Обява

Свий
Няма добавени обяви.

РАВ4 или Субару Аутбек/Легаси

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • РАВ4 или Субару Аутбек/Легаси

    Здравейте на всички. Това ми е първият пост в този форум. От известно време ме влече 4х4 и съм решил следващата кола да бъде точно такава. След дълго мислене какво да си купя (и доста изчетени теми и мнения тук и в други форуми) се спрях на Тойота РАВ4 2004-2006 2.0 дизел Д4Д дълга база. причините поради които избрах този автомобил са страхотния разход на гориво, относително здравия двигател, ходова част и изобщо цялата кола (всички тези изводи съм си ги направил от мнения по форумите и познати с този модел). Достатъчно висок е за целите за които ще го ползвам. Единственото което ме притеснява е поведението на дълъг път. Проблемът ми е че сегашната ми кола е А6 с мотор 2.5 ТДИ и не знам дали ще свикна от кола която на магистралата си я карам с 140-150км/ч на 2500 оборота да мина на този вариант.
    В последствие се досетих за една детска мечта, а именно Субару. Там нещата стоят по малко по-друг начин. Имаш си возията и вървежа на дълго + повече лукс в купето, че и по-агресивна е доста. И сега се чудя на Аутбека след 2004, като не ми се иска 3.0 двигателя понеже е по-лаком. Всъчност по-ми харесва Легаси-то и то 2.0R двигателя 165к.с., но то пък съвсем ниско ще дойде. Като голям недостатък и на двете (3те) е че нямат 6та скорост (не мисля да взимам автоматик). Какво ще ме посъветвате?
    Колата ще се ползва доста за градско (София от 30 до 100тина км/ден), често извънградско, от време на време за риба и пикник/палатка в гората (възможно е да помъкна надуваема лодка, а ако е за повече време с преспиване и куче). Зимата по планините за ски. Общо взето искам несъществуваща кола, но да речем кое ще се доближи най-много до този мираж. Ако е Субару задължително газ, защото ще се разоря с 15/100 градско за нула време. Да кажем че бюджета е 10-12 хиляди и ако се наложи бих се напънал за още хиляда.
    Ето и няколко автомобила на които съм се спрял (не че съм тръгнал да ги купувам но са примерни и ми харесват):

    http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi...s&slink=39t7v8
    http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi...s&slink=39t898
    http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi...s&slink=39t8hl

    Според вас такива коли на тези цени реални ли са или не (Имам съмнения за Субару повече)?

  • #2
    От: РАВ4 или Субару Аутбек/Легаси

    За Субару си задели минимум две хиляди за обслужване и газ!
    0899 шест5313нула
    За всекиго по нещо

    Коментар


    • #3
      От: РАВ4 или Субару Аутбек/Легаси

      Дано му стигнат 2000лв. за обслужване и газ. Аз досега съм на 2000-2100лв. и още не съм стигнал до газа

      Коментар


      • #4
        От: РАВ4 или Субару Аутбек/Легаси

        Първоначално публикуван от zlost Преглед на мнение
        Дано му стигнат 2000лв. за обслужване и газ. Аз досега съм на 2000-2100лв. и още не съм стигнал до газа
        Е..затова писах "минимум" ..
        0899 шест5313нула
        За всекиго по нещо

        Коментар


        • #5
          От: РАВ4 или Субару Аутбек/Легаси

          Ако Тойотата е в ред, грабвай я. Този двигател е много добър и като паричен еквивалент разхода на гориво ще по-малък от Субару на газ. Освен това, никой в Ойропа не слага АГУ на кола с пробег 20 000/годишно. Виждал съм 2-годишен фирмен Мерцедес с пробег 300 000 км. В България обаче няма употребявана кола на повече от 140 000 км., даже да е произведена 1978 г., имай го предвид. Късмет с избора.
          Животът е харизан кон според мен...

          Теди

          Коментар


          • #6
            От: РАВ4 или Субару Аутбек/Легаси

            Не се залъгвай от малкия разход на равката, всичко останало и е скъпо. Засичал съм разходите по обслужване на тойтата и тераното, + изразходваното гориво за една година и познай - оказа се , че тераното въпреки по - високия разход на гориво е по-евтино като разходи като цяло. Чак ми стана смешно.
            Субару аутбек е супер, особено с 3.0 бензин, но верно разхода му в градски условия може да постресне и доста хладнокръвни личности. Извънградско гори около 8-ако не го гониш много.И аз мислех като тебе относно автомата, но се оказва , че никак не е зле с автомат, чак взе да ми е малко тъпо като се кача на кола с ръчка , а уж обичах да ръчкам...На мен 2.5 не ми допадна като вървеж, прекалено "спокоен" мотор. Загледай и бензиновите равки, доколкото знам нямат проблеми с газификацията.
            Лично мнение - ако ще е субару - аутбак 3.0, а за газификацията си решаваш сам. Проблема е , че въпросния бюджет не е достатъчен умножи го по две и тогава действай. В противен случай , най вероятно ще си закупиш напудрен автомобил на 125 хил реални километра, който за жалост вече е навъртял около 400 хил.
            Колегата Sonda спомена , че в Швейцария били по- евтини, не знам може и така да е , но в Германия и Швеция цените са около 10000 е за аутбак под 150 хил км с 3.0 мотор. Не виждам как в Бг идват на по - ниски цени освен ако много неща , най вече пробега , не отговарят на истината.

