Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Акция ”Велосипедист” започва в столицата.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Акция ”Велосипедист” започва в столицата.

    Първоначално публикуван от turtey
    Като ви чета просто ми иде да си скина ризата и да се махна безкрайно от тоя живот
    Недей бе. Ще го изтрия това.

    Упражнявам се в мутренска простотия, явно ще е вървежна и занапред.

    Коментар


    • #32
      От: Акция ”Велосипедист” започва в столицата.

      Мога да опиша какво се случва в Италия, когато автомобилен състезател засече велосипедист

      Коментар


      • #33
        От: Акция ”Велосипедист” започва в столицата.

        Там и мотопедите са вездесъщи !Имат си места за велосипеди и за мотори и скутери,там за пръв видях скутер с две колела отпред на вилката преди два месеца !
        Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
        Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
        Анатолий Пейчинов o8875о9815
        https://dvrbg.com/

        Коментар


        • #34
          От: Акция ”Велосипедист” започва в столицата.

          Добре, правилата ги знам, дори се опитвам всячески да ги спазвам.
          Кажете ми, докато се движа възможно най-вдясно и стигам до светофар в който най-дясната лента е само за надясно, какво се случва?
          1.Завивам надясно, щото така пише у закона-да си остана само в дясно требе!
          2.Престроявам се в съседната лента и правя нарушение-щото вече не съм възможно най-дясно.
          3.Спирам, качвам се на тротоара, слизам от кол'олото и си чакам чинно като пешеходец да мина.Ако има пешеходен светофар де...
          4.Продължавам да си карам направо и правя нарушение, освен това рискувам някой автомобил завиващ надясно да ме утрепе.

          И да добавя-когато съм в колата правя всичко възможно да предпазя велосипедистите, защото те нямат огледала и реална представа какво се случва до и зад тях.Когато съм с колелото се моля шофьорите наоколо да разсъждават като мен...
          Човек е ~70% вода. Ако няма мечти или цели в живота, това е просто една вертикална локва.

          Коментар


          • #35
            От: Акция ”Велосипедист” започва в столицата.

            Престрояваш се по правилника ЗДП. Ти си пълноправен, но и пълно задължен участник в движението управлявайки ППС.
            подаръци за мъже от FACOM
            промоция на читави инструменти

            и на хоби такива

            тел. О879 Ч8Ч 2З5

            Коментар


            • #36
              От: Акция ”Велосипедист” започва в столицата.

              27 глобени при акцията ”Велосипедист” в София
              Двайсет и седем фиша са издали от "Пътна полиция" на велосипедисти през миналата седмица в София. Това съобщиха от МВР. При акцията "Велосипедист" са проверени 103 човека от 10 до 17 юни.

              Осем от фишовете са за техническа неизправност на велосипедите, а 19 за неправилно движение по пътното платно.

              На един от водачите е издаден акт заради преминаване на червено на светофара.

              Проверките на "Пътна полиция" ще продължат през целия летен период, добавят от МВР.

              http://sofia.dir.bg/news.php?id=14208377
              LZ1ZAH

              Коментар


              • #37
                От: Акция ”Велосипедист” започва в столицата.

                Първоначално публикуван от Захари Коровски(Zahari007) Преглед на мнение
                В раздел XVII на ЗДП са разписани особените правила за движение, като
                За да участва в движението по пътищата, отворени за обществено ползване, всеки велосипед трябва да има изправни:
                • - спирачки;
                • - звънец и да няма друг звуков сигнал;
                • - устройство за излъчване на бяла или жълта добре различима светлина отпред и червен светлоотразител отзад; допуска се поставянето на устройство за излъчване на червена светлина отзад;
                • - бели или жълти светлоотразители или светлоотразяващи елементи отстрани на колелата.

                ...
                Значи, спирачките ми винаги гледам да са ОК. Обаче все още нямам дзвънец! Разчитам на мощния си, с леко неприятен тембър глас, добре трениран през 3-годишното ми даскалуване. Тъй де, не е лесно да се надвикат 30 разбеснели се тийнейджъри. Колелото ми е почти безшумно, със съответно подрбани движения, винаги смазани. Като изскочи пред мен някой заплес измежду паркираните автомобили, убеден че след като не чува бръмчене, значи улицата е чиста, аз му кресвам "ХЕЙ!!!" и му се смръзва кръвчицата. Като ме глобят за липса на дзвънец, тогава ще го мисля.

                Иначе отразители и задна червена мигалка имам. Налепил съм по колелото на подходящи места силно светоотразителни ленти, както и ония джаджи дето се слагат на спиците. Ама не винаги нося предното "бяло или жълто" фенерче. Зор ли е през светлата част от деня да го мъкна и него?

                Коментар


                • #38
                  От: Акция ”Велосипедист” започва в столицата.

                  Първоначално публикуван от Phillip Petkov Преглед на мнение
                  Обаче все още нямам дзвънец!
                  Той един звънец струва 2-3 лева , определено е необходим при движение в градска среда
                  ОФА ДБ 2.4 92 ML 270 CDI ETZ 250

                  Коментар


                  • #39
                    От: Акция ”Велосипедист” започва в столицата.

