Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Вие питате, PhotoSynthesis отговаря :-)

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Вие питате, PhotoSynthesis отговаря :-)

    Първоначално публикуван от axlastro Преглед на мнение
    А може ли да се поръча онлайн?
    На страницата на артикула кликнете на жълтото пощенско пликче до цената на обектива и изпратете запитване; колегите след това ще се свържат с Вас (утре през деня) на оставените за връзка e-mail / телефон за уточняване на подробностите.

    Поздрави!

    Коментар


    • От: Вие питате, PhotoSynthesis отговаря :-)

      Здравейте, да попитам и аз за удачна светкавица за D7100, чух нещо, че D7100 имали "заводски дефект" и неможели да работят с външна светкавица? Колебая се между две светкавици - SB 700 и SB 910? Какво ще кажете по въпроса? Аааа и пак да си попитам, ако не е нахално, кога се очаква 70-200 2.8 VR II Поздрави и Благодаря!
      Ако е машина, нека бъде немска!
      XJR 1200
      ETZ 150
      Kawasaki Ninja ZX10R

      Коментар


      • От: Вие питате, PhotoSynthesis отговаря :-)

        Първоначално публикуван от ivodianov1992 Преглед на мнение
        Здравейте, да попитам и аз за удачна светкавица за D7100, чух нещо, че D7100 имали "заводски дефект" и неможели да работят с външна светкавица? Колебая се между две светкавици - SB 700 и SB 910? Какво ще кажете по въпроса? Аааа и пак да си попитам, ако не е нахално, кога се очаква 70-200 2.8 VR II Поздрави и Благодаря!
        Здравейте!
        На никого от нас не е известен такъв "заводски дефект" на модела. Дори напротив - както всички съвременни тела на Nikon - и това работи отлично със светкавиците на Nikon. Неслучайно системата CLS на марката е станала нарицателно за отлично разбирателство между тяло и светкавица, както и между множество светкавици, и за огромни възможности за творческо осветяване .

        Ако става дума за някакъв изолиран случай, тогава, както писахме по-горе, е възможно - винаги има някаква вероятност за някакъв дефект в техниката.

        Относно избора между двата модела SB-700 и SB-910 - няма какво толкова да се коментира - винаги по-добрият избор би бил SB-910. Най-малкото заради по-голямото водещо число и диапазон, повече възможности за настройки, възможност за допълнително захранване, прахо- и влагозащита, присъединяване на по-обемисти аксесоари като мини-софтбоксове и т.нт.
        Предимствата на SB-700 в случая са основно по-малкия размер и тегло (ако снимате с някое от по-леките и компактни тела и обективи, SB-910 може да Ви се стори несъразмерно голяма и да наруши баланса, причинявайки неудобство при снимане) и, разбира се, по-ниската цена.

        За 70-200 2.8 VR II - имаме налична бройка в момента.

        Поздрави!

        Коментар


        • От: Вие питате, PhotoSynthesis отговаря :-)

          Едно ново видео от нас. Надяваме се да е полезно за тези, които се готвят да преминат към "full-frame" сегмента или иначе казано - към 35мм стандарт. Разглеждаме качеството на изображение при по-достъпните модели

          Коментар


          • От: Вие питате, PhotoSynthesis отговаря :-)

            Във PhotoSynthesis TV този път сравнихме два теле-варио обектива - Canon 70-200 f/2.8 IS II и еквивалента от Tamron - 70-200 f/2.8 VC. Надяваме се да е полезно

            Коментар


            • От: Вие питате, PhotoSynthesis отговаря :-)

              В новата серия на PhotoSynthesis TV можете да се запознаете с новия Fujifilm X-T1 и да разберете как се справя тази "безогледалка" с малко по-различен сензор

              Коментар


              • От: Вие питате, PhotoSynthesis отговаря :-)

                Така да се каже с този апарат, Fujifilm продължават да бягат в челната група.
                Не се забелязват решителни опити за откъсване от този участник.
                Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

                Коментар


                • От: Вие питате, PhotoSynthesis отговаря :-)

                  Здравейте, имам следния въпрос. Обмислям покупката на Canon 85 1.8 и тествах двете бройки в магазина Ви на центъра. За мое (и на продавач-консултанта) най-огромно учудване и двете бройки показаха сериозно изразена тенденция към фронт фокус както на моето тяло (650D закупен от Вас) и на едно от вашите тела - 70D. Бих искал да попитам дали е възможно да има цяла дефектна партида и как може да се сдобия с въпросния обектив без да се налага веднага след закупуването да го пращам в сервиза? Много бих желал да си дам парите, но за нещо което работи, но явно от Канон България са на друго мнение. Знам, че вината не е у Вас, защото и двете бройки във Фотопавильон се държат по същия начин.
                  Александър

