Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Камък за печене на месо

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Камък за печене на месо

    Баш червен бовски е супер, но трябва да се внимава с него, че лесно се чупи, дори и да е дебел!

    Коментар


    • #17
      От: Камък за печене на месо

      Затова се избира дебело и 100% еднородно парче без пукнатини. В самото село Бов, над гарата са кариерите и всеки може да си избере наистина добра плоча.
      LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
      www.ADV-Bulgaria.com

      Коментар


      • #18
        От: Камък за печене на месо

        То е с. Гара Бов, горе е другото село на 6-7 км, само Бов. Кариери има бая около Бов, но тези червените са леко в страни от гарата. Аз счупих еднородно парче дебело около 4 см без да искам и без грам усилие... Съседа пече на една такава червена плоча като идва от дъжд на вятър и става чудно.

        Коментар


        • #19
          От: Камък за печене на месо

          Първоначално публикуван от zzlatev Преглед на мнение
          Ето отговора на въпроса в началото. Да поясня, габрото е почти черна скала,

          И е почти невъзможно да го счупиш, Кухнята ми е с плот от габро - отгоре чукам пържоли вече 17г!!

          Коментар


          • #20
            От: Камък за печене на месо

            Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнение
            Иди на реката, и си вземи...
            Речен камък гърми като граната при нагряване. С приятели сме пробвали да печем мръвки на речен камък, който се пръсна на парчета. Извадихме късмет, че не нарани никой.
            Only after the last tree has been cut down,
            Only after the last river has been poisoned,
            Only after the last fish has been caught,
            Only then will you find that money cannot be eaten.

            Коментар


            • #21
              От: Камък за печене на месо

              Първоначално публикуван от Насов Преглед на мнение
              То е с. Гара Бов, горе е другото село на 6-7 км, само Бов. Кариери има бая около Бов, но тези червените са леко в страни от гарата. Аз счупих еднородно парче дебело около 4 см без да искам и без грам усилие... Съседа пече на една такава червена плоча като идва от дъжд на вятър и става чудно.
              На кариерата вляво, преди моста за Бов има чудесни камъни за тази работа,а и за облицовка са чудесни!!! .... А одеве казах че и мрамор става щото имам един колега който има една плоча от мрамор от района на Сандански и си пече мръвки на нея доста време и аз съм участвал доста пъти, и проблем не е имало,но явно има значение мрамора??? Аз също пека на такава! Иначе всеки камък който не е варовик-та да не се пука от температурата става,на старата къща ползвам пясъчник от района на гр.Роман и също резултата е отличен! ...

              Коментар


              • #22
                От: Камък за печене на месо

                Първоначално публикуван от pepihm Преглед на мнение
                ...Иначе всеки камък който не е варовик...
                Мрамора е баш поизпечен варовик.
                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                Коментар


                • #23
                  От: Камък за печене на месо

                  Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                  Мрамора е баш поизпечен варовик.
                  Не съм геолог,но пече доста години,става въпрос за парче мрамор от венецианска мозайка,може да е друг камък,ама е бял и преди години ми го продадоха като мрамор????

                  Коментар


                  • #24
                    От: Камък за печене на месо

                    Аз много не разбирам от камъни.... само то 15 години ги "дялам"на паметници/не е реклама/..... та за мрамора.....забравете за печене по горе е описано защо на всичкото отгоре и отделя миризма на сяра!!
                    гранита....тъй нареченото Шведско габро е невероятно плътен,твърд и не хигроскопичен гранит но вече рядко се намира в Бг. освен да е останало някое парче о някой стар надгробен паметник!
                    Китайските гранити са няколко вида/говоря за черния гранит/ НО.....са си Китайски за тях казват че са били нужни още няколко стотин хил.години та да узреят и не на последно место са много често кисилинно полирани и боядисани с импрегнанти и т.н.лайна!....внимавайте с тях!Като пробвате то поискайте да ги поразтъркат върху гланца с короселин и бял парцал или домакинска хартия...........има ли черно то е 100% Китайски боклук!
                    Черния Италиански гранит който всъщност е "Неро Зимбабве" и се обработва в Италия е по качества почти сходен с Габрото....изключително твърд и здрав!-става но като го загреете не го поливайте със студена вода
                    Украински гранит-много здрав и плътен
                    и т.н.
                    това всичко е за черните гранити които са най плътни и нехигроскопични!а другите варианти на цветни и пъстри гранити........там зависи от вида им!
                    също така добър е Българския гранит от Малко Търново ....а и е по лесно да се намери!Някога всички павета и бордюри стъпала и т.н. са правени от него......
                    driving Offroad .. IPSC shooting and hunting

                    Коментар


                    • #25
                      От: Камък за печене на месо

                      Аз еднократно веднъж и на варовик съм пекъл и стана страхотно. Не казвам, че и на мрамора не става. Но просто трябва да се внимава и заради химическата му природа и относителна нестаблилност аз не бих го избрал. Но на парче, дебело и плътно и особено ако е полирано или рязано от едната страна принципно стават страхотни неща, въпроса е да е 100% еднороден, какъвто е качествения дребнозърнест бъларски и италиански мрамор и да се пекат само един тип продукти, щото веднъж сложиш ли риба, после камъка си остава да мирише на риба от поетат мазнина и това е.
                      LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
                      www.ADV-Bulgaria.com