                    Чл 15
                    ...
                    5) Когато няма специално предназначена за тях пътна лента или алея, водачите
                    на мотопеди, велосипеди и други немоторни превозни средства може да използват за
                    движение разположения отдясно по посоката на движението им пътен банкет, ако той е
                    годен за това и ако това не пречи на другите участници в движението.

                    Чл. 79. За да участва в движението по пътищата, отворени за обществено
                    ползване, всеки велосипед трябва да има изправни:
                    1. спирачки;
                    2. звънец и да няма друг звуков сигнал;
                    3. устройство за излъчване на бяла или жълта добре различима светлина отпред
                    и червен светлоотразител отзад; допуска се поставянето на устройство за излъчване на
                    червена светлина отзад;
                    4. бели или жълти светлоотразители или светлоотразяващи елементи отстрани
                    на колелата.
                    Чл. 80. Водачът на велосипед е длъжен да се движи възможно най-близо до
                    дясната граница на платното за движение.
                    Чл. 81. На водача на двуколесно пътно превозно средство е забранено:
                    1. да се движи успоредно до друго двуколесно пътно превозно средство;
                    2. да управлява превозното средство, без да държи кормилото с ръка, както и да
                    освобождава педалите, с които контролира превозното средство;
                    3. да се движи в непосредствена близост до друго пътно превозно средство или
                    да се държи за него;
                    4. да превозва, тегли или тласка предмети, които пречат на управлението на
                    превозното средство или създават опасност за другите участници в движението;
                    5. да управлява превозно средство по площите, предназначени само за
                    пешеходци; тази забрана не се отнася за велосипедисти на възраст до 12 години.
                    Чл. 82. Забранено е движението на велосипедисти в група за тренировка, ако
                    пред и зад групата няма придружители с автомобил или мотоциклет.
                    Чл. 98. (1) Престоят и паркирането са забранени:
                    ...
                    5. на пешеходни или велосипедни пътеки и на разстояние, по-малко от 5 метра
                    преди тях;
                    Чл. 107. Пешеходец е всеки участник в движението, който се намира на пътя
                    извън пътно превозно средство и не извършва работа по пътя. За пешеходци се считат и
                    лицата:
                    1. които бутат или теглят детска или инвалидна количка или друго пътно
                    превозно средство без двигател и с широчина, по-малка от 1 метър;
                    2. които бутат велосипед, мотопед или мотоциклет;
                    Чл. 110. Извън населените места, при липса на банкет или тротоар или при
                    невъзможност те да бъдат използвани, лицата, бутащи велосипед, мотопед или
                    мотоциклет, са длъжни да се движат по платното за движение, като се придържат
                    възможно най-близо до дясната му граница.

                    Допълнителни разпоредби:
                    19. "Велосипед" е пътно превозно средство най-малко с две колела, което се
                    привежда в движение с мускулната сила на лицето, което го управлява, с изключение на
                    инвалидните колички.
                    LZ1ZAH

                    Коментар


                    • #40
                      От: Акция ”Велосипедист” започва в столицата.

                      Първоначално публикуван от auto_marin Преглед на мнение
                      Той един звънец струва 2-3 лева , определено е необходим при движение в градска среда
                      Знам! Ама къде да го туря? Кормилото ми е късо и вече натруфено с команди за скорости, спирачки, километраж, огледалце, хватки за GPS и камера ...
                      Освен това ще ми прибави и 50-на гр. тегло.

                      Коментар


                      • #41
                        От: Акция ”Велосипедист” започва в столицата.

                        Първоначално публикуван от Phillip Petkov Преглед на мнение
                        Знам! Ама къде да го туря? Кормилото ми е късо и вече натруфено с команди за скорости, спирачки, километраж, огледалце, хватки за GPS и камера ...
                        Освен това ще ми прибави и 50-на гр. тегло.
                        Като ти извади 20 лева за глоба, ще му намериш място.

                        Коментар


                        • #42
                          От: Акция ”Велосипедист” започва в столицата.

                          Първоначално публикуван от Phillip Petkov Преглед на мнение
                          Знам! Ама къде да го туря? Кормилото ми е късо и вече натруфено с команди за скорости, спирачки, километраж, огледалце, хватки за GPS и камера ...
                          Освен това ще ми прибави и 50-на гр. тегло.
                          Сменяй кормилото, има по-големи, може и два звънеца още да съберат. А за да компенсираш теглото на звънеца - смени водата сабале.
                          Пък и завиването става песен.
                          подаръци за мъже от FACOM
                          промоция на читави инструменти

                          и на хоби такива

                          тел. О879 Ч8Ч 2З5

                          Коментар


                          • #43
                            От: Акция ”Велосипедист” започва в столицата.

                            Широко кормило не понасям. По-скоро бих го направил "на 2 етажа", тъй да се каже.

                            Коментар


                            • #44
                              От: Акция ”Велосипедист” започва в столицата.

                              Има ли желание начин винаги ще се намери, на двуетажно кормило можеш да накичиш много неща и пак да остане място, това в крайна сметка си е за твоята безопасност
                              ОФА ДБ 2.4 92 ML 270 CDI ETZ 250

                              Коментар


                              • #45
                                От: Акция ”Велосипедист” започва в столицата.

                                Само си представям пистовия ми бегач със звънче

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X