не пречи нищо да се включат и евентуални места за зареждане.
    На път без пълен резервоар не тръгвам никога. Дори заради удоволствието да си засеча разхода - пълно/пълно.

А снимката на багажника с тубите ми напомня годините, когато гориво нямаше, и от Пловдив, когато се появи слух, че в Стара Загора имало бензин, колата, с която ходихме да зареждаме, беше далече по-натубена..
    Лелката на бензиностанцията се втрещи, като извадихме талони за 600 литра бензин.
    Пак по ония времена, след успешна търговия в Югославия, и след като ми източиха бензина в София, се наложи да се прибирам от София през Кулата до Пловдив.
    От Кулата до Пловдив жигулито ми даде разход около 5/100 - с движение с около 45 км/ч предимно на 4-та, затворени прозорци, използване на всяко равно място или нанадолнище, за да изгася двигателя, никакво спиране, никакви спирачки, и всички останали тарикатлъци.
    Мъчително бавното прибиране се компенсира с 6-дневно чакане на бензиностанция в Пловдив, където заредих 38 литра в резервоара. Пак по ония години беше - с купоните. Приятели с велосипеди ми носеха храна, вода и книги на опашката...
    Яко време беше...

Та си правете сметка, все пак!
    LZ1VEN
    MB W210 OM606D30LA-606.962
    Mitsubishi Pajero2 Exceed LWB RHD

Място
    sf,sf
    Публикации
    2,108
    Точки (при гласуване)
    9

За горивото-ясно,виновни сме си.A за пикане презервативи ли да си носим?Има и хора без радиостанции,те как да се обадят в екстрен случай?

Място
    Пловдив
    Публикации
    5,581
    Блог Публикации
    1
    Точки (при гласуване)
    21

Абе, то по радиото не можеш да се изпикаеш, ами дано да има обхват на телефоните по цялата магистрала..
    Че пак се сещам, на времето по АМ Тракия имаше едни оранжеви кабинки с телефон, чрез който можеш да се обадиш на пътна помощ или милиция.
    На втория месец след откриването останаха само кабинките - системата не работеше...
    LZ1VEN

Публикации
    483
    Точки (при гласуване)
    10

Цитат Мнение на Veni1 Преглед на публикациите
    Абе, то по радиото не можеш да се изпикаеш, ами дано да има обхват на телефоните по цялата магистрала..
    Имат може да се каже с огромен компромис! Обхвата е супер зле в новите участъци, трудно се провежда нормален Мтел и Виваком разговор. За Глобул мога само да предполагам....
    LZ1JJJ

Място
    Ямбол/Варна
    Публикации
    1,706
    Блог Публикации
    2
    Точки (при гласуване)
    11

Цитат Мнение на Ясен Преглед на публикациите
    п.п. забелязал съм и изключително контрапродуктивната практика, като свършва горивото човек да "бърза" да стигне до бензиностанция и несъзнателно да поддържа по-висока скорост. Това довежда до неприятния резултат с наличното гориво да се изминат по-малко километри и така се повишава вероятността за оставане без гориво. Правилната стратегия при възникване на съмнение дали горивото е достатъчно е скоростта да се намали, а климатичната инсталация, ако е включена, да се изключи.

За повечето съвременни леки коли скоростта на най-нисък разход е около 70км/ч, а за джипове - примерно 60. За по-стари (произведени преди 1990г) тези оптимални скорости са даже по-ниски. Ако числата ви изненадват, проверете данните за своя автомобил. Даже и да не се движите с толкова ниска скорост, намаляване от 130 до 100 примерно сваля разхода (и съответно увеличава възможния изминат път) примерно с 30-40%.
    От известно време аз си правя експерименти и установих ,че най икономично се кара между 70 до 80 км/ч.Това е за Шкода Октавия 1,9ТДИ 4Х4 ...разход 4.7/100 според компа.
    А най-рано бензиностанция ще има на отклонението за Ямбол / София-Бургас/. Строи се....
    droba : В животинския свят усмивката е проява на агресия.....

Място
    София
    Публикации
    1,739
    Точки (при гласуване)
    10

Бензиностанциите са малък проблем. Виждали ли сте "пътните възли"? През какво разстояние са, колко недовършени има и как свършват в нищото.

Място
    Пловдив
    Публикации
    5,581
    Блог Публикации
    1
    Точки (при гласуване)
    21

Имат може да се каже с огромен компромис! Обхвата е супер зле в новите участъци, трудно се провежда нормален Мтел и Виваком разговор. За Глобул мога само да предполагам....
    Виж, това може да се окаже много сериозен проблем, ама много!
    Никой не може да задължи никого да пътува като лицензиран радиолюбител, със зареден двубандер, за да разчита на комуникация, която мобилния му оператор трябва да му осигури.
    Вероятно и никой не е длъжен да седи с включено радио на 8 канал в региона, за да реагира на някаква потенциална ситуация.

Всъщност - Остап Мария Сюлейманович ибн Бендер беше казал - Делото на давещите се е в ръцете на самите давещи се.
    Преди век.

100 години по-късно по европейските ни пътища в европейския ни съюз у нас нещата са в същите тия ръце, както излиза..

Джамбазов е прав - тука е така!
    LZ1VEN

Страница 2 от 7 ПървиПърви 123456 ... ПоследенПоследен

Сходни теми

1. Да ни е честит новия ценоразпис за паркиране в София!
    От cveta68 във форум Политика, икономика и обществени взаимоотношения
    Отговори: 1497
    Последно мнение: 19-10-14, 18:30
  2. София - Бургас
    От ssaattyyrr във форум Взаимопомощ, споделени пътувания, превоз на товари
    Отговори: 0
    Последно мнение: 04-07-12, 13:33
  3. София - Бургас - София - първа седмица на март
    От ssaattyyrr във форум Взаимопомощ, споделени пътувания, превоз на товари
    Отговори: 0
    Последно мнение: 24-02-11, 13:58
  4. София - Бургас - София по коледа и нова година