Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Кой може да ми подкара осцилоскопа С1-122

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Кой може да ми подкара осцилоскопа С1-122

    Преди 2-3 години го взех, седя къде ли не, веднъж съм му виждал лъча.

    Сега не работи. Показва буквите и цифрите на екрана, но лъчът е някъде много долу и се вижда само с бутона "търсене на лъча", няма и следа от сигнала.
    Определено нямам време да му гадая, а ми трябва понякога.

  • #2
    От: Кой може да ми подкара осцилоскопа С1-122

    Ех приятелю, аз два такива работещи подарих, хляб да дам, ама не искат да ги ползват.И ти, държал си го на тавана а сега лъч искаш да видиш
    В наши дни Вазов щеше да напише " Под Егото", а Алеко само "До Чикаго".
    В. Иванов

    Коментар


    • #3
      От: Кой може да ми подкара осцилоскопа С1-122

      Чакай да се набутам у темата. Имаш ли трети за мен?
      Ясене, мога да го видя, ама чак ноември. Тогава се прибирам в София.
      Lancia Delta HF Integrale Evolucione

      Коментар


      • #4
        От: Кой може да ми подкара осцилоскопа С1-122

        Първоначално публикуван от bojitch Преглед на мнение
        Чакай да се набутам у темата. Имаш ли трети за мен?
        Съжалявам, раздадох всичко.
        В наши дни Вазов щеше да напише " Под Егото", а Алеко само "До Чикаго".
        В. Иванов

        Коментар


        • #5
          От: Кой може да ми подкара осцилоскопа С1-122

          Нямам нищо против да е през ноември. Гледах, продават се такива и нови, ама са над бюджета за глупости. Очаквам и други предложения.

          Коментар


          • #6
            От: Кой може да ми подкара осцилоскопа С1-122

            здравей случайно да го продаваш

            Коментар


            • #7
              От: Кой може да ми подкара осцилоскопа С1-122

              Първоначално публикуван от emo71 Преглед на мнение
              здравей случайно да го продаваш
              Той не работи, да напомня. Продължавам да търся как да го оправя (не че много съм се напрягал досега, де).
              Не че е невъзможно да го продам и в това му състояние, но ще е кофти сделка.
              Последно редактирано от Ясен; 19-09-13, 17:53.

              Коментар


              • #8
                От: Кой може да ми подкара осцилоскопа С1-122

                Хих... направили опит да копират тектроникс. Не знаех че има такива. Знаеш ли дали вътре е насипен или е с хибридки като тектрониксите? Опитва ли да му махаш модулите и прочие неща?

                2 пъти съм ремонтирал руски скопи, и двата пъти бяха сдали ценери. Ама от ония дъртите, и по-малко мегахерци. Единия се държеше точно както описваш.

                Ако решиш все пак да го продаваш - вземи си KIKUSUI COS6100m. Все още се намират, и за мен това е съвършенството в чист вид за аналогов скоп. Правен като конкуренция на 465 на тектроникс. 5 входни канала (2 аналогови, 1 цифров и още някакъв там). Уникален фокус (по-високо му е високото напрежение, при това значително).
                http://www.dilette.com/main/dilettes...6100m_2005.htm

                Няма цифрови лигавщини, ама се калибрира с 2 отвертки и като нищо ще те пенсионира, даже да престои на тавана няколко десетки години.

                Сега чак ме е яд че продадох моя в полза на 2445B. На всичкото отгоре нямаше и екзотични части в него и повечето се намираха когато го имах даже и в наши магазини.
                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                Коментар


                • #9
                  От: Кой може да ми подкара осцилоскопа С1-122

                  Всъщност са го копирали добре. Вътре има хибридки, но малко. Естествено, че съм му вадил и слагал модулите, но изглежда е пострадало някое от последните стъпала.

                  Твоето предложение също е смислено, остава да намеря как.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Кой може да ми подкара осцилоскопа С1-122

                    Всъщност сега се позагледах. Машинката не е лоша, но лошото е че за разлика от аналогичния тектроникс, който и да се развали можеш да му намериш всеки чарк, на това ще да е малко по-трудно, просто защото не е толкова разпространено.
                    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Кой може да ми подкара осцилоскопа С1-122

                      То па сложните чаркове. Ти намери кой е изпукал, аз ще намеря с какво да го сменя.

                      Па като ще ми писне накрая и ще си взема цифров, ...

                      Коментар


                      • #12
                        От: Кой може да ми подкара осцилоскопа С1-122

                        Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                        То па сложните чаркове. Ти намери кой е изпукал, аз ще намеря с какво да го сменя.

                        Па като ще ми писне накрая и ще си взема цифров, ...
                        Нещо схема, сервизно ръководство и т.н. налично има ли?
                        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Кой може да ми подкара осцилоскопа С1-122

                          Оф.

                          Има из интернета зле сканирана схема и това е най-доброто което съм намирал.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Кой може да ми подкара осцилоскопа С1-122

                            Ако се виждат буквите и цифрите и намираш лъча с бутона значи развивките и високото са добре. Има някакво нещо по канала който усилва сигнала от входа. Не е задължително да е изгоряло, може просто да е някаква спойка, тример, изсъхнал електролит или нещо друго. Не че играя на лотария ами това са предположения които може да се проверяват.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Кой може да ми подкара осцилоскопа С1-122

                              Този осцилоскоп е едно недоразумение . Имал съм 2 такива (единия ми го изгориха и ми купиха друг) . Възстанових го от "0" (изгорелия), 50 ТТЛ -ки . И двата заминаха в контейнера. Има "хубави" електролитки руски и транзисторчета ГТ.. малий. А захранването да го гледаш и да плачеш. Успех който му се занимава .

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X