Обява

Свий
Няма добавени обяви.

СУБАРУ ФОРЕСТЕР 4Х4

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: СУБАРУ ФОРЕСТЕР 4Х4

    quadra, аз тебе, ако сложиш на Ферари газ още от сега те разбирам - щото ми е ясно, че го правиш за кеф.

    Да се пестят пари от това, вярно и това може, ама едва ли точно за Субару - където последната мисъл с такава кола е, че нещо е евтино и можеш да спестиш. Дето се вика едно нещо ще ти се счупи и отиде келепира. Имал съм Субару (всъщност единствената лека кола, която някога съм имал) и така и никога не се поинтересувах колко гори. По скоро ме блазнеше въпроса дали може да се завари педала на газта да е винаги до дупка натиснат.

    Аналогията с Вектра не я разбирам, който иска да си слага газ има и Вектри и Голфове бол, и частите са им евтини и т.н - лично мнение.....Изключвам тука агитката с V8-ците, то там количествените натрупвания водят до качествени изменения.

    Коментар


    • #17
      До: СУБАРУ ФОРЕСТЕР 4Х4

      Добре де, ама дали количествените натрупвания при V8 не са същите както и при WRX?
      Аре тя е кола за кеф, ясно, ама наистина какво пък толкова спортно има в една двулитрова атмосферна Импреза?
      И кефа там не е повече от всяка японка с подобен двигател, поне на сухо. Що да се набутваш излишни пари на държавата за нереалните цени на бензина като можеш да ги спестиш и да си купиш нещо полезно за колата За Ферари и Корвет е ясно че ги купува човек с пари и за кеф - там не е важно какъв е разхода. Ама тук - няколко килоевро за стара японка а после да се изваждаш като за Ферари - няма логика
      Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

      Коментар


      • #18
        До: СУБАРУ ФОРЕСТЕР 4Х4

        Аз също не виждам какво лошо има човек да иска здрава голяма гола за да ходи на риба и същевременно да не дава луди пари за гориво.
        Ако взимаш колата само заради фасона и разбирам ама ако караш много парите си се пестят.
        no signature no problems

        Коментар


        • #19
          До: СУБАРУ ФОРЕСТЕР 4Х4

          Аналогията с Вектра не я разбирам, който иска да си слага газ има и Вектри и Голфове бол, и частите са им евтини и т.н - лично мнение.....Изключвам тука агитката с V8-ците, то там количествените натрупвания водят до качествени изменения.[/quote]
          Ми,посто сериен автомобил=сериен автомобил,поне според мен.
          Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

          Коментар


          • #20
            До: СУБАРУ ФОРЕСТЕР 4Х4

            Ами какво да ви кажа, на субарото ще е по добре да сложа газ. Като се има в предвид , че градският ми пробег на ден е средно 100 км. 12-13литра по 2лв . това е 25 кинта на ден по 30 дена 700 лева.Със газ ще е на половината. И при това тук не смятам извън градсите ми пробези . като се метна на дунава 2 пъти в месеца .. и не ми се смята А иначе субарото си е едно комби но със по висок профил . А бавните скорости не са за пренебрегване все пак Рав 4 на тоиота да не би да е кои знае колко проходима . там където стигнат бавните предавки обикновенните не стигат. А и на мен не мие основна цел офф рооуд-а въпреки че апетита идва с яденето, ще се почне я да видя тука как ще мине а я да видя там какво ще стане , но все пак ще върши работа . Всички казват че частите скъпи ,да ама и на жипките не са по евтини предполагам. А и със разунмо каране тази кола неможеш я строши лесно. Та ако някои пита нещо някъде за газифицирване да пише. Ще и сложа газов инжекцион за по пълноценна работа. На практика предполагам че няма да има разлика в работата на мотора. Само някои да даде отзиви от газифицирването на това чудо

            Коментар


            • #21
              До: СУБАРУ ФОРЕСТЕР 4Х4

              Взимай Форестера. За твойта идея си е супер.
              Само че, преди да го вземеш направи някое кръгче.
              Примерно надуй го до 100 - 110 км/ч и спри до 60 км/ч.
              Ако почне да бие във волана при спиране - значи ще купуваш дискове.Тук цените са дебели.
              Най хубаво е да го купиш навънка след проверка в сервиз.
              Газовата уредба не е проблем. Но избери - качествена и добър сервиз.

              О забравих - от голямо значение за Форика са гумите / не само за него/. Но това после демек като го купиш.

              С форестер/АТ/ на ски - 5 дни по 6 км макадан и сняг, тук таме баирчета с заводските гуми се оправихме.

              А иначе за рзхода на гориво - Просто Субару си гори.

