Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Нова придобивка и въпрос за 3.0 DOHC

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Нова придобивка и въпрос за 3.0 DOHC

    Здравейте колеги,от няколко дена замених старото си Исузу 2.8 тд и си взех пак Исузу 3.0 тд от 2002 г.Това е марката ,която ми допада най-много и отговаря на изискванията ми за джип.Имам няколко въпроса ,защото въпреки че съм изчел целия форум за марката не намерих отговори на въпросите ми.А те са :1.Още с купуването си лампата за ръчната спирачка светеше постоянно ,дори и след запалването .ABS лампата угасва първоначално след като запаля и след малко се включва и свети постоянно.Сменени са задните дискове и накладките ,но нещо явно е объркано защото ръчната няма ход и не действа.Инерция има и не задържат колелетата.2.Нов внос е и ми е интересно дали са му сменени дюзите и как мога да проверя ,по рамата ли , запитване ли,искам да установя за себе си положението им?3.Леко се закашля и притреперва при студено стартиране ,съпроводено е с пушек и съм почти сигурен че имам не работеща свещ,как да установя дали е така и откъде да взема при нужда.Топъл пали от четвърт.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20130614_093327.jpg
Прегледи:1
Размер:216.9 КБ
ID:6017290Ще съм благодарен на всички за информацията ,която получа.Ето го и красавеца.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20130614_093343.jpg
Прегледи:1
Размер:184.9 КБ
ID:6017289

  • #2
    От: Нова придобивка и въпрос за 3.0 DOHC

    Честито хубаво камионче да те радва много време и километри !
    По Ясенски : Истинският МОДЕРАТОР (полицай ) винаги може да намери нарушение.

    Коментар


    • #3
      От: Нова придобивка и въпрос за 3.0 DOHC

      Здравей, колега, много да те радва и безаварийни километри, колкото се може повече..Казваш, че си изчел всичко за модела. Вземи на първо време да обслужиш ДВГ-то с правилното масло, подмяната на двата маслени филтъра и почистване на двете маслени помпи в картера .
      Ивинявай, но малко ми е странно да смениш ДВГ 2,8 с 3,0 , защото единият е доказано здрав и безпроблемен, а другия, не че е лош, но е своенравен.
      Успех в начинанието.

      Коментар


      • #4
        От: Нова придобивка и въпрос за 3.0 DOHC

        АБС-а няма ли си диагностика? Обикновено само си казва къде го боли.Аз лично от тая лампа се стряскам къде повече, отколкото от чек-а. Последния път като взех служебната от сервиз от смяна на накладки, се наложи на другия ден да си ги сменям сам + нов датчик на АБС-а на едното колело... Дано е нещо по-дребно де
        О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

        Коментар

        Активност за темата

        Свий

        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

        Зареждам...
        X