Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Вие питате, PhotoSynthesis отговаря :-)

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Вие питате, PhotoSynthesis отговаря :-)

    Първоначално публикуван от MARINHAKER Преглед на мнение
    Здравейте!! Интересува ме сигма 18-35 f/1.8, какво включва комплекта? Защото в ревютата видях софтуер с който можеш да настройваш фокуса на самият обектив!
    И още еди въпрос: ако реше да взимам този обектив и донеса тялото, може ли да се тества при вас за фронт или бек фокус примерно?
    Здравейте!
    Окомплектовката на обектива включва: сенник, предна капачка, задна капачка. За да можете да правите фини настройки на обектива, е необходима допълнителна док-станция и софтуера Sigma Optimization Pro, който можете да изтеглите свободно от страницата на Sigma.
    Разбира се, можете да пробвате обектива на място в магазина, стига да го има наличен в дадения момент

    Коментар


    • От: Вие питате, PhotoSynthesis отговаря :-)

      Първоначално публикуван от photosynthesis Преглед на мнение
      Здравейте!
      Окомплектовката на обектива включва: сенник, предна капачка, задна капачка. За да можете да правите фини настройки на обектива, е необходима допълнителна док-станция и софтуера Sigma Optimization Pro, който можете да изтеглите свободно от страницата на Sigma.
      Разбира се, можете да пробвате обектива на място в магазина, стига да го има наличен в дадения момент
      Е, имате ли го наличен?
      OFFROAD CLUB STARA ZAGORA

      Коментар


      • От: Вие питате, PhotoSynthesis отговаря :-)

        Първоначално публикуван от MARINHAKER Преглед на мнение
        Е, имате ли го наличен?
        С байонет за Nikon и Canon - да - в централния магазин в София. С байонет за Pentax например - не.
        За по-сигурно можете да се обадите на колегите, когато решите да пробвате.

        Коментар


        • От: Вие питате, PhotoSynthesis отговаря :-)

          Първоначално публикуван от photosynthesis Преглед на мнение
          С байонет за Nikon и Canon - да - в централния магазин в София. С байонет за Pentax например - не.
          За по-сигурно можете да се обадите на колегите, когато решите да пробвате.
          За този адрес става въпрос нали?:
          София:1. PhotoSynthesis Центърбул. "Васил Левски" 57раб. време: понеделник-петък 09:30-21:00ч.
          събота 10:00-21:00ч.
          неделя 10:00-20:00ч.
          тел.: 02/980 73 71; 0888 024 999
          e-mail: center@photosynthesis.bgПринт център (печатни услуги):
          тел. +359 889 903 911
          e-mail: studio@photosynthesis.bg
          OFFROAD CLUB STARA ZAGORA

          Коментар


          • От: Вие питате, PhotoSynthesis отговаря :-)

            П.С
            Обадих се на колегите ви, (малко комична ситуация се получи): Мисля, че имате само един брой наличен за канон, и не може да се запази. А ако тръгна от Стара Загора до София за тест на място, и в същото време го закупи друг клиент само ще се разкарам напразно (разходи, ден отпуск)!
            Как може да се реши този проблем?
            OFFROAD CLUB STARA ZAGORA

            Коментар


            • От: Вие питате, PhotoSynthesis отговаря :-)

              Първоначално публикуван от MARINHAKER Преглед на мнение
              П.С
              Обадих се на колегите ви, (малко комична ситуация се получи): Мисля, че имате само един брой наличен за канон, и не може да се запази. А ако тръгна от Стара Загора до София за тест на място, и в същото време го закупи друг клиент само ще се разкарам напразно (разходи, ден отпуск)!
              Как може да се реши този проблем?
              Здравейте!
              Ще изпратим един обектив към колегите в Стара Загора, вероятно още днес, за да можете да го изпробвате там на място.

              Поздрави!

              Коментар


              • От: Вие питате, PhotoSynthesis отговаря :-)

                Някакви идеи защо Sigma 50mm f1.4 ex dg hsm за Никон, завинтена на D7100, не иска да фокусира в live view режим? Иначе си работи и фокусира прекрасно. Всъщност, никога не снимам в LV режим и не ми е проблем, но ми стана интересно...
                Ако е машина, нека бъде немска!
                XJR 1200
                ETZ 150
                Kawasaki Ninja ZX10R

                Коментар


                • От: Вие питате, PhotoSynthesis отговаря :-)

                  Първоначално публикуван от ivodianov1992 Преглед на мнение
                  Някакви идеи защо Sigma 50mm f1.4 ex dg hsm за Никон, завинтена на D7100, не иска да фокусира в live view режим? Иначе си работи и фокусира прекрасно. Всъщност, никога не снимам в LV режим и не ми е проблем, но ми стана интересно...
                  Здравейте!
                  Не започва изобщо процеса по фокусиране или не успява да фокусира достатъчно бързо / точно / изобщо?

