Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Вие питате, PhotoSynthesis отговаря :-)

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Вие питате, PhotoSynthesis отговаря :-)

    Имам въпрос относно този обектив http://magazin.photosynthesis.bg/ofe...okton-mft.html
    Възможно ли е тестване на нощни снимки с мое тяло?!

    Коментар


    • От: Вие питате, PhotoSynthesis отговаря :-)

      Първоначално публикуван от Light_up Преглед на мнение
      Имам въпрос относно този обектив http://magazin.photosynthesis.bg/ofe...okton-mft.html
      Възможно ли е тестване на нощни снимки с мое тяло?!
      За съжаление, няма как да Ви предоставим обектива за ползване извън магазина и района около него, а по това време на годината, работното ни време не включва тъмна част от денонощието.
      Ако трябва да измислим някакъв вариант все пак - бихме могли да донесем обектива за изпробване по време на този пленер, който ще се състои от 17 до 19 юни: http://photosynthesis.bg/statia/peiz...vo-rodopi.html

      Поздрави!

      Коментар


      • От: Вие питате, PhotoSynthesis отговаря :-)

        Първоначално публикуван от photosynthesis Преглед на мнение
        За съжаление, няма как да Ви предоставим обектива за ползване извън магазина и района около него, а по това време на годината, работното ни време не включва тъмна част от денонощието.
        Ако трябва да измислим някакъв вариант все пак - бихме могли да донесем обектива за изпробване по време на този пленер, който ще се състои от 17 до 19 юни: http://photosynthesis.bg/statia/peiz...vo-rodopi.html

        Поздрави!
        Благодаря за отговора и предложението!
        За съжаление няма да съм България през този период. Може би на някой следващ пленер....това е добър и приемлив начин за тест на възможностите на съответната техника.
        В тази връзка трябва ли да съм участник в пленера или мога да дойда само за теста?!

        Коментар


        • От: Вие питате, PhotoSynthesis отговаря :-)

          Първоначално публикуван от Light_up Преглед на мнение
          Благодаря за отговора и предложението!
          За съжаление няма да съм България през този период. Може би на някой следващ пленер....това е добър и приемлив начин за тест на възможностите на съответната техника.
          В тази връзка трябва ли да съм участник в пленера или мога да дойда само за теста?!
          Не се налага да сте участник, можете просто да използвате момента, че наш служител е някъде, където може да се изпробва обектива в нощни условия и може да донесе обектива със себе си (ако е наличен, разбира се).

          Поздрави!

          Коментар


          • От: Вие питате, PhotoSynthesis отговаря :-)

            Здравейте, харесал съм си това http://magazin.photosynthesis.bg/ofe...ro-pentax.html
            Виждам, че го няма в наличност. Въпросите ми са:
            - За колко време може да бъде доставен;
            - Каква отстъпка мога да ползвам;
            - Защо цената се вдигна с 200 лв отпреди 3-4 седмици;

            И има ли друг сходен обектив за Пентакс (К-1), който можете да ми предложите?
            Поздрави!
            По-добре здрав и богат, отколкото беден, но болен !!!

            Коментар


            • От: Вие питате, PhotoSynthesis отговаря :-)

              Първоначално публикуван от a100 Преглед на мнение
              Здравейте, харесал съм си това http://magazin.photosynthesis.bg/ofe...ro-pentax.html
              Виждам, че го няма в наличност. Въпросите ми са:
              - За колко време може да бъде доставен;
              - Каква отстъпка мога да ползвам;
              - Защо цената се вдигна с 200 лв отпреди 3-4 седмици;

              И има ли друг сходен обектив за Пентакс (К-1), който можете да ми предложите?
              Поздрави!
              Здравейте!

              За съжаление, все още изчакваме информация от вносителя относно срока на доставка.
              Относно цените - отново за съжаление - това е тенденция от няколко месеца за общо-взето всички производители на фотографска техника. Някои по-рано, други по-късно, някои с повече, други с по-малко, но цените се вдигат.
              В диапазона 70-200 няма много съвременни варианти за K-байонет, евентуално 60-250 на Pentax, който обаче е на по-висока цена: http://magazin.photosynthesis.bg/ofe...mm-f-4-da.html

              Поздрави!

