Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Металотърсач дискусия!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    До: Металотърсач дискусия!

    Съгласен съм. И наистина всичко това е доста сложно.

    Моето усещане за проблема за проблема може и да ме лъже. Но в него някак деля иманяри, условно казано "от едно време" и иманярите, въоръжени с металотърсачи+задгранични канали.

    За първите има много интересна студия на Иван Хаджийски, а като по-млад и аз съм се виждал с такива. (Те може би повече време изразходваха да намерят този и този, който знаел къде е не знам коя карта, отколкото да копаят.) От тях, впрочем, има хора с благородни намерения.

    Интересно е, че преди десетилетия са държали да се намери знаменитото "съкровище на Вълчан войвода", за да си платим репарациите, а съвсем неотдавна (може би и до днес) техни "наследници" в същата кауза се надяват с това съкровище да си платим външния дълг.

    Същевременно почти преди година се запознах с един Асен, около 50-годишен циганин от едно село в Димитровградско, общителен, спокоен и по-скоро симпатичен. По едно време взе да се хвали и аз направо настръхнах, когато каза: "Аз съм много компЛентен. Като видя една могила, веднага ще ти кажа къде е погребението".

    Все пак не е толкова компЛетентен, че да се сети за сравнително датиране на едно сребърно канче и "безинтересните" глинени парченца до него. Нито да помисли, че съставът на метала може да го отведе до Италия или Испания, или до оглед на известните търговски пътища близо до могилата...

    И пак по линия "прескачане из времето" ме тормози въпросът защо преди 100-120 години за гладни и неграмотни хора - когато открият нещо необичайно под земята - рефлексът е бил да търсят "по-учените"? А днес е тръгнало малко в обратната посока.

    Поздрави!
    Искам България чиста!

    Коментар


    • #32
      До: Металотърсач дискусия!

      искаш ли да те върна назад във времето ? Ботев ? Къде спира кораба след като е превзет...защо не другаде ? И защо след стъпване на Българска земя пътя е само през лозя, ниви и стърнища, а не влизане в някаква битка примерно в някой градец ? Защо пътя е бил към Врачанския Балкан и Вола ??? Какво ги води натам ? Защо когато турците са се качили горе...а те се качват чувайки яката пукотевица на байра...Ботев е вече мъртъв думнат в челото! Защо ? Какво се е случило там ? Случайно да си чул нещо за великия римски музей ??? Знаеш ли според писания и легенди къде се е намирал той ? Именно там някъде. И каква е Ботьовата идея ??? Намирайки съкровището по карта да въоръжи огромна чета с парите от продажбата му !!! Но за жалост друго става...лакомията е лош съветник знаеш ли колко четници който остават живи след "битката" - 6ма са, а имената им знаеш ли ? Едно от тях е на мой пра-пра дядо. И тоя разказ се предава в рода ни и ще се предава навеки !!! А знаеш ли кой Ботьов "помощник" става адски богат след случая ??? Аз знам...остава и ти да се сетиш за една фамилия

      защо не се говори за това ? защо официалната версия е друга ? защо комунистите са изкривили историята ?
      S klase Mercedes V6, 3200cc, 204 к.с., 500 Нм.
      или както е казал чипа: 240 к.с., 650 Нм.
      пауър та пауър...пистолетен изстрел :lol:

      Коментар


      • #33
        До: Металотърсач дискусия!

        Нещо ми се струва че повечето от постовете са предположения и са малко хората които са запознати с материята наречена "иманярство"

        Коментар


        • #34
          До: Металотърсач дискусия!

          Извинявай, тук не те следвам.

          Разбира се, че съм чувал много врели-некипели по въпроса "Ботев - злато". Има загадки и догадки, по които си струва човек да мисли и съответно да спори, има други - за тях не си струва. На твое място не бих се подвеждал по дребнавички клюки, ограничени в рамките на 10-ина имена, полуусвоени от мълвата в края на ХІХ век.

          Има далеч по-интересни работи. Къде крият намереното при турските разкопки в Тракия от ХVІІІ век? Къде са съкровищата на Лизимах и Касандър, ако наистина са били закопани в България? И тъй нататък.

          Но май излизам от темата за металотърсача. А по самата нея май всичко си казах.

          Поздрави!
          Искам България чиста!

          Коментар


          • #35
            До: Металотърсач дискусия!

            Първоначално публикуван от 4x4 Преглед на мнение
            Имам Гарет хубав с отделяне на металите говорящ даже. Към него се продава отделно дълбочинна приставка, но не съм я купил щото и тя е бая пара. Доволен съм от него.
            Би ли споделил мнение за Гарет-аВ смисъл как се държи при работа на орудени почви и наличието на шлака в земятаМисля и аз да купувам такъв и ще ми е интересно мнението на човек който е работил с него а не разни тестове на полигон каквито предлагат търговците.

            Коментар


            • #36
              До: Металотърсач дискусия!

              Първоначално публикуван от TRAPERA Преглед на мнение
              Нещо ми се струва че са малко хората които са запознати с материята наречена "иманярство"

              аз познавам един...тежи около 180кг и си пие ракията с разредител бира...чат пат го дават по тв когато стане реч за иманярство а като стане реч някъде за канали...винаги проявява интерес

              ...имаше един добър познавач иманяр от Свиленград бивш таксиметров шофьор, вече покойник ...тои работеше с Монтанския, но му хареса и Гарета - само това ще кажа добре се държи особено като му посвикнеш...."COINS" едно сладко дамско гласче се обажда навреме, а скалата безупречно показва какво и на каква дълбочина
              Първоначално публикуван от Spas55 Преглед на мнение
              Разбира се, че съм чувал много врели-некипели по въпроса "Ботев - злато".
              Кое е кара да мислиш че са "врели некипели" ? Историята която си учил ли....ми че тя е супер яко манипулирана...нима не го знаеш ???
              Последно редактирано от 4x4; 09-10-07, 18:34.
              S klase Mercedes V6, 3200cc, 204 к.с., 500 Нм.
              или както е казал чипа: 240 к.с., 650 Нм.
              пауър та пауър...пистолетен изстрел :lol:

              Коментар


              • #37
                До: Металотърсач дискусия!

                И това знам. И за историята знам повечко от школското равнище.

                Но наистина по тази тема споделих, каквото имах за споделяне. Приятно ми е, че има точки, в които мненията ни се доближават.

                Поздрави!
                Искам България чиста!

                Коментар


                • #38
                  До: Металотърсач дискусия!

                  а къде ще ги продадеш тея работи дето ги намираш
                  Където не мога пеш продължавам с Уаза.
                  Съдействие за закупуване на гуми с отстъпка срещу
                  Съдействие на закъсали автомобили

                  Коментар


                  • #39
                    До: Металотърсач дискусия!

                    Първоначално публикуван от boychoivanov Преглед на мнение
                    а къде ще ги продадеш тея работи дето ги намираш
                    Продажбата е най-лесна. На битака в Подуене примерно.
                    За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                    Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                    Коментар


                    • #40
                      До: Металотърсач дискусия!

                      и как вървят цените може ли да се изкарват прилична сума
                      Където не мога пеш продължавам с Уаза.
                      Съдействие за закупуване на гуми с отстъпка срещу
                      Съдействие на закъсали автомобили

                      Коментар


                      • #41
                        До: Металотърсач дискусия!

                        Първоначално публикуван от targa Преглед на мнение
                        Продажбата е най-лесна. На битака в Подуене примерно.
                        О т кога не си бил на Подуене А гледам мангали с металотърсачи ходят между мантинелите а следтех каруца събира
                        К мирной жизни не пригоден.
                        Най обичам, обстановката да е максимално близка до бойната.
                        ГАЗ 69 ГАЗ 53 ЗИЛ 157

                        Коментар


                        • #42
                          До: Металотърсач дискусия!

                          Първоначално публикуван от stariat Преглед на мнение
                          О т кога не си бил на Подуене А гледам мангали с металотърсачи ходят между мантинелите а следтех каруца събира
                          Отдавна. Бях млад.
                          За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                          Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                          Коментар


                          • #43
                            До: Металотърсач дискусия!

                            Първоначално публикуван от TRAPERA Преглед на мнение
                            Ето и един от професионалните дълбокотърсещи локатори
                            (Някога може би ще си купя и аз един такъв)






                            Кажи какъв е модела, де?
                            Говоря ти дъще, сещай се снахо!

                            Коментар


                            • #44
                              До: Металотърсач дискусия!

                              Трапера го няма от месеци във форума.
                              Ланд Ровър-Дискавъри,ТД5-1999 год.,готин е.
                              "Мъжко е да обещаеш,човешко да не го изпълниш."
                              "Правото на глас,не винаги означава да имаш право на избор."

                              Коментар


                              • #45
                                До: Металотърсач дискусия!

                                Първоначално публикуван от rova Преглед на мнение
                                Трапера го няма от месеци във форума.

                                Съжалявам! Ако някой познава модела нека го каже!
                                Мерси!
                                Говоря ти дъще, сещай се снахо!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X