Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Оставяне на автомобил на летище в Турция (неуспешно)

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Оставяне на автомобил на летище в Турция (неуспешно)

    Здравей, Slowtraveler!
    Аз бях един от хората, които те подведоха за кола на летището. Януари месец ние нямахме никакви проблеми, когато летяхме за Куала Лумпур през Истанабул,а дотам с кола. Искам да се извиня за премеждията, през които си преминал. Чувствам се отчасти виновен.
    Тази декларация, която си си направил труда да изровиш ще я имам предвид за бъдещи мои подобни пътувания.

    Коментар


    • #17
      От: Оставяне на автомобил на летище в Турция (неуспешно)

      Не колега... Съвсем не си ти виновен...
      Предисторията е от преди няколко години... Тогава направих сериозно проучване на ниво посолства (турско в БГ и българско в Истанбул)...
      И мои колеги в Истанбул... Просто хората не са били компетентни (въпреки убеждението им - 'няма проблем')...
      Същото важи и за митничарите - част от тях не са компетентни и просто не знаят правилата и законите (без значение за коя държава се отнася)...
      И наистина в част от случаите номера върви точно заради некомпетентността на конкретния служител...
      Но исках да разбера законния начин, за да не може точно в най-неудобния момент някой друг некомпетентен служител да използва незнанието ми и да ме праща в десета глуха....
      Така, че не смятам, че който и да е тук ме е подвел - просто споделих предисторията(и риска от такова оставяне) и информацията, до която съм се добрал...

      П.С. добре е да се има предвид, че ако автомобила е стоял на паркинг няколко дни/седмици той влиза в графата 'повишен риск'. И е много възможно нашите или чужди митничари да поискат допълнителна проверка на автомобила (с частично разглобяване )... На познат това му се случи - нашата митница му поразглоби автомобила.
      Обяснението:
      Щом автомобила не е бил под Ваш пряк надзор, може да са ви сложили нещо в колата дори и вие да не знаете.
      И след като 'прекарате' автомобила през границата, да ви го откраднат за да си вземат 'пратката'....
      А вие, дори и без да знаете, можете да станете част от международен трафик на забранени вещества и т.н....
      Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
      Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

      Коментар


      • #18
        От: Оставяне на автомобил на летище в Турция (неуспешно)

        В интерес на истината съм чел твои постове в друг форум (на шевролет) точно по темата за оставяне на кола на летището в Истанбул. Преди да тръгнем разпитахме няколко човека, които са пътували по подобен начин и всички ме успокоиха, че така било преди, а сега не било така за всичките митнически формалности. Ние отидохме и се върнахме без проблем.
        За другото (трафика на разни нещица) също бяхме предупредени. Бяхме абсолютно нащрек по време на цялото пътвуване до Малайзия и Тайланд, защото това също е много интересна дестинация за дрога.
        Може малко да преувеличаваме, но човек трябва да си отваря очите на четири.

        Коментар


        • #19
          От: Оставяне на автомобил на летище в Турция (неуспешно)

          В крайна сметка този митнически паркинг къде се намира в Истанбул. Колко струва.
          Декларациите нали се попълват за по голям срок от времето което няма да има в Турция.
          Някой може ли да каже за визите Азербайджан - за колко време се издават. Електронни или през посолството - Въпроса ми е към Байкушев.
          only 4 x 4,sim AWD

          Коментар


          • #20
            От: Оставяне на автомобил на летище в Турция (неуспешно)

            Колега, поразчисти си пощата
            Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
            Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

            Коментар


            • #21
              От: Оставяне на автомобил на летище в Турция (неуспешно)

              Схемата е проверена.
              Отидох един ден по рано в Истанбул и се метнах до летището.
              Бая пообиколих и питах за да се добера до митницата.
              В залата за международни пристигащи пътници е изградена дъгообразна конструкция/ в средата има врата от която излизат пристигащите пътници/, в дясно има врата над която нищо не пише - това е митницата. Трябва да се изчака и някой влизащ да отвори от вън и се вмъкваш с него.При първия опит охраната ме прати на втория етаж където с голями букви пише Гюмрук, но от там ме върнаха та пак отидох долу. Скарах се малко на охраната че само се разкарвам насам натам та в крайна сметка ми обърна внимание.
              Излизе цивилен митничар, който каза ОК ноу проблем.
              Извади една декларация половината на английски другата на турски, хвана паспорта и я попълни. Попита ме за адрес в Турция,т.е. къде ще спи колата, казах му паркинг на летището, така и написа.
              Джабала,джабала даде я на една мацка да я заведе в компа, джабала джабала , приснима ми паспорта и талона завери я с печат - за последно ми каза че може да остане в Турция не повече от 180 дни.
              only 4 x 4,sim AWD

              Коментар


              • #22
                От: Оставяне на автомобил на летище в Турция (неуспешно)

                Благодаря за споделената информация колега - явно потвърждава изписаното дотук...
                Коя от двете декларации подписа?
                И колко време отне процедурата (то е ясно, че в този район всеки път е различно, но поне колко е отнело при теб)
                Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                Коментар


                • #23
                  От: Оставяне на автомобил на летище в Турция (неуспешно)

                  На паспортен контрол никой не ми поиска нищо.

                  Опит за комуникация с нашите консулства.

                  Предишния ден бях в Одрин сутринта към 9 часа. Ужким почват в 9 часа работа , но на чакащите там бяха казали че ще започнат в 9.30.
                  Викам си я да звънна на телефона им.
                  Проведох кратък разговор - дали са запознати с процедурата по оставяне на кола в Турция и полет към друга държава.
                  Отговора беше остър и категоричен :
                  Вие като сте тръгнали да пътувате трябва да си решите въпроса с паркирането, да не искате ние да се занимаваме с Вашето паркиране.Попитаме Вие къде сте - казах му че съм пред консулството/но какво от това/. Не му теглих една майна - защото все още съм възпитан, просто затворих.
                  Малко разстроен реших да звънна и в Истанбул в нашето консулство. Консула беше любезен и ме посъветва да отида до летището и там да се разбера. Подчерта че ако имам проблеми мога да се обадя.
                  only 4 x 4,sim AWD

                  Коментар


                  • #24
                    От: Оставяне на автомобил на летище в Турция (неуспешно)

                    Да намеря митницата ми отне 1 час , а за декларацията - 15 миниту
                    only 4 x 4,sim AWD

                    Коментар


                    • #25
                      От: Оставяне на автомобил на летище в Турция (неуспешно)

                      Първата декларация беше
                      only 4 x 4,sim AWD

                      Коментар


                      • #26
                        От: Оставяне на автомобил на летище в Турция (неуспешно)

                        Точно така първата, заверена с печат от тях.Но за съжаление никой не я поиска.
                        only 4 x 4,sim AWD

                        Коментар


                        • #27
                          От: Оставяне на автомобил на летище в Турция (неуспешно)

                          Първоначално публикуван от uazik Преглед на мнение
                          Точно така първата, заверена с печат от тях.Но за съжаление никой не я поиска.
                          Ясно - точно така си представях процедурата. И точно поради това, че понякога (често) можеш да минеш метър, варианта не е толкова популярен...
                          Обаче ако искаш да си уверен, че няма по средата някой да те спре когато остава малко време до полета, то това е правилния вариант
                          Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                          Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X