Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какъв размер гуми за фронтера Б дълга база?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Какъв размер гуми за фронтера Б дълга база?

    А пък аз съм с 235/85/16 и също опират малко дори и със свалени подкалници

    Колега, слагал ли си подложки на пружините и натягал ли си отпред,че и аз мисля да слагам същия размер?
    ОФБ 2.2 ДТИ 2000г
    ТЕЛ;0876228770

    Коментар


    • #47
      От: Какъв размер гуми за фронтера Б дълга база?

      Да имам подложки 5 см и съм натегнал отпред

      Коментар


      • #48
        От: Какъв размер гуми за фронтера Б дълга база?

        235х85 е с по-голям диаметър от 245х75 и е нормално да опира повече. М/у другото на мен и 245х75 ми опира малко в калобрана, въпреки, че съм понатегнал предницата...
        В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

        Коментар


        • #49
          От: Какъв размер гуми за фронтера Б дълга база?

          Аз калобраните ще ги махам,а в самите пластмасови вежди дали ще опира!?
          ОФБ 2.2 ДТИ 2000г
          ТЕЛ;0876228770

          Коментар


          • #50
            От: Какъв размер гуми за фронтера Б дълга база?

            Първоначално публикуван от Данаил Андреев Преглед на мнение
            Аз калобраните ще ги махам,а в самите пластмасови вежди дали ще опира!?
            Е ти нали си с 235/85! Ти трябва дакажеш дали опират...Ако питаш за 245/75 - не опират в подкалника.
            В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

            Коментар


            • #51
              От: Какъв размер гуми за фронтера Б дълга база?

              Цитирал съм'' 12767''( неграмотно естествено), смятам да слагам този размер на пролет.
              ОФБ 2.2 ДТИ 2000г
              ТЕЛ;0876228770

              Коментар


              • #52
                От: Какъв размер гуми за фронтера Б дълга база?

                Опират но незначително малко игра при реглажа на предницата и всичко се оправя а джипа изглежда много добре с тези гуми
                Прикачени файлове

                Коментар


                • #53
                  От: Какъв размер гуми за фронтера Б дълга база?

                  Колеги, както се знае, заводския размер гуми за Фронтера Б е 245/70/16, ако сложа за чисти зимни гуми, 225 /85/ 16, как ще се държи на пътя, тесни и доста по-високи гуми?

                  Коментар


                  • #54
                    От: Какъв размер гуми за фронтера Б дълга база?

                    Първоначално публикуван от Павел Василев Преглед на мнение
                    Колеги, както се знае, заводския размер гуми за Фронтера Б е 245/70/16, ако сложа за чисти зимни гуми, 225 /85/ 16, как ще се държи на пътя, тесни и доста по-високи гуми?
                    Според мен ти трябват джанти ЕТ -10. Освен това ще бъде доста по-нестабилна, от колкото със заводския размер на ширина. А и за какво ще правиш тази интервенция, и то със чисто зимни гуми?

                    Имаме колеги с 235/85/16 и са необходими подложки, по-дълги задни амове, и въпреки това пак се бият по калниците. Разликата между двата размера е почти нищожна.

                    На твое място не бих си намалявал устойчивостта, за сметка на 2см повдигане, най-малкото заради зимните гуми.
                    Николай Савов
                    Опел Фронтера А КБ, 2.0
                    +359885 07 00 92

                    Коментар


                    • #55
                      От: Какъв размер гуми за фронтера Б дълга база?

                      Първоначално публикуван от Nikolay Savov Преглед на мнение
                      Според мен ти трябват джанти ЕТ -10. Освен това ще бъде доста по-нестабилна, от колкото със заводския размер на ширина. А и за какво ще правиш тази интервенция, и то със чисто зимни гуми?

                      Имаме колеги с 235/85/16 и са необходими подложки, по-дълги задни амове, и въпреки това пак се бият по калниците. Разликата между двата размера е почти нищожна.

                      На твое място не бих си намалявал устойчивостта, за сметка на 2см повдигане, най-малкото заради зимните гуми.
                      Ники, въпросните гуми евентуално може да ми стъпят евтино, но май ще се откажа и за следващата зима ще си заръчам 245 70 16 и да съм спокоен за правилния размер.

                      Коментар


                      • #56
                        От: Какъв размер гуми за фронтера Б дълга база?

                        Първоначално публикуван от Павел Василев Преглед на мнение
                        Ники, въпросните гуми евентуално може да ми стъпят евтино, но май ще се откажа и за следващата зима ще си заръчам 245 70 16 и да съм спокоен за правилния размер.
                        Мъдро решение е това. Поне според мен.
                        Николай Савов
                        Опел Фронтера А КБ, 2.0
                        +359885 07 00 92

                        Коментар


                        • #57
                          От: Какъв размер гуми за фронтера Б дълга база?

                          Първоначално публикуван от Павел Василев Преглед на мнение
                          Ники, въпросните гуми евентуално може да ми стъпят евтино, но май ще се откажа и за следващата зима ще си заръчам 245 70 16 и да съм спокоен за правилния размер.
                          Павка, ти не взе ли нови всесезонни Мишелинки наскоро, че и аз се чудя за следващата зима да направя същото? Как се държат?
                          Honda XL600LM, 1987
                          Honda HR-V, 1.6, 3 drs, 4WD, 1999
                          Opel Frontera B Sport, Y22DTH, 2003

                          Коментар


                          • #58
                            От: Какъв размер гуми за фронтера Б дълга база?

                            Първоначално публикуван от Edo Преглед на мнение
                            Павка, ти не взе ли нови всесезонни Мишелинки наскоро, че и аз се чудя за следващата зима да направя същото? Как се държат?

                            Въпросните Мишелинки са летни, ето тези: https://www.michelin.bg/tyres/michelin-latitude-cross

                            Не че не стават и за зимата като компромис, но определено би било супер, ако успея да купя пак същата марка но зимните им алпин.

                            Коментар


                            • #59
                              От: Какъв размер гуми за фронтера Б дълга база?

                              Нещо съм се объркал явно, летните няма да ми свършат работа - Ярема го минавам два пъти седмично и всяка година си има по няколко екстремни теста!
                              Honda XL600LM, 1987
                              Honda HR-V, 1.6, 3 drs, 4WD, 1999
                              Opel Frontera B Sport, Y22DTH, 2003

                              Коментар


                              • #60
                                От: Какъв размер гуми за фронтера Б дълга база?

                                Първоначално публикуван от Edo Преглед на мнение
                                Нещо съм се объркал явно, летните няма да ми свършат работа - Ярема го минавам два пъти седмично и всяка година си има по няколко екстремни теста!

                                На предишната ми Фронтера, бях с 31-ци BFG all terain, купени чисто нови и монтирани на минусови джанти от Явор ЕТ -40 10 J, при тази комбинация на Ярема ще се справят съвсем прилично.

                                На снимката се вижда част от гумите и широките джанти, уникално стабилна стана.

                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20180304_194640.jpg
Прегледи:1
Размер:162.3 КБ
ID:5783260

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X