              И стига с тези Вектри. От къде я навряхте тази Вектра.
              only 4 x 4,sim AWD

              Коментар


              • #22
                До: СУБАРУ ФОРЕСТЕР 4Х4

                Виж какво пише за форестер-а на
                http://www.carsurvey.org
                Vitara 2.0 V6
                Honda CRV (Gen 1)
                Honda CRV 2.2 I-CTDI (Gen 3)
                ВАЗ 2131

                Коментар


                • #23
                  До: СУБАРУ ФОРЕСТЕР 4Х4

                  Първоначално публикуван от quadra Преглед на мнение
                  Малееее...къде ми отиде статийката дето я пусках преди време
                  Ето ти я: http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=10794

                  Коментар


                  • #24
                    До: СУБАРУ ФОРЕСТЕР 4Х4

                    А, мерси! Ей това е приятел! Знае че търсачката не ме обича и помага.
                    Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

                    Коментар


                    • #25
                      До: СУБАРУ ФОРЕСТЕР 4Х4

                      Ко да ти кажа, моя съквартерант има WRX, Хубава, лачена, бърза, ама за кал....незнам.
                      Туй че е 4х4 в кален път не е за субаро.
                      Ша скъсаш някой мъркуч от долу, и хаиде $300 лева.
                      А пък съм сигурен че гумите не са за кал, а без тях и 6х6 да си пак ша въртиш гуми, и ще буташ.
                      Земи си я, карай си я, кефи и са, ама на далеко от калта и дупките. Дръж се по асфалтираните пътища, а зимата като падне снега, ще се кефиш много.
                      Не забравяй като се счупи да не земеш да плачеш за части.
                      Всеки тука ти каза че са скъпи за потдръжка.
                      CHEVY COLORADO, Z-71, I-5, 4door,Auto
                      http://www.coloradofans.com/album_pe...p?user_id=3094
                      http://www.geocities.com/sharrko/pictures.html

                      Коментар


                      • #26
                        До: СУБАРУ ФОРЕСТЕР 4Х4

                        Днес ходих до сервиза и питах един монтьор за АГУ,каза,че този двигател бил "лесен" за газифицирани,можело дори с обикновенна уредба,но за предпочитане е инжекцион.
                        Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

                        Коментар


                        • #27
                          До: СУБАРУ ФОРЕСТЕР 4Х4

                          Не можеш да скъсаш маркуч всичките са на високо или прибрани в кухини.
                          Легасито от долу е почти като дъска виждат се само част от носачите и дифа, Форестъра не мисля че е по различен.

                          Коментар


                          • #28
                            До: СУБАРУ ФОРЕСТЕР 4Х4

                            Нищо не може да се скъса отдолу, било то маркуч или нещо друго от експлоатация във офроуд режим. Специално съм разглеждал този автомобил точно по този въпрос , а именно за слаби места като маркучите и разни стърчащи жила и връзки под автомобила. Такива няма. Защитени са дори и всички предавателни кутии при форестер със стоманени профили по доста подходящ начин. Частите : Стига сте ме плашили за частите Те не са по скъпи от частите на всеки джип, а и не виждам защо трябва да са по евтини.Това е автомобил за които частите са предимно със регламентиран произход. Ако отидем в мото-пфое и проверим цените на наи обикновен форд мондео или фокус ще видиме че частите са еднакви като цена със субарото или почти еднакви. Една биалетка за мондео във магазините по ЦАР СИМЕОН е 25 лв а във МОТО-ПФОЕ е 127 лв с ддс. Ама ако отидем да проверим за тоиота или за нисан във официален магазин тогава ще се окаже че на субарото частите може да са по евтини от частите на патрол или ланд круизер и това е нормално. Все пак това е автомобил. А и аз вече съм свикнал да си купувам части от официалните магазини . Сменявам части само по веднъж , до сега несъм повтарял, и съм доволен от оригиналните части.

                            Коментар


                            • #29
                              До: СУБАРУ ФОРЕСТЕР 4Х4

                              Ми,не се плаши,то безплатен обяд няма.Щом искаш тази кола,взимаи и карай.Онзи ден,снимах едно Легаси,газифицирано като ново.Исколо смяна на свещи на 20 000 км и реглаж на клапани на 50 000 км.В коша се вижда само изпарителя.
                              Прикачени файлове
                              Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

                              Коментар


                              • #30
                                До: СУБАРУ ФОРЕСТЕР 4Х4

                                Уважаеми колеги съфорумци съжалявам че се включвам малко късно ,но сега стигнах до тази тема ,управлявал съм форестър 2,0 турбо 180к.с една година и съм изминал около 40000км автомобилът беше служебен и двг не е като това за което става въпрос ,но ходовата част е същата (предполагам) предполагам защото колата я дадохме на друг филиял на нашата организация и беше на 84000км за този пробег не и беше сменяно нищо по ходовата част и окачването сменяно е само консумативи и нищо друго дадохме я в добро състояние и още е в такова мисля че вече е на около 100000км поведението и на пътя е отлично не крени спира повече от добре управлението и е точно смяната на скорости прецизна с малък ход на лоста може би вози малко по-твърдо като забележка имам само твърдият съединител натискането на педала изисква повече усилие от това при друг автомобил с механични скорости лошото е де не само този който управлявах е с такав проблем явно проблема е конструктивен ,карал съм го на неравни терени добре се държи и за риба може би става но за нещо по-хард няма да стане сато чели мястото му е на асвалта иначе този мотор харчеше около 20-21/100км в града с климатик извън градско зависи с колко караш но със скорост 180км/н разхода е почети като градския .Тук искам да кажа че автомобила е каран винаги изключително динамично и този разход е при максимално натоварване от тръгването до спирането при нормално каране може да падне до 16/100км ,но това се е случвало рядко.Сега карам В9 Трибека на Субаро ,но съм изключително разочарован от него ако сега трябва да избирам взимам си форестъра обратно.Пропуснах да отбележа че багажника е невероятно голям а като се свалят задните седалки е като пикап иначе седалките са малко твърди но държат стабилно торса на водача за разлика от новата.Дано съм полезен със мнението си .

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X