Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем с Форд Маверик- загрява

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Проблем с Форд Маверик- загрява

    Ако може някой да помогне.
    Когато се кара по равен път колата не загрява но на всеки баир почва да качва температурата. Перката се включва, антифриз си има, но пак си загрява. Някакъв майстор каза че на перката има някакъв силиконов съединител не знам точно как се казва, сменихме го доста скъп беше но проблема остана и не знам какво да правя. Двигателя е 2.4 с газов инжекцион
    Последно редактирано от emo_lovec; 16-06-13, 15:34.

  • #2
    От: Проблем с Форд Маверик- загрява

    Първоначално публикуван от emo_lovec Преглед на мнение
    Ако може някой да помогне.
    Когато се кара по равен път колата не загрява но на всеки баир почва да качва температурата. Перката се включва, антифриз си има, но пак си загрява. Някакъв майстор каза че на перката има някакъв силиконов съединител не знам точно как се казва, сменихме го доста скъп беше но проблема остана и не знам какво да правя.
    двигателя е 2.4 бензин с газов инжекцион

    Коментар


    • #3
      От: Проблем с Форд Маверик- загрява

      Първото, което трябв да се направи според мен е термостат.
      RAV 4
      F650GS

      Коментар


      • #4
        От: Проблем с Форд Маверик- загрява

        Колега, а радиатора ти да не е запушен или да са слагали добавка за запушване на пробив. А колко точно ти загрява стрелката в какво положение е ?

        Коментар


        • #5
          От: Проблем с Форд Маверик- загрява

          Термостата не го сменихме, понеже не можахме да намерим същия, три пъти поръчвах и трите пъти носят някакви различни, но изпробвахме старя отваря на към 80 градуса и после като изстине затваря. Сваляхме радиатора промивахме с вода, но какво става вътре не знам, ако някой знае как точно да го промием да сподели, или си трябва нов.
          А дали е възможно да е нещо от водната помпа да не върти водата с нормалния дебит, това има ли начин да се провери?

          Коментар


          • #6
            От: Проблем с Форд Маверик- загрява

            Хи, може да е водната помпа, на ситроен съм виждал лопатките да се отделят от основата и като пръстен да стои без да се върти. При мен оставаше отворен термостата и при спускане стрелката падаше почти до синята зона. Добавки има на пазара за промиване на охладителната уредба и трябва да следиш упътването за ползването им. Иначе ако разглобите водната помпа може да и видите състоянието, но нека колегите да си кажат как може да се провери дали работи нормално.

            Коментар


            • #7
              От: Проблем с Форд Маверик- загрява

              Никой ли няма идеи.

              Коментар


              • #8
                От: Проблем с Форд Маверик- загрява

                Имаш ли парно, т.е духа ли топло от радиатора на парното като работи на място, маркучите надървят ли се? Да не е издухала гарнитура на главата?
                Работи ли добре на празен ход.
                Въпросното виско е много коментирано из форума, ако не е оргинално, често прави проблем , дори и ново закупено. Течове има ли ?
                Трябва систематичен подход. Пишеш че термостата отваря, ама отваря ли напълно или застава полуотворен. Принципно не е скъп , аз бих започнал от там. Капачка на радиатора-трябва да държи налягане, не е скъпа , сменяй. Водна помпа-има ли циркулация-както писа колегата по - горе не е толкова рядко турбинката да се скъса от оста и видимо помпата да си е идеална външно , без течове, а циркулацията на охлаждащата течност да става само за сметка на разликата в температурата.
                Задръстен радиатор също е възможност. Като загрее радиатора горещ ли е по цялата си площ или само частично.
                Загрява ли като го караш на бензин, да не би смесите на газ да са много бедни и да грее.
                За жалост проблемите обичайно са множество, а не само един. Мятай го и отхвърляй възможностите една по една.
                Още една възможност, редуктора за газста да има пробив към охладителната система и да тъпче газ в антифриза, малко вероятно , но не и невъзможно, а тогава наистина мотора прегрява...
                Последно редактирано от kikimora; 22-06-13, 10:59.

                Коментар


                • #9
                  От: Проблем с Форд Маверик- загрява

                  Аз го играх тоя филм скоро, минах през почти вяичко - оказа се изгорял бушон и некоректно отчитане на стрелката на таблото. Разгледай темата ми, може някоя идея да свърши работа. Промивка на радиатора правих с оцет, киснах го 2 дена, но не беше запушен. Ето темата: http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=164901
                  Ford Maverick II 2.3 XLT
                  Ford Mondeo MK5

                  Коментар


                  • #10
                    От: Проблем с Форд Маверик- загрява

                    Първоначално публикуван от Asen Kushlev Преглед на мнение
                    Аз го играх тоя филм скоро, минах през почти вяичко - оказа се изгорял бушон и некоректно отчитане на стрелката на таблото. Разгледай темата ми, може някоя идея да свърши работа. Промивка на радиатора правих с оцет, киснах го 2 дена, но не беше запушен. Ето темата: http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=164901
                    За промиване върши невероятна работа 'цвика" - това дето остава от млякото когато се заквасва, но се пресече.Оставаш да се отаи, слагаш в охладителната система и караш 2-3 дни, после вътре лъщи. Малко е налудничево, но върши невероятна работа.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Проблем с Форд Маверик- загрява

                      И оцета и цвика са киселини. Като рових за варианти за промивки намерих много варианти, но най-лесен и дистъпен, че и евтин е оцета. Аз свалих радиатора и го оставих 2 дена на слънце, пълен с оцет "да си мисли". Ама при мен далаверата се оказа на друго място.
                      Ford Maverick II 2.3 XLT
                      Ford Mondeo MK5

                      Коментар


                      • #12
                        От: Проблем с Форд Маверик- загрява

                        Още една идея, ако пишеш в нисан форума, щото маверика освен емблемата нема нищо общо с форд , със сигурност би имал повече отговори и идеи за решаване на проблема ти.

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X