                  Коментар


                  • От: Вие питате, PhotoSynthesis отговаря :-)

                    Всъщност не фокусира, чува се мотора, но нищо, само изщраква и нищо, въобще не иска да започне да фокусира. А понякога фокусира, от 30, 40 опита веднъж фокусира както трябва, иначе въобще не иска да започне. А през визьора винаги си фокусира както трябва. С никорски обективи винаги си фокусира в LV.
                    Ако е машина, нека бъде немска!
                    XJR 1200
                    ETZ 150
                    Kawasaki Ninja ZX10R

                    Коментар


                    • От: Вие питате, PhotoSynthesis отговаря :-)

                      Първоначално публикуван от ivodianov1992 Преглед на мнение
                      Всъщност не фокусира, чува се мотора, но нищо, само изщраква и нищо, въобще не иска да започне да фокусира. А понякога фокусира, от 30, 40 опита веднъж фокусира както трябва, иначе въобще не иска да започне. А през визьора винаги си фокусира както трябва. С никорски обективи винаги си фокусира в LV.
                      Виж си софта на сигмата и го обнови ако не е последния. Върти ми се че проблема който описваш беше свързан именно с това. С д5300 със сигурност имаше проблем именно в лайв вю.
                      Издъних се на Тюринг теста

                      Коментар


                      • От: Вие питате, PhotoSynthesis отговаря :-)

                        Първоначално публикуван от ivodianov1992 Преглед на мнение
                        Всъщност не фокусира, чува се мотора, но нищо, само изщраква и нищо, въобще не иска да започне да фокусира. А понякога фокусира, от 30, 40 опита веднъж фокусира както трябва, иначе въобще не иска да започне. А през визьора винаги си фокусира както трябва. С никорски обективи винаги си фокусира в LV.
                        Има понякога такива проблеми с обективи на други производители. Опитайте варианта, посочен от Goblin по-горе.
                        Поздрави!

                        Коментар


                        • От: Вие питате, PhotoSynthesis отговаря :-)

                          Видео от нас за един нов модел срещу предшественика му в директно сравнение (и срещу няколко други модела по отношение на заснемането на видео): Nikon D810 срещу Nikon D800

                          Коментар


                          • От: Вие питате, PhotoSynthesis отговаря :-)

                            Имам стари лентови Канони с обективи 28-90 и 80-200. Сега ми предлагат един 30d с efs 17-85. Моите обективи могат ли пълноценно да заместят този ( ако купя само тялото ) ? Автофокуса работи, даже сякаш по-бързо отколкото с неговия си . Има ли този обектив други предимства, които ще ми липсват ако ползвам само моите си ?

                            Коментар


                            • От: Вие питате, PhotoSynthesis отговаря :-)

                              Не могат да го заместят. 80-200 може да го допълни. 17-85 на позиция 17мм ще ти обхваща много по-голям ъгъл отколкото 28цата върху 30d. Де факто 17мм ще ти обхваща абсолютно същия ъгък на 30d като 28мм на лентовия. Ако с лентовия си ползвал често позицията 28мм, 17мм на 30d ще ти трябват.
                              Издъних се на Тюринг теста

                              Коментар


                              • От: Вие питате, PhotoSynthesis отговаря :-)

                                Първоначално публикуван от ивайло Преглед на мнение
                                Имам стари лентови Канони с обективи 28-90 и 80-200. Сега ми предлагат един 30d с efs 17-85. Моите обективи могат ли пълноценно да заместят този ( ако купя само тялото ) ? Автофокуса работи, даже сякаш по-бързо отколкото с неговия си . Има ли този обектив други предимства, които ще ми липсват ако ползвам само моите си ?
                                Здравейте!
                                При всички положения, с 28-90 на цифровото тяло ще имате сериозен недостиг на "широко" спрямо 17-85. Особено в по-тесни пространства, това може да се окаже голямо неудобство. От друга страна, заедно с 80-200 ще имате по-голям диапазон, отколкото само със 17-85.
                                Вероятно най-удачния вариант във Вашата ситуация би била комбинацията от 17-85 и 80-200 - така ще "покриете" наистина голям диапазон и ще си осигурите доста комфорт при снимане

                                Поздрави!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X