Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Газова уредба на Камаз?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Газова уредба на Камаз?

    Здравейте,Колеги.Искам да попитам може ли да се монтира газова уредба(пропан-бутан) на дизелов камион.Камионът е Камаз 53212, и дали ще има някаква икономия.Очаквам вашите отговори и съвети ,че ми влезе тази муха в главата,но още не съм се консултирал с газаджии. Реших да питам първо тук.

  • #2
    От: Газова уредба на Камаз?

    На дизели монтират метан. Например старите софийски Икаруси. За пропан-бутан не съм чул/чел/, пък може и да има.

    Коментар


    • #3
      От: Газова уредба на Камаз?

      Най-близката метанстанция ми е на 15-20км и мисля,че няма да има смисъл

      Коментар


      • #4
        От: Газова уредба на Камаз?

        Че може да се сложи пропан бутан нз дизелов автомобил - МОЖЕ. А дали конкретният е подходящ и дали ще има икономия да кажат газаджиите

        Коментар


        • #5
          От: Газова уредба на Камаз?

          Пост 88..........http://www.offroad-bulgaria.com/show...?t=1224&page=5
          На нас клиренс ни трябва , не скорост

          Коментар


          • #6
            От: Газова уредба на Камаз?

            Може да се монтира пропан-бутан. Има два варианта.
            1-кара се смесено дизел-газ. Подава се обаче доста по-голямо количество дизел в сравнение с работа с метан. Чел съм че трябва да се подава около 60% дизел и останалото е пропан бутана. 1л дизел се равнява на около 1,5л пропан бутан. Ако ти гори 35л/100км на дизел. При смесено ще е около 20-25л дизел и 15-20л газ. Обаче има едно голямо предимство. При тази система камиона става доста по-пъргав. Ако не гледаш икономията, ще останеш доволен.
            2-сменя се запалителната система. На мястото на нафтовата помпа си слагаш прекъсвач разпределител. На мястото на дюзите се слагат запалителни свещи и се кара изцяло на газ.
            Това се прилага при мотокарите ни с двигател перкинс. Във Варненския университет има два двигателя с глава оригинална и сложени само свещи, и глава специално изработена. с по-голяма горивна камера,поставени бутала с плоски чела. В първия вариант челата на биталата са отнети малко и по този начин е намалена степента на сгъстяване.
            Варианта със специално проектираната глава за пропан-бутан дава по-голяма икономия, но пък другия вариант е по-евтин за изпълнение.

            Коментар


            • #7
              От: Газова уредба на Камаз?

              Пропан-бутан ако може да се сложи на дизел, повече се отразява на вървежа, от колкото на икономията... по данни от форумътЪ...

              Коментар


              • #8
                От: Газова уредба на Камаз?

                Ами икономията е тези литри гориво заменени от 2.60 нафта с пропан-бутан на 1,20-1,30лв. Като се има предвид че 1л нафта =1,5л пропан-бутан. Излиза че спестената нафта все едно се плаща по 2лв/л. Или в случая на камион 15л нафта с разлика 0,60лв. Около 10лв по малко

                Коментар


                • #9
                  От: Газова уредба на Камаз?

                  Аз карам Пежо 1,9 ТД на газодизел вече 3-4000 и съм писал доста в съответните теми във форума.С две думи-икономията ми е 14% в пари-преди 7/100,после-5,2 дизел+1,8 газ.Повече вървежност и по-добро изгаряне на горивото.Колкото по-голям двигател и по-висок разход,толкова повече си струва

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X