Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Jeep Grand Cherokee 2.7 CRD '02 или Mitsubishi Pajero 3.2 DI-D '02?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Jeep Grand Cherokee 2.7 CRD '02 или Mitsubishi Pajero 3.2 DI-D '02?

    Моля, помогнете със съвет за избор между Jeep Grand Cherokee 2.7 CRD '02 или Mitsubishi Pajero 3.2 DI-D '02, 5 врати.

    Не ми трябва за целеви off-road, а за лятно (3-4 месеца), ежедневно катерене и слизане до/от вила в планината. На моменти със сериозна денивелация и огромни дупки, абе с други думи определението "черен път" е меко