Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Акция ”Велосипедист” започва в столицата.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Акция ”Велосипедист” започва в столицата.

    Столичната пътна полиция започва акция "Велосипедист", съобщи МВР. Служителите ще следят през лятото за изправността на велосипедите, за светлоотразителни елементи, както и дали се спазват правилата на движение по пътищата.

    Велосипедистите ще бъдат проверявани за алкохол и употреба на наркотици.

    От полицията напомнят на колоездачите, че не трябва да се движат по площи, предназначени за пешеходци, да карат успоредно с друг велосипедист или в групи.

    От началото на годината са станали 26 пътни инциденти с участието на велосипедисти, в 19 от случаите има пострадали.

    Сега, и през деня ли трябва да се возим с жилетките, или те са само за тъмното време?

  • #2
    От: Акция ”Велосипедист” започва в столицата.

    Сега да му мисли някой,ако не му е изправна помпата,или кара без наколенки и щипка на десния крачол...
    Не ме е страх от големи разходи - страх ме е от малки приходи!
    Най-добрият ром е студеният ром!
    Кралско правило : Със камила може,с камилар - не!!!

    Коментар


    • #3
      От: Акция ”Велосипедист” започва в столицата.

      Велосипедистите ще бъдат проверявани за алкохол и употреба на наркотици.
      Mухаххахаааааа... колко е записано в правилника като допустимо за каране на колело?

      Коментар


      • #4
        От: Акция ”Велосипедист” започва в столицата.

        Акция? Контролът не трябва ли да е постоянен, а не периодичен?

        Коментар


        • #5
          От: Акция ”Велосипедист” започва в столицата.

          Е, чакай. Мен веднъж са ме питали има ли документ за колелото и номера на рамката. При условие че колелото ми е уникално, сглобявано по поръчката. А да не казвам че на спусъка надолу по Черни Връх (булевард) от Японския към Хемус навреме имаше знак "Ограничение 40 км/ч", а аз редовно оттам карам с над 50...

          Коментар


          • #6
            От: Акция ”Велосипедист” започва в столицата.

            Първоначално публикуван от Rabin Преглед на мнение
            Mухаххахаааааа... колко е записано в правилника като допустимо за каране на колело?
            Яко.

            За правилника не знам, но в Закона за движение по пътищата е забранено управлението на всякакво ППС под въздействие на алкохол. Врътката е, че съгласно същия този закон КАТ и изобщо МВР няма роля да контролира водачите на не-моторни превозни средства за наличие на алкохол. Пак в същия закон санкции за управление на не-моторно ППС под въздействие на алкохол не са предвидени и значи остава санкцията по чл. 185 - до 20 лева ако изобщо има кой да я наложи.

            Цяла една отделна тема е че в този закон липсва дефиниция за "въздействие на алкохол", въпреки че формулировката се използва на няколко места. Има наказания за определени КОНЦЕНТРАЦИИ алкохол и толкова.

            Коментар


            • #7
              От: Акция ”Велосипедист” започва в столицата.

              В раздел XVII на ЗДП са разписани особените правила за движение, като
              За да участва в движението по пътищата, отворени за обществено ползване, всеки велосипед трябва да има изправни:
              • - спирачки;
              • - звънец и да няма друг звуков сигнал;
              • - устройство за излъчване на бяла или жълта добре различима светлина отпред и червен светлоотразител отзад; допуска се поставянето на устройство за излъчване на червена светлина отзад;
              • - бели или жълти светлоотразители или светлоотразяващи елементи отстрани на колелата.



              Водачът на велосипед е длъжен да се движи възможно най-близо до дясната граница на платното за движение.

              На водача на двуколесно пътно превозно средство е забранено:
              • - да се движи успоредно до друго двуколесно пътно превозно средство;
              • - да управлява превозното средство, без да държи кормилото с ръка, както и да освобождава педалите, с които контролира превозното средство;
              • - да се движи в непосредствена близост до друго пътно превозно средство или да се държи за него;
              • - да превозва, тегли или тласка предмети, които пречат на управлението на превозното средство или създават опасност за другите участници в движението;
              • - да управлява превозно средство по площите, предназначени само за пешеходци; тази забрана не се отнася за велосипедисти на възраст до 12 години.


              Забранено е движението на велосипедисти в група за тренировка, ако пред и зад групата няма придружители с автомобил или мотоциклет.
              Извън населените места, при липса на банкет или тротоар или при невъзможност те да бъдат използвани, лицата, бутащи велосипед, мотопед или мотоциклет, са длъжни да се движат по платното за движение, като се придържат възможно най-близо до дясната му граница.
              LZ1ZAH

              Коментар


              • #8
                От: Акция ”Велосипедист” започва в столицата.

                Забраната за каране по пешеходните зони ще я спазвам когато се изградят читави велоалеи, а до тогава наще миротворители ще тичат с големите шкембета след мене.

                Коментар


                • #9
                  От: Акция ”Велосипедист” започва в столицата.

                  Първоначално публикуван от ANARCHY Преглед на мнение
                  Забраната за каране по пешеходните зони ще я спазвам когато се изградят читави велоалеи, а до тогава наще миротворители ще тичат с големите шкембета след мене.
                  Взе ми думите от устата.
                  подаръци за мъже от FACOM
                  промоция на читави инструменти

                  и на хоби такива

                  тел. О879 Ч8Ч 2З5

                  Коментар


                  • #10
                    От: Акция ”Велосипедист” започва в столицата.

                    Карането по улиците на София с велосипед си е борба за оцеляване, не съм се прежалил още!
                    Преди два дни един в Борисовата градина прелитайки по алеите щеше да ме згази, а те за улиците ми говорят

                    Коментар


                    • #11
                      От: Акция ”Велосипедист” започва в столицата.

                      Първоначално публикуван от ANARCHY Преглед на мнение
                      Забраната за каране по пешеходните зони ще я спазвам когато се изградят читави велоалеи, а до тогава наще миротворители ще тичат с големите шкембета след мене.
                      Не ма разбира се, те забраните са за другите, не за нас

                      И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                      Коментар


                      • #12
                        От: Акция ”Велосипедист” започва в столицата.

                        Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                        Не ма разбира се, те забраните са за другите, не за нас

                        Напълно подкрепям и насърчавам за неспазването на тази забрана от велосипедисти!

                        Друга опция освен велоалеите е да ми разрешат да си монтирам един глок(че е с повече в пълнителя) на рамката и да стрелям на месо!

                        Коментар


                        • #13
                          От: Акция ”Велосипедист” започва в столицата.

                          Да да, продължавай в същия дух
                          И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                          Коментар


                          • #14
                            От: Акция ”Велосипедист” започва в столицата.

                            Първоначално публикуван от ANARCHY Преглед на мнение
                            Забраната за каране по пешеходните зони ще я спазвам когато се изградят читави велоалеи, а до тогава наще миротворители ще тичат с големите шкембета след мене.
                            И като отнесеш някое детенце, което ти се изпречи, какви ще ги плещиш после?

                            Коментар


                            • #15
                              От: Акция ”Велосипедист” започва в столицата.

                              Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                              Да да, продължавай в същия дух
                              Ти какво предлагаш?

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X