Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Сервиз с преса и добър комплект дорници

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Сервиз с преса и добър комплект дорници

    При запекли връзки чукът е много по-подходящ от преса. И при преса или скоба, винаги се помага с чук. Ако не, наистина има опасност да се счупи нещо.
    Lancia Delta HF Integrale Evolucione

    Коментар


    • #17
      От: Сервиз с преса и добър комплект дорници

      Аз от теб научих, че за тая процедура трябва преса, ти кажи... С тея ключове в устата, хората решиха, че сам ще си ги смениш... каретата... Е не всички, но някои се подведоха, така де то тук джипарите, макар и не сите, гледат такива дреболии сами да си ги оправят... Или иначе казано, задачата не е никак сложна , само е леко пипкава и трудното не е в изваждането и слагането на чашките . Дали сме колеги, не знам, ти музикант ли си? Както вече споменават някои тук, пресата е малко особен инструмент... Тя натиска, чукО удря... ваденето на чашките става по-сигурно и добре с удар, а не с натиск

      Коментар


      • #18
        От: Сервиз с преса и добър комплект дорници

        Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
        Колегата пита за сервиз.
        Не е ли по-добре, вместо да му давате акъл, да го насочите към това което търси?

        Нещо, нищо не е споменал, че иска да мине "тънко".
        А не е ли по-добре да "светнем" човека как се прави,пък тои каквото си реши. Сервизи колкото искаш,даже и форумни. Във всеки че му свършат работа,даже и с преса,ако много настоява...
        По темата-ако минава колегата през Своге с удоволствие ще му сменя карето в сервиза.
        Калин Владов,09РСПБЗН

        Коментар


        • #19
          От: Сервиз с преса и добър комплект дорници

          Първоначално публикуван от jja Преглед на мнение
          Колега Насов, в сервизите където няма преси по-евтино ли излиза? А каква точно е процедурата без преса? По бързо ли става или е по-качествено по някакъв начин?
          Не се коси колега!Винаги ще има кой да дава акъл независимо какъв е бил въпроса.Аз моите карета на джипа си ги сменям на менгемето.Може и да е неправилно,но явно не съм чел как става.

          Коментар


          • #20
            От: Сервиз с преса и добър комплект дорници

            Хм, добре, някой имал ли е проблеми при извършването на тая операция с преса? Ако да, може ли повече подробности?

            За менгеме и скоба и аз мислих, но ако не излезат така ще трябва да се разкарвам с разглобения кардан напред назад търсейки решение на проблема, което не искам да правя. Идеята ми е да стане ремонта от първия път.

            Коментар


            • #21
              От: Сервиз с преса и добър комплект дорници

              На времето и каретата на камионите ги сменяхме на менгеме с чук .
              Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

              Коментар


              • #22
                От: Сервиз с преса и добър комплект дорници

                Що си решил, че няма да изваждане? Те не запичат толкоз чашките... Обикновено на второто млатване с чукО и са вън... Ето иди при Калин, там има и преса, а той си знае работата, гарантирам.

                Коментар


                • #23
                  От: Сервиз с преса и добър комплект дорници

                  Да разбрах че с чук до тук на всички им се получава.

                  Не виждам някой да споделя негативен опит от вадене с преса. Изобщо някой пробвал ли е тоя подход?

                  Коментар


                  • #24
                    От: Сервиз с преса и добър комплект дорници

                    Малко е вероятно... както ти писаха, от натиска може да ти се посуче кардана, за разлика от работата с чукО.

                    Коментар


                    • #25
                      От: Сервиз с преса и добър комплект дорници

                      Негативи няма.Става по сложно и бавно на преса.За смяна на каре кардан в сервизните ръководства дават да се ползува чук.
                      Ако държиш да се смени карето на преса,дай диаметъра на чашката да изработя дорниците и ела да го сменим.
                      ПП. Услугата ще струва една фанта.

                      Коментар


                      • #26
                        От: Сервиз с преса и добър комплект дорници

                        Не, не държа на определен подход. Опитвам се да стане ясно до колко това което се споделя тук е опит до колко е свободни разсъждения. Така ще има най-много полза от тая тема.

                        Конкретно по темата - за чука вече се разбра че работи. За пресата опит няма никой, не съм сигурен че искам аз да съм първия. Целта на упражнението е да си оправя колата не да експериментирам.

                        Коментар


                        • #27
                          От: Сервиз с преса и добър комплект дорници

                          В някои сервизни ръководства пише да се ползува преса/Jeep/ в други се сменя с чук.А за опита , сменял съм и по двата начина и с чука е по бързо.

                          Коментар


                          • #28
                            От: Сервиз с преса и добър комплект дорници

                            Добре де, за да сме точни вадиш с чук и понякога флекс, а набиванвто може с чук или преса.
                            0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                            Коментар


                            • #29
                              От: Сервиз с преса и добър комплект дорници

                              Първоначално публикуван от дядо владо Преглед на мнение
                              Добре де, за да сме точни вадиш с чук и понякога флекс, а набиванвто може с чук или преса.
                              +1
                              Както вече казах аз моите в началото ги сменях на менгемето ама в последствие сменявах едно в полеви условия с чука и установих че е 5 пъти по-бързо и лесно

                              Коментар


                              • #30
                                От: Сервиз с преса и добър комплект дорници

                                Аха , а ако ухото на кардана е "прищипано" ,т.е. няма зегерка , тогава как става? ..че ми е наболял един такъв кардан?
                                Аз лесно ще го избия и набия , но как да го фиксирам точно , че при 150 км. да "спи" ?
                                Уморените коне не ги убиват , нали ??

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X