            Коментар


            • #7
              От: РАВ4 или Субару Аутбек/Легаси

              Цената на Субару е недействително ниска. Поне 15000 и нагоре за читаво. В Равчето е по тясно,а ти слизаш от А6.

              Коментар


              • #8
                От: РАВ4 или Субару Аутбек/Легаси

                Не са чак толкова евтини и в Швейцария... http://www.autoscout24.ch/de/d/subar...&yearfrom=2004
                0899 шест5313нула
                За всекиго по нещо

                Коментар


                • #9
                  От: РАВ4 или Субару Аутбек/Легаси

                  Тази Равка от обявата е с претапициран салон. Няма Равка с този цвят на кожата. Капаците на тонколоните също са поставяни допълнително а стелките са зле. Не пишеш от къде си?
                  "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

                  Коментар


                  • #10
                    От: РАВ4 или Субару Аутбек/Легаси

                    Участника си остана с едно мнение...интересно обаче линковете към мобиле-то стоят вече трети ден! Ха-хаааа модераторска издънка
                    0899 шест5313нула
                    За всекиго по нещо

                    Коментар


                    • #11
                      От: РАВ4 или Субару Аутбек/Легаси

                      Здравейте, нямаше ме известно време. Благодаря на всички за изказаните мнения. Мисля, че вече дилемата ми е Аутбек 2.5 или Аутбек 3.0. Изчетох бая и по форумите. Мнения най-различни. Един вика 2.5 не върви взимай 3.0. Друг вика абе и 2.5 върви и е по-читава за газифициране. H6 вкопавал клапаните. Доста съм объркан. Сега което си е вярно вярно си е. Повозиха ме в H6 на Аутбек но предната модификация (до 2003). Е МНООГО ми хареса и звук и вървеж. Ще трябва да намеря някой с 2.5 и някой с 3.0 и да направя един тест драйв. Аз няма да се състезавам с колата. Рядко ми се случва да вдигам скорости над 150-160 км/ч. Искам просто да имам ряз, за да мога да изпреварвам бързо. Иначе високи скороси не ме блазнят. Също ми се струва като предимство при H4 че бавните са си бавни. Газ със сигурност ще сложа, защото мисля да карам колата поне 5 години и евентуално бих спестил бая пари с газта. При 20тина хиляди километра на година. Аз не бързам с покупката. Сега просто проучвам колата/пазара, за да знам какво да търся.

                      Коментар


                      • #12
                        От: РАВ4 или Субару Аутбек/Легаси

                        Твърдо ти препоръчвам Н6.Това с вкопаването на клапаните може да се случи само при два варианта:1-ако си купиш газифицирана Н6 минала на газ над 200-250К. Вариант 2:ако я караш със светещ Чек на газ (т.е бедна смес).Всичко друго за вкопаване на легла е градска легенда. Като цяло Н6 има много плюсове и нито един минус спрямо Н4...

                        Коментар


                        • #13
                          От: РАВ4 или Субару Аутбек/Легаси

                          H6 обявите започват от 13.5к като тези двете ми изглеждат ОК, но нищо не е ясно. Синята е много красива, но мисля че тази караната в БГ и вече регистрирана е по-разумен вариант. Особено ако си е обслужена и ще са необходими само инвестиции за газова. Иначе и на двете пробега сигурно е х2.
                          Иначе бюджета ми да кажем че мога да си позволя 14 хиляди, но газовата ще остане за по-натам. Ако взема нещо за около 12хиляди ще останат и пари за газ.


                          Иначе да попитам тези които са обслужвали такива жУвотни какво се сменя задължително когато се сдобиеш с една от тези коли (за H4 и за H6).
                          Искам да преценя кое колко ще ми струва. Знам че H6 е с верига и евентуално няма да сменям ремък (не дай си боже се наложи да сменям верига де но...)
                          Ако някой има идея за цени на газифициране. Говорим само за хубави газови, а не за нещо посредствено ( е не чак за течни фази и т.н. ) пак при 2та двигателя.

                          Коментар


                          • #14
                            От: РАВ4 или Субару Аутбек/Легаси

                            Тия бавни , на субаруто с 2.5 ръчна кутия, не мисли ,че са много бавни. Колата просто живва малко, не знам дали може , в смисъл дали е безпроблемно, ама не виждам що да не е , но в града аз бих я карал само на бавни, иначе е едно досадно бавно ускорение....С този мотор , тези "бързи изпреварвания" ги забрави. Идеята за икономия на газ не е чужда за никой, но ако основната идея е икономия, насочи се към друг модел, на субару не му е там силата. Ако искаш да изпреварваш бързо със субару , загледай 3.0 или 2.5 турбо моторите, ама там икономията не я виждам , газста също е малко , май проблемна.
                            С многото вървене , се свиква много бързо, на мен взе да ми се струва, че може да повървява 3.0 повечко, ама като гледам как дръпва каляската на светофарите като я стъпча, май е т.нар ефект на новата музика...бързо се свиква с хубавото.

                            Коментар


                            • #15
                              От: РАВ4 или Субару Аутбек/Легаси

                              Бавните дори при Субару не са за каране из града.... А 2.5 с ръчни скрости след 04г. е доста пъргав автомобил, ако е в кондиция. Почти колкото 3.0 от същата година.
                              Subaru Outback H6 MY 05 продаден :(
                              Opel Frontera V6

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X