                      Коментар


                      • #26
                        От: Камък за печене на месо

                        Първоначално публикуван от Гробаря Преглед на мнение
                        Аз много не разбирам от камъни.... само то 15 години ги "дялам"на паметници/не е реклама/..... та за мрамора.....забравете за печене по горе е описано защо на всичкото отгоре и отделя миризма на сяра!!
                        гранита....тъй нареченото Шведско габро е невероятно плътен,твърд и не хигроскопичен гранит но вече рядко се намира в Бг. освен да е останало някое парче о някой стар надгробен паметник!
                        Китайските гранити са няколко вида/говоря за черния гранит/ НО.....са си Китайски за тях казват че са били нужни още няколко стотин хил.години та да узреят и не на последно место са много често кисилинно полирани и боядисани с импрегнанти и т.н.лайна!....внимавайте с тях!Като пробвате то поискайте да ги поразтъркат върху гланца с короселин и бял парцал или домакинска хартия...........има ли черно то е 100% Китайски боклук!
                        Черния Италиански гранит който всъщност е "Неро Зимбабве" и се обработва в Италия е по качества почти сходен с Габрото....изключително твърд и здрав!-става но като го загреете не го поливайте със студена вода
                        Украински гранит-много здрав и плътен
                        и т.н.
                        това всичко е за черните гранити които са най плътни и нехигроскопични!а другите варианти на цветни и пъстри гранити........там зависи от вида им!
                        също така добър е Българския гранит от Малко Търново ....а и е по лесно да се намери!Някога всички павета и бордюри стъпала и т.н. са правени от него......
                        Търговските названия, които ползваш, нямат нищо общо с научните названия на скалите, базирани на особеностите на образуването им и минералния им състав - гранит и габро са толкова далече едноо от друго колкото пясъчник и гнайс. Черен гранит няма( гранитите винаг иса нееднородни като цвята), защото основния градивен минерал в състава му е кварца, който е светлосив, и фелдшпата, който може да е различни, но отоново светли цветове. Гранит от Малко Търново няма( там имаше мраморна кариера и добив навремето), добива се в село Гранитово, Ямболско( близо е все пак) и наистина е страхотен, плътен и твърд. И почти на 100% се изнася, основно за Австрия и Германия като павета, плочи и бордюри.
                        За да изчистми въпроса, ще разчепкам примера с габрото и гранита. Габрото е тъмна скала, почти черна, съставена от еднородни тъмни минерали( плагиоклаз, амфиболи и пироксени), които имат силикатен и инертен химически състав и близки показатели на термично разширение. Гранита като цяло е светла скала с тъмни примеси, в него основно има кварц, фелдшпат и слюда( пак силикатни минерали), които обаче имат тотално различни показатели на термично разширение и затова понякога гранита може да се спука. Основната разлика между двете е пълното отсъствие на кварц в габрото и естествено цвета им. При печене най-вероятно по нинакъв начин няма да се усети разликата, така че казаното дотук е само за яснота.
                        LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
                        www.ADV-Bulgaria.com

                        Коментар


                        • #27
                          От: Камък за печене на месо

                          Първоначално публикуван от zzlatev Преглед на мнение
                          Търговските названия, които ползваш, нямат нищо общо с научните названия на скалите, базирани на особеностите на образуването им и минералния им състав - гранит и габро са толкова далече едноо от друго колкото пясъчник и гнайс. Черен гранит няма( гранитите винаг иса нееднородни като цвята), защото основния градивен минерал в състава му е кварца, който е светлосив, и фелдшпата, който може да е различни, но отоново светли цветове. Гранит от Малко Търново няма( там имаше мраморна кариера и добив навремето), добива се в село Гранитово, Ямболско( близо е все пак) и наистина е страхотен, плътен и твърд. И почти на 100% се изнася, основно за Австрия и Германия като павета, плочи и бордюри.
                          За да изчистми въпроса, ще разчепкам примера с габрото и гранита. Габрото е тъмна скала, почти черна, съставена от еднородни тъмни минерали( плагиоклаз, амфиболи и пироксени), които имат силикатен и инертен химически състав и близки показатели на термично разширение. Гранита като цяло е светла скала с тъмни примеси, в него основно има кварц, фелдшпат и слюда( пак силикатни минерали), които обаче имат тотално различни показатели на термично разширение и затова понякога гранита може да се спука. Основната разлика между двете е пълното отсъствие на кварц в габрото и естествено цвета им. При печене най-вероятно по нинакъв начин няма да се усети разликата, така че казаното дотук е само за яснота.
                          Както казах -
                          Първоначално публикуван от Гробаря Преглед на мнение
                          Аз много не разбирам от камъни....
                          аз съм си един самоук каменоделец а не специалист геолог.......
                          driving Offroad .. IPSC shooting and hunting

                          Коментар


                          • #28
                            От: Камък за печене на месо

                            Първоначално публикуван от pepihm Преглед на мнение
                            Не съм геолог,но пече доста години,става въпрос за парче мрамор от венецианска мозайка,може да е друг камък,ама е бял и преди години ми го продадоха като мрамор????
                            Е то мрамора трудно можеш да го сбъркаш с нещо друго. Но е това - някогашен варовик, по някаква причина подложен на високо налягане и температура.
                            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                            Коментар


                            • #29
                              От: Камък за печене на месо

                              А този червен бовски камък, какъв камък е реално, гранит? Никак не съм в час с камънаците . А може ли да се полира ... да ги пускам на пазара

                              Коментар


                              • #30
                                От: Камък за печене на месо

                                Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                                Е то мрамора трудно можеш да го сбъркаш с нещо друго. Но е това - някогашен варовик, по някаква причина подложен на високо налягане и температура.
                                Така е,обаче на някой им личат зърната,а на други не се забелязват,аз ползвам от втория вид.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X