                  Коментар


                  • От: Вие питате, PhotoSynthesis отговаря :-)

                    Първоначално публикуван от axlastro Преглед на мнение
                    Здравейте, имам следния въпрос. Обмислям покупката на Canon 85 1.8 и тествах двете бройки в магазина Ви на центъра. За мое (и на продавач-консултанта) най-огромно учудване и двете бройки показаха сериозно изразена тенденция към фронт фокус както на моето тяло (650D закупен от Вас) и на едно от вашите тела - 70D. Бих искал да попитам дали е възможно да има цяла дефектна партида и как може да се сдобия с въпросния обектив без да се налага веднага след закупуването да го пращам в сервиза? Много бих желал да си дам парите, но за нещо което работи, но явно от Канон България са на друго мнение. Знам, че вината не е у Вас, защото и двете бройки във Фотопавильон се държат по същия начин.
                    Здравейте!
                    Неприятен случай. Ние ще тестваме допълнително обективите и ще се опитаме да разберем и разрешим проблема, поне що се отнася до бройките при нас.

                    Поздрави!

                    Коментар


                    • От: Вие питате, PhotoSynthesis отговаря :-)

                      Първоначално публикуван от photosynthesis Преглед на мнение
                      Здравейте!
                      Неприятен случай. Ние ще тестваме допълнително обективите и ще се опитаме да разберем и разрешим проблема, поне що се отнася до бройките при нас.

                      Поздрави!
                      С интерес очаквам развръзката.
                      Александър

                      Коментар


                      • От: Вие питате, PhotoSynthesis отговаря :-)

                        Първоначално публикуван от axlastro Преглед на мнение
                        Здравейте, имам следния въпрос. Обмислям покупката на Canon 85 1.8 и тествах двете бройки в магазина Ви на центъра. За мое (и на продавач-консултанта) най-огромно учудване и двете бройки показаха сериозно изразена тенденция към фронт фокус както на моето тяло (650D закупен от Вас) и на едно от вашите тела - 70D. Бих искал да попитам дали е възможно да има цяла дефектна партида и как може да се сдобия с въпросния обектив без да се налага веднага след закупуването да го пращам в сервиза? Много бих желал да си дам парите, но за нещо което работи, но явно от Канон България са на друго мнение. Знам, че вината не е у Вас, защото и двете бройки във Фотопавильон се държат по същия начин.
                        Здравейте отново!

                        Да, има известни отклонения в точното място на фокусиране. Отклоненията са такива, каквито дават почти всички комбинации SLR - обектив, когато двете части на комбинацията не са специално калибрирани една за друга.

                        Това се дължи на особеностите на самата система на огледално-рефлексните фотоапарати и е общо-взето неизбежно.

                        В някои случаи тези леки отклонения са по-ясно изразени поради по-малката дълбочина на рязко изобразеното пространство (какъвто е случаят със светлосилните обективи). В други случаи са, може да се каже, незабележими.

                        Донякъде решението е калибриране или (при по-високия клас тела) т.нар. "micro adjustment" на автоматичното фокусиране. "Донякъде", защото, ако трябва да сме максимално точни, дори калибрирането не гарантира пълната липса на разминавания, а в повечето случаи ги минимизира доколкото е възможно, за да не пречат на работата.

                        Поздрави!

                        Коментар


                        • От: Вие питате, PhotoSynthesis отговаря :-)

                          T.E. при закупуване на такъв обектив би следвало да го изпратя за калибрация заедно с тялото, което обикновено отнема около месец, т.к. сервиза на Канон е в Италия. През този един месец, след като съм заплатил 700 лв. за обектив ще трябва да остана и без фотоапарат. Знам, че това е извън вашите възможности, но все пак не е ли редно най-малкото от Канон България да внасят що-годе изрядни обективи? Въпроса ми е такъв, защото след като тествах 5 броя такива обективи, единствения, който влизаше в някакви норми и не даваше отклонение, се намира в магазина Ви в Скай Сити, София, и точно преди да го закупя, видях, че по средата между двата челни елемента отвътре има парче пластмаса, вероятно от производството. Вярно е, че подобни малки чужди тела не влияята на оптическите качества, но със сигурност не са допустими. Единствения начин отново е след като заплатя немалката сума от 700 лв., да предоставя обектива в ръцете на Пан Сервиз, които от своя страна да го изпратят в Италия, за да бъде разглобен и почистен. Знам за допустимите отклонения и ми е известно, че не може да тествате всяка стока, която Ви доставят от официалния вносител. Тук по-скоро можем да говорим за немърливост и явна незаинтересованост от страна на ОФИЦИАЛНИЯ вносител на Канон. Не знам дали не е редно така получените бройки да бъдат върнати за калибриране. Сигурен съм, че в сервиза на Канон в Италия имат необходимата апаратура и съм СИГУРЕН, че всеки един обектив може да бъде калибриран. Снимал съм със същия такъв обектив, който е бил калибриран и трябва да Ви уверя, че разликата в точността и постоянството при фокусиране чрез фазовата детекция е пергектна. Мисля, че е време както търговците, така и потребителите да направим нещо по въпроса и да сезираме вносителя или най-добре европейското представителство на Канон, защото нито сервиза им е сервиз, нито вносителя им е вносител и това вреди директно и на вашите продажби и репутация.
                          Александър