              Коментар


              • От: Вие питате, PhotoSynthesis отговаря :-)

                Какви са вариантите, умря ми зарядното. Апарата е гаранционен. Гаранцията покрива ли нещо или?
                Ако е машина, нека бъде немска!
                XJR 1200
                ETZ 150
                Kawasaki Ninja ZX10R

                Коментар


                • От: Вие питате, PhotoSynthesis отговаря :-)

                  Добре е да дедете и информация за марката на фотоапарата, тъй като гаранцията не идва от Фотосинтезис а от производителя на апарата. Различните производители имат различна политика за зарядни и батерии.

                  Коментар


                  • От: Вие питате, PhotoSynthesis отговаря :-)

                    Nikon D810. Не знам къде може да е бедата, но зарядното при включване не реагира изобщо. Трябва да го включа и изключа 20-30 пъти че да започне да зарежда. Започне ли да зарежда, включвам-изключвам - тръгва да зарежда веднага, но като включа батерията за сефте от няколко дни, не иска, докато не направя споменатата процедура. Инак тръгне ли си зарежда нормално, зарежда батерията и тя си държи заряд, и се разрежда както следва да бъде нормално. И друго забелязвам сега. Уж се зарежда нацяло и зарядното спира да мига съответно. Слагам в апарата, правя 20-30 празни снимки и пак слагам в зарядното и ми я зарежда още час, докато пак индикира, че е заредена напълно... Някакви идеи, батерия или зарядно, че са си цифра да пробвам по метода на изключването...
                    Последно редактирано от ivodianov1992; 03-03-17, 21:57.
                    Ако е машина, нека бъде немска!
                    XJR 1200
                    ETZ 150
                    Kawasaki Ninja ZX10R

                    Коментар


                    • От: Вие питате, PhotoSynthesis отговаря :-)

                      Това последното не го прави. Дозареждане на почти пълна батерия я скапва много бързо.

                      Иначе проблема изглежда като дефектирало зарядно а не ударено от токов удар, така че вероятно няма да имате проблем с гаранцията. Най добре се обадете в магазина в понеделник.

                      Коментар


                      • От: Вие питате, PhotoSynthesis отговаря :-)

                        Да, така е. Просто веднъж го направих за проба. Разгледах, че се предлагат заместители на Дюрасел, които са на разумни цени. Мисля да скоча на тях. А и притежанието на втора батерия за резерва, ще ми е в полза.
                        Ако е машина, нека бъде немска!
                        XJR 1200
                        ETZ 150
                        Kawasaki Ninja ZX10R

                        Коментар


                        • От: Вие питате, PhotoSynthesis отговаря :-)

                          Извинявам се за поредния пост, в кабела е проблема. Прекъснат е някъде до буксата и като го размърдам тръгва! Предполагам все ще намеря такъв кабел от някъде
                          Ако е машина, нека бъде немска!
                          XJR 1200
                          ETZ 150
                          Kawasaki Ninja ZX10R

                          Коментар


                          • От: Вие питате, PhotoSynthesis отговаря :-)

                            Първоначално публикуван от ivodianov1992 Преглед на мнение
                            Извинявам се за поредния пост, в кабела е проблема. Прекъснат е някъде до буксата и като го размърдам тръгва! Предполагам все ще намеря такъв кабел от някъде
                            От някой касвтофон примерно.
                            Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                            Из "Златния телец"

                            Коментар


                            • От: Вие питате, PhotoSynthesis отговаря :-)

                              Аз кабел намерих, ама пак същата работа. Поръчах зарядно на дюрасел, не работи батерията ми в друго зарядно се зарежда нормално...
                              Ако е машина, нека бъде немска!
                              XJR 1200
                              ETZ 150
                              Kawasaki Ninja ZX10R

                              Коментар


                              • От: Вие питате, PhotoSynthesis отговаря :-)

                                Здравейте, от известно време "точа зъби" за този модел обектив на Токина: Tokina AT-X 14-20 F2 PRO DX за Nikon.
                                Но си е доста пари, а в същото време почти не намирам ревюта и мнения за обектива, където ясно да бъдат доказани преимуществата и оправдаване на високата цена.
                                Трябва ми широкоъгълен и светвосилен рязък/остър обектив, ще го ползвам за момента на тяло Nikon D3200.
                                Бихте ли ми препоръчали нещо на по-народна цена, което да ми върши работа? Обектива ще го ползвам в тесни закрити пространства като пещери, музеи, ресторанти, без светкавица, както и за нощни снимки на небе, природа.
                                Поздрави

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X