Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Желязно или пластмасово корито, + и - ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Желязно или пластмасово корито, + и - ?

    Първоначално публикуван от Венци- малкия Преглед на мнение
    До тук разбрах, че най-добрата лодка е чуждата
    Както всички такива работи де

    И колата, и жената и ....
    Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

    Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

    Коментар


    • #47
      От: Желязно или пластмасово корито, + и - ?

      Венцо нали го знаеш ония лаф - лети ли,плава ли ,такова ли се............излиза по-евтино да си го наемеш.
      TOYOTA SEQUOIA ‘11
      W140 S420 '99

      Коментар


      • #48
        От: Желязно или пластмасово корито, + и - ?

        500 кила бяло?! Егати тъпотията. Взимам си думите назад- никакво желание нямам да общувам с такъв човек. За "универсалния размер"- това е като колата, няма перфектна кола, ако е голяма, няма паркиране, ако е малка, багажника е никакъв. За да са доволни всички, среден размер семейно комби. Та и тук е така.
        За капаците- всеки си има мнение. Аз предпочитам да се отварят напред- пръска ли по палубата, на където и да се отваря, все тая. На котва разликата е огромна. Ползвал съм "ветрилник"- много интересно 3 сутринта като започне да вали, как търчиш гол да го махаш за да затвориш капака. Да не говорим, че черния корпус има 2 капака на палубата- и двата се отварят назад. Е това ако ми го обясни някой...
        Венци както винаги е прав- чуждата е най-добра. Ако има и 5-6 оферти, избираш най голямата! Хахаха
        https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

        Коментар


        • #49
          От: Желязно или пластмасово корито, + и - ?

          Нагледно за табличките. Става въпрос за Wauquiez Гладиатор 33' категория 1-ва, 6/9 души екипаж Или аз съм в грешка, или тоя шматка някъв си гусин Хенри Вокиез не ги разбира тия работи и е луд да дава толкоз народ на 33 футово корито или Мечо Пух си е Мечо Пух. Моля да ми разясните щот съм дълбоко депресиран!

          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:66_319288652_xl.jpg
Прегледи:1
Размер:121.6 КБ
ID:5530170

          Коментар


          • #50
            От: Желязно или пластмасово корито, + и - ?

            Няма нужда от сарказъм. Или ако намираш за нужно да употребяваме сарказъм, заповядай- И аз на твое място щях да съм депресиран, ако бърках думичките "максимално" с "оптимално". Имаш ли идея 9 човека на 33' лодка ... Аз говоря за оптимално, повтарям- оптимално. Точно това което каза колегата преди сума и време- оптимално.

            Това ми беше последното мнение по въпроса, аз не мисля да се излагам да обяснявам едни и същи елементарни неща по няколко пъти. Лек ден!
            https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

            Коментар


            • #51
              От: Желязно или пластмасово корито, + и - ?

              9 човека на лодка, още повече проектирана през 70те? Това става за 3 часа трип в залива с лоукост туристи или за изтормозени хора от Магреба към Ботуша.

              Коментар


              • #52
                От: Желязно или пластмасово корито, + и - ?

                В Тико колко човека могат да се возят законно?А в една от моите?Щото Тикото ми е колко предния капак и половината врата.Колко сме се качвали в Трабант пьк е сьвсем друга тема.

                По нагледно не мога.

                По закон тук максимума е 12 човека и на 25 фута както и на 125 фута,а какво всеки иска е ясно,че и защо е видно.Пробвайте се 9 човека на дьлго в 10 метра лодка и пак си говорим.За идея само - водата се пада по 5 литра на човек на ден,40 ви ги смятам за по лесно или грубо един тон вода от тук до Хавай.А сега сметни колко има тая лодка?2 по 30 литра,2 по 40,айде от мен 2 по 50 да са,другите 900 литра ги сложи в лодката.А легнете сега кьдето можете.Това вода само.
                Мотора е 23 коня или 3 цилиндьра Волво Пента да речем.Изхьрлете го и сложете и там вода или малко сухари да има.


                Ако си говорим колко могат да се качат ще се вьрнем на темата с Трабанта.Колко могат да се качат или колко може да сьбере?Ми може,аз на Петерсон 25 фута сьм качвал 15 чехкини и трима главанаци от Дружба за Варна,спряха ни на Евсиноград ония с катера дето висяха там.А защо ни спряха всеки може да си представи.
                TOYOTA SEQUOIA ‘11
                W140 S420 '99

                Коментар


                • #53
                  От: Желязно или пластмасово корито, + и - ?

                  Тъй като в една друга тема стана въпрос за сравнение между метални и пластмасови лодки, затова реших да повдигна тази дискусия по-нагоре в раздела. Какъв по-добър начин за това от споделянето на две снимки, на които ясно се вижда една от разликите, между металните и пластмасовите корита:

                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:x0image027.jpg
Прегледи:1
Размер:57.0 КБ
ID:5706694

                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:x0image028.jpg
Прегледи:1
Размер:65.9 КБ
ID:5706695

                  Какво да прави човек през зимата, освен да търси лодки в интернет и да повдига стари, прашасали теми по форумите
                  There's someone in my head but it's not me...

                  Коментар


                  • #54
                    От: Желязно или пластмасово корито, + и - ?

                    Страхотни снимки горе долу и аз така си представях нещата метала смачкан пласмасата на парчета.Зимата е за

                    за кроене на планове за обсужване на лодки идвигатели.Аз на 19 03 откривам сезона.

                    Коментар


                    • #55
                      От: Желязно или пластмасово корито, + и - ?

                      Е ти го каза най-точно Венци... коя иска повече време подръжка- блондинката или брюнетката? - червенокосата.
                      Имах дървена, стоманена, циментова и последните 2 пластмасови(1973 и 71 без никва следа от осмоза). Ако бях добър заварчик щях да турся желязна, лонгкил, щях да имам заваръчен апарат и за неръждавейка и слуний щото работа винаги има по марините. Но не съм заварчик. Много ми харесва стоманената лонгкил на лодкостроителя...+ един скег...

                      Коментар


                      • #56
                        От: Желязно или пластмасово корито, + и - ?

                        И аз се зачудих защо такава "северна" яхта няма скег. Вероятно е с усилен балер, а лонгкила в голяма степен пази руля.

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X