Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Кой може да ми подкара осцилоскопа С1-122

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Кой може да ми подкара осцилоскопа С1-122

    В това има ГТ???? То ще да е архаично тогава.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • #17
      От: Кой може да ми подкара осцилоскопа С1-122

      Чак ГТ не си представям да има, но не съм гледал внимателно. Не е чак толкова стар. За да се сложат някъде германиеви транзистори трябва да има проблем или по напрежение (нещо на батерийки) или по честота и напрежение едновременно (това за епохата и мястото където е произведен).

      Коментар


      • #18
        От: Кой може да ми подкара осцилоскопа С1-122

        Германиеви трансизтори няма. Виж "2T..." има достатъчно. Ето схема:
        c1-122.rar

        Но вярно има 2 кила руска логика, което си е лек кошмар. И хибридки не видях - има само една интегралка с 8 транзистора вътре.

        Все пак, проблема надали е в логиката, а по-скоро в аналоговата част, при това половината, дето е в самия скоп.
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • #19
          От: Кой може да ми подкара осцилоскопа С1-122

          Руската логика не е кошмар, като си напишеш на схемата световните им аналози. Иначе и аз намерих тази схема, но на мен за да ми е полезна ще трябва да я отпечатам и слепя.

          Коментар


          • #20
            От: Кой може да ми подкара осцилоскопа С1-122

            Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
            ...като си напишеш на схемата световните им аналози...
            Това е малка част от кошмара. После идва по-голямата - че се случва на наличните към момента аналози закъсненията, че и някои нива и прочие подробности да са малко по-други.

            Имам много скромен опит по въпроса но съм имал случаи дадена схема да отказва да тръгне с различен от руски чип, и обратното. Тогава не бях достатъчно в час за да знам точната причина.
            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

            Коментар


            • #21
              От: Кой може да ми подкара осцилоскопа С1-122

              Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
              Това е малка част от кошмара. После идва по-голямата - че се случва на наличните към момента аналози закъсненията, че и някои нива и прочие подробности да са малко по-други.

              Имам много скромен опит по въпроса но съм имал случаи дадена схема да отказва да тръгне с различен от руски чип, и обратното. Тогава не бях достатъчно в час за да знам точната причина.
              То ако е така, схемата все едно е нефелна и не е гарантирано че ще тръгне с кой да е руски чип. Нейсе, ще ме убедите да го отворя.

              Коментар


              • #22
                От: Кой може да ми подкара осцилоскопа С1-122

                Здравейте,отдавна не съм влизал във форума поради здравословни причини. Сега си търся някой да ми подари осцилоскоп да си работя вкъщи защото не трябва да излизам вкъщи на слънце защото е опасно за мен поради заболяването и не трябва да се натоварвам с тежка физическа работа. От малък се занимавам с електроника ама след гимназията я зарязах та искам нещо да си човъркам да си убия времето. Разглеждах разни осцилоскопи ама избора е огромен и се чудя кое да избера и да си го поправя. По професия съм художник ама.... съм вихър в техниката и електрониката Просто съм прихванал от дяда си който е електротехник и парен инженер. (За парните локомотиви и системи задвижващи се на пара)

                Поздрави

                Коментар

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X