Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Желязно или пластмасово корито, + и - ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Желязно или пластмасово корито, + и - ?

    Зяпам и чета някакви статии и пътешествия, а като се размечтая по сериозно - преглеждам и обявите за лодки

    Та какви са предимствата и недостатъците ?
    Освен разбира се очевидните ,че металната е тежка и по-трудно маневрена, но пък пластмасовата е по трошлива от скали и отломки ?

    Реални впечатления ?

  • #2
    От: Желязно или пластмасово корито, + и - ?

    Металната не е кой, знае колко по-тежка от стълкопластовата. Тя не е кораб и обшивката е сравнително тънка и близка по-тегло до стъклопласта, който е по-дебел при аналогична конструкция. И двете искат грижи, но от различно естество. Металът корозира, но издържа удари. Лесно и бързо се заварява при повреда. Стъклопластиката е по-уязвима, но не я мислиш откъм ръжда. Ремонтът също не е особено сложен, но изисква технологично време, което понякога няма.
    Веднъж съм пътувал с метална и ми се стори, че доста повече се напича от стъклопласта.
    Ако приоритет е плаването сред отломки, дънери и т.н. бих избрал жеуезото.
    "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

    Коментар


    • #3
      От: Желязно или пластмасово корито, + и - ?

      За къде бе бате Венци,за къде я мислиш?

      Аляска и студено аз поне предпочитам металното корито било то алуминий с изолация или без.Ако е за нормална лодка и пластиката става.

      Зависи къде си,за какво я ползваш,какви пари си заделил..........Ако покрай теб са само рибари с железа и ти се появиш каъо нас с корито 11 томчета пласмаса и витрини като на ЦУМ те гледат като изтръпнал,няма ремонтиране това.
      Ако се изплющя в Мексико на 45 градуса жега с една алуминиева и няма да мога да стоя ни на нея,ни в нея,дърво да ударя има да чакам,то там на брега няма,а какво остава във водата.

      Аз съм за якото,без значение дали е пластика или метал.
      TOYOTA SEQUOIA ‘11
      W140 S420 '99

      Коментар


      • #4
        От: Желязно или пластмасово корито, + и - ?

        За околосветско, как само в едно море

        Не купувам, а продавам

        Беше ми интересно. Мислех, че пластмасовите са много по-леки.

        Явно ще чакам да направят евтина, здрава, лека, топло и електро изолирана

        Коментар


        • #5
          От: Желязно или пластмасово корито, + и - ?

          Вземаш си сравнително добра и поддържана фабрична пластмасова яхта, и забрави за металните не фабрични яхти(като черна дупка в морето са).Макар и металните да са доста маневрени като пластмасовите.С мнението на @Scrapheap съм напълно съгласен).По-голяма сигурност имаш с метала, но имаш и по-голяма поддръжка.За мен лично с пластмасовата ще постигнеш много по-добра скорост от металната аналогична.Алумний също не е за предпочитане, има си специфична поддръжка от към боядисването, но пък е за предпочитане от метала(по-добра скорост от метала).Имам наблюдение за 3 мм и 6 мм метални яхти (самостоятелни постройки), алуминиева яхта, и пластмасовите такива(фабрични).

          Коментар


          • #6
            От: Желязно или пластмасово корито, + и - ?

            Displacement 14.30m

            Тук някой май е обьркал малко.14.3 тона или?


            14.3 тона са 28 600 паунда

            13.5 метра са 44.3 фита

            Едно Бенетау / че всяка втора лодка е такава / модел 44 е
            Displacement: 23369 или грубо 5000 паунда по-малко.Ако го засечеш с Американския Хьнтьр или Добрите Тартан или Себьр или много по-добрия Суан и ще си паснат като дупе и гащи,пак там са им килцата.

            4 киловата генератор нИ мЬ киефи,но поне дизел има колкото искаш,че принципно европейските идват с 3 шепи гориво,тая има бая
            Последно редактирано от BENZBOSS; 13-06-13, 23:35.
            TOYOTA SEQUOIA ‘11
            W140 S420 '99

            Коментар


            • #7
              От: Желязно или пластмасово корито, + и - ?

              Първоначално публикуван от Венци- малкия Преглед на мнение
              За околосветско, как само в едно море

              Не купувам, а продавам
              Виждал съм я на живо в Бреница.
              За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
              0878 79 20 61 Борис

              Коментар


              • #8
                От: Желязно или пластмасово корито, + и - ?

