Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Гърция, гмуркане на апнея?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Гърция, гмуркане на апнея?

    Има ли някакви изисквания, разрешителни, сертификати, или може човек ей так, от брега, само с маска, шнорхел и плавници да се цопне в морето и да не излиза от него цялата седмица?

  • #2
    От: Гърция, гмуркане на апнея?

    Що да не може? Аз поне го правя от години и не ми е хрумвало, че някой ще ми иска нещо.

    Коментар


    • #3
      От: Гърция, гмуркане на апнея?

      За гмуркане на апнея няма ограничения. По принцип влизането в морето в Гърция е свободно, с изключение на археологическите зони, за които има специална актуализираща се карта.
      В момента няма ограничения за района на Халкидики (без Атон - Atos, за където трябва виза).
      В Северните Споради има някои ограничения за подводен риболов защото са национален Морски парк.
      За риболов - надводен и подводен навсякъде в Гърция се изисква закупен риболовен билет (евтин е, но е сложна процедурата).
      За гмуркане със SCUBA апарат трябва лиценз, правят постоянно проверки.
      Контрола се осъществява от полицията, бреговата охрана, митницата и други органи.
      Show must go on!
      LZ1VES

      Коментар


      • #4
        От: Гърция, гмуркане на апнея?

        Да, колегата Веско е точен!
        Ако е само шнорхелинг, можеш да се цопаш навсякъде с изкл. на военни бази, арх.обекти.Избягвай да се гмуркаш до даляни, щото гърците са гадни и ще те извадят с полиция.

        Коментар


        • #5
          От: Гърция, гмуркане на апнея?

          Не забравяй да си направиш медицинска застраховка за срока на пребиваване-за 1 м. е около 20-30 лв. Дано не ти трябва, разбира се, но иначе излиза солено, дори елементарен преглед или обработка на рана.
          Животът е харизан кон според мен...

          Теди

          Коментар


          • #6
            От: Гърция, гмуркане на апнея?

            Имам я, медицинската страховка. Благодаря на всички за коментариите.

            Коментар


            • #7
              От: Гърция, гмуркане на апнея?

              А дали по чиста случайност някой има в повечко от тези тежестите? Да кажем 2-4 бройки?
              Прикачени файлове

              Коментар


              • #8
                От: Гърция, гмуркане на апнея?

                Сибирски, да не би и ти да си подвох??? Подводный охотник? Ако си ОЩЕ ВЕДНЪЖ ПОЗДРАВИ!!!!
                https://www.youtube.com/watch?v=f4KS0m24Lts

                Коментар


                • #9
                  От: Гърция, гмуркане на апнея?

                  Има нещо такова. Само че и тази година ходил съм в Гърция без харпун. Но пък има какво да се види ( и да се взема) в Гърция под вода и без харпун.
                  Прикачени файлове

                  Коментар


                  • #10
                    От: Гърция, гмуркане на апнея?

                    Не подценявайте морето - голямо удоволствие е гмуркането, но понякога плащаш голяма цена...
                    Преди месец близък си остана завинаги ТАМ у гръчко въпреки многогодишния опит (повече от 20г) по нашето и гръцкото крайбрежие..
                    Подробности не знам - знам само че е влязъл 'за мъничко' колкото да се топне.
                    И навярно проблема не е бил скоротечен, защото е успял да си откопчае колана...
                    Бил е без неопрен - дали по-хладното море е било фактор - не знам..
                    Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                    Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Гърция, гмуркане на апнея?

                      Бог да го прости колегата!

                      Морето носи много изненади. Особено с бързите температурни промени тази година. Неопрена, ножа и всичко останало са повече от задължителни. Термоклиновете тази година из Халкидики се вдигаха до 3-4 метра. Няма как да издържат сърцето и мускулите, когато от 25 градуса влезеш в 10 градуса, и течението не ти дава да излезеш бързо.
                      Show must go on!
                      LZ1VES

                      Коментар


                      • #12
                        От: Гърция, гмуркане на апнея?

                        Пък в пролива между Тасос и материка през юли водата била е като чай. Налагало ми се да се гмуркам за да се расхладя.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Гърция, гмуркане на апнея?

                          Светла памет за Колегата гмуркач!Незнам с акваланг ли е бил или не!Всеки ,предполагам гмуркащ се без акваланг се е докарвал до границата на черните точки пред очите,като се покажеш ти е трудно да изкараш и водата от шнорхела,около 2 те минути е гадно !За сърцето не е добре,ма пуста краста колко ще се изкара,засега няма проблеми,но по принцип рискове има и като се разхождаш в парка!Поздрави на всички!
                          Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                          Коментар


                          • #14
                            От: Гърция, гмуркане на апнея?

                            Без акваланг - шнорхелинг...
                            Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                            Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X