                          Коментар


                          • От: Вие питате, PhotoSynthesis отговаря :-)

                            Обективите се калибрират с тялото, с което ще се ползват.

                            Коментар


                            • От: Вие питате, PhotoSynthesis отговаря :-)

                              Първоначално публикуван от axlastro Преглед на мнение
                              T.E. при закупуване на такъв обектив би следвало да го изпратя за калибрация заедно с тялото, което обикновено отнема около месец, т.к. сервиза на Канон е в Италия. През този един месец, след като съм заплатил 700 лв. за обектив ще трябва да остана и без фотоапарат. Знам, че това е извън вашите възможности, но все пак не е ли редно най-малкото от Канон България да внасят що-годе изрядни обективи? Въпроса ми е такъв, защото след като тествах 5 броя такива обективи, единствения, който влизаше в някакви норми и не даваше отклонение, се намира в магазина Ви в Скай Сити, София, и точно преди да го закупя, видях, че по средата между двата челни елемента отвътре има парче пластмаса, вероятно от производството. Вярно е, че подобни малки чужди тела не влияята на оптическите качества, но със сигурност не са допустими. Единствения начин отново е след като заплатя немалката сума от 700 лв., да предоставя обектива в ръцете на Пан Сервиз, които от своя страна да го изпратят в Италия, за да бъде разглобен и почистен. Знам за допустимите отклонения и ми е известно, че не може да тествате всяка стока, която Ви доставят от официалния вносител. Тук по-скоро можем да говорим за немърливост и явна незаинтересованост от страна на ОФИЦИАЛНИЯ вносител на Канон. Не знам дали не е редно така получените бройки да бъдат върнати за калибриране. Сигурен съм, че в сервиза на Канон в Италия имат необходимата апаратура и съм СИГУРЕН, че всеки един обектив може да бъде калибриран. Снимал съм със същия такъв обектив, който е бил калибриран и трябва да Ви уверя, че разликата в точността и постоянството при фокусиране чрез фазовата детекция е пергектна. Мисля, че е време както търговците, така и потребителите да направим нещо по въпроса и да сезираме вносителя или най-добре европейското представителство на Канон, защото нито сервиза им е сервиз, нито вносителя им е вносител и това вреди директно и на вашите продажби и репутация.
                              Разбираме раздразнението Ви напълно. За съжаление обаче е факт, че фронт/бек фокус се наблюдава практически при всички обективи, които не са калибрирани към съответното тяло. При някои просто е по-слабо изразен и много по-трудно се забелязва.
                              Както каза radikyokushin по-горе, няма как да се калибрира обектив по принцип.
                              Относно колегите вносители ще се въздържим от коментар по принцип, само ще отбележим, че работим с тях от години в правилната според нас посока, макар и бавно.

                              Иска ни се да завършим с нещо малко по-положително - и ще Ви предложим две ревюта - на два първи и за момента единствени по рода си екземпляра от света на фотографската техника :
                              първия в света водо-, ударо- и прахо-устойчив безогледален фотоапарат със сменяема оптика - Nikon 1 AW1 и
                              първия варио-обектив за DSLR с постоянна светлосила f/1.8 - Sigma 18-35mm f/1.8 DC HSM Art

                              Коментар


                              • От: Вие питате, PhotoSynthesis отговаря :-)

                                Здравейте!! Интересува ме сигма 18-35 f/1.8, какво включва комплекта? Защото в ревютата видях софтуер с който можеш да настройваш фокуса на самият обектив!
                                И още еди въпрос: ако реше да взимам този обектив и донеса тялото, може ли да се тества при вас за фронт или бек фокус примерно?
                                OFFROAD CLUB STARA ZAGORA

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X