                Минуси: Осмоза при ПеВеЦе-то, не че има случай на потънала такава поради тази причина, но си е много скъп ремонт, а явлението е неизбежно! Ръжда при джелезото, пак неизбежна. Даже имаше някви данни по колко части от милиметъра изтънявало на година. А и някак си почти винаги има избила ръжда и малко така некрасиво стои на яхтата. Факт е, че едното и другото си иска поддръжка и то сериозна.
                Плюсове: ПеВеЦе-то, бяло красиво, завършени и елегантни форми, бързо, леко, позволяващо ход при слаб вятър, маневрено. Идеална линия. Джелезото, здраво и тежко!
                П.С: Ако имаш желание за наистина хубава, поддържана и евтина желязна яхта, отиди в Холандия!

                Коментар


                • #9
                  От: Желязно или пластмасово корито, + и - ?

                  Първоначално публикуван от martin25 Преглед на мнение
                  .... и забрави за металните не фабрични яхти(като черна дупка в морето са....
                  Само за протокола : На времето имахме един мореплавател Николай Джамбазов . След околосветската му обиколка с яхта по негов проект , заварчици от моето предприятие му построиха (пак по негов проект) яхта изцяло от неръждавейка . Беше я кръстил "Черната овца" .... потъна някъде около Гибралтар ако не се лъжа ....беше застрахована.
                  Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Желязно или пластмасово корито, + и - ?

                    Владо, тва ако не го изядат рапаните, ще остане във вечността

                    Коментар


                    • #11
                      От: Желязно или пластмасово корито, + и - ?

                      Още го има Коко Джамбазов и лодката е много по близо. Потъна при пожар, но застраховката беше платена. Ако се завъртиш около Варна, ще те запозная с хора, които са строили и железни и пластмаси и дървени и фероцимент. А единият и трите. От него знам, че при един и същ корпус и една и съща здравина разликата в кг/метър е 0.9 до 1.3.
                      Тоест ако 1 метър желязо е единица, то метър пластика е 0.9, а метър фероцимент 1.3.

                      Владо, тва ако не го изядат рапаните, ще остане във вечността
                      Няма да остане, скоро ще отиде на скрап
                      I get High by going Down

                      Коментар


                      • #12
                        От: Желязно или пластмасово корито, + и - ?

                        Поздрави и на другия Голям,последно ни разказваше истории в Мексико.

                        ДАП2 във Варна,срещу тях правеха метални корпуси и то доста добри за онова време.
                        TOYOTA SEQUOIA ‘11
                        W140 S420 '99

                        Коментар


                        • #13
                          От: Желязно или пластмасово корито, + и - ?

                          преди да реша от какво да направя моята 99% от отговорите беше полиестерна смола или епоксидна които е бил в морето веднага се сеща за плюсовете.Преди 4 г РИБ гръцко производство се ,,качи''върху скали прз ноща с 28мили и имаше само одраскваниа и едининя двигател без витло , с малко помощ обратно в морето и още 80 мили път без проблеми
                          Grand Vitra ddis 2008
                          SEAT Althea XL tsi 2010
                          Mitsubishi Canter

                          Коментар


                          • #14
                            От: Желязно или пластмасово корито, + и - ?

                            Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
                            Само за протокола : На времето имахме един мореплавател Николай Джамбазов . След околосветската му обиколка с яхта по негов проект , заварчици от моето предприятие му построиха (пак по негов проект) яхта изцяло от неръждавейка . Беше я кръстил "Черната овца" .... потъна някъде около Гибралтар ако не се лъжа ....беше застрахована.
                            "
                            Нямах предвид здравината на яхтата.Това което имах предвид е, че при самостоятелно построените яхти, наливаш пари много(все едно в черна дупка), и все излиза по някой и друг косур, че и понякога нещата се случват от третия път.Просто вече не да не се хваща човек да си стой яхта, излиза колкото фабрична по-старичка.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Желязно или пластмасово корито, + и - ?

                              Преди години и на мен ми идваха едни мераци за яхта /по-скоро корабче/ по р. Дунав. Изчетох доста по въпроса и все още съм убеден, че моят метод е фероцимента. За сега ме спира това, че нямам заваръчен апарат за арматурата, а и не съм добър заварчик...иначе бих опитал с нещо от рода на ЯЛ 6 просто с учебна цел...

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X