Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Мнение за Yamaha Yz 490

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Мнение за Yamaha Yz 490

    Здравейте колеги.Сдобихсе с Yamaha yz 490.Има ли някои който има такъв мотоциклет или има впечатления от него.Части намират ли се в бг.Не открих никакви мануали за подръжка и експлоатация.Имам дребни липси и ако колеги които продават части,пишете на л.с.

  • #2
    От: Мнение за Yamaha Yz 490

    Ехеее верно ли ? Тия мотори са достаа редки за БГ. Качи снимки да го видим убавеца. Части се намират в ибей. Коя година е.
    И аз имам голям мерак за някоя 500-ка , ей тъй да ми стой в гаража. Дай впечатления от карането му (ако си го карал вече де).
    пс. Говорим за 490 2т нали ? Тупкачките не са интересни, те са си 450-ка с кит на 490.
    Kawasaki 125KX 1991 -> KTM 520 EXC 2001 -> КТМ 525 SX + SM 2005 -> KTM 200 EXC 2007

    Коментар


    • #3
      От: Мнение за Yamaha Yz 490

      Да 2т е.На джантите пише 83.Мотора е доста стар като модел.Въздухарка.С четери скорости е.Направих само едно кръгче както се казва.Доста избухлив и силен.Има липсващи части и поради тази пречина не го карам.Мисля да му сменя бутало.Не намирам в бг.Ще потърся в ибей.Благодаря колега за инфото.Снимки нямам но, ще направя и ще кача.
      Колеги начинаещ съм и исках рерто крос.За жалост намерих най силния.Ще съм много благодарен на всеки които помогне с съвет за подръжка,начин на каране и т.н. което може да ми е в услуга за напред.

      Коментар


      • #4
        От: Мнение за Yamaha Yz 490

        Добро начало с 500 кубика 2т.

        Коментар


        • #5
          От: Мнение за Yamaha Yz 490

          Точно начинаеш не.Имал съм Чз 125-516 за известно време.Причината да избера толкова стар крос са 2.
          Едната е че от години колекционирам ретро соц. мотори и мотопеди.
          Другата че преди години мой близък имаше от старите модели Чз с долен ауспух които много ми допада като визия.Търсих доста време такъв но не открих.От моделите 125-516 и 250-513 намерих доста.Не е това което искам.И историята започва с моята Yamaha Yz 490.Идеята ми е да го преведа в добро техническо състояние и оригинален вид на 100% с цел каране 1-2 пъти в месеца.
          Всяко инфо ще ми е в помощ в моето начинание за рестовриране,ако мога така да се изразя.Хубавото е че е на 95% оригинал.
          Модела е този

          Коментар


          • #6
            От: Мнение за Yamaha Yz 490

            Колега, за части освен в ибей пробвай и в Ямаха България. На някой неща цените учудващо са по-евтини от други магазини и могат да доставят всичко.

            Коментар


            • #7
              От: Мнение за Yamaha Yz 490

              Проврих по номер на рама мотора е 1984г и е за Щатския пазар произведен.

              Коментар


              • #8
                От: Мнение за Yamaha Yz 490

                Супер, дай реални снимки да му се порадваме на убавеца.
                А за частите, малко ме съмнява в офиициалното представителство да има. Завода едва ли произвежда още части за модел от преди 30 години. В ибея поне доста неща има.
                Kawasaki 125KX 1991 -> KTM 520 EXC 2001 -> КТМ 525 SX + SM 2005 -> KTM 200 EXC 2007

                Коментар


                • #9
                  От: Мнение за Yamaha Yz 490

                  Мотора като цяло добър за годините си.Всички части са оригинални включително и пласмасите.Има липса дясна страница която крие ауспуха.Проблема е че целиндъра е много износен и няма такъв ремонтен размер бутало.Размера е 89.5мм,а нормалния размер е 87.00мм.Издирвах доста време части(целиндър или цял двигател)но не открих.Поради тази пречина се насочих към щатския пазар.Поръчах риза,бутало и малко други дреболий.Набих ризата шлайфах(хонинговах)целиндъра и се получи доста добре.Предстой ми смяна на лагери и тест на двигатела.Ако всичко е ок раглобяване на пролет и му предстой пълна реставрация.Ще ви държа в течение.Ако някои има съвети или може да прати линк към мануал ще му бъда адски благодарен,поради пречина че съм начинаещ.Ако някои има части да свирка.0897864777







                  Коментар


                  • #10
                    От: Мнение за Yamaha Yz 490

                    Красота, успех приятел!!
                    Дано да го подкараш скоро !

                    Коментар


                    • #11
                      От: Мнение за Yamaha Yz 490

                      Браво колега! Истинска класика, радвам се че има такива хора като теб с ентусиазъм и желание за такива проекти!
                      Yamaha WR 200

                      Коментар


                      • #12
                        От: Мнение за Yamaha Yz 490

                        Следя темата от началото и като спря да пишеш мислех , че си се отказал. Браво дано скоро тръгне !
                        Нukога не се отkазвай от нещо nредu да uзnробваш всuчкu възможнu начuнu , за да го nостuгнеш !

                        Коментар


                        • #13
                          От: Мнение за Yamaha Yz 490

                          супер е

                          Коментар


                          • #14
                            От: Мнение за Yamaha Yz 490

                            Колега имаш едно бижу в къщи.
                            Живейте и вярвайте в това в което не вярвате. Обичам природата и нейните красоти.
                            0887 543 312 ,Land Rover Discovery 300 Tdi, КЛИМАУТО АВТО КЛИМАТИЦИ И ДИАГНОСТИКА.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Мнение за Yamaha Yz 490

                              Колеги и аз мисля че е доста интересен мотор.За моя радост е към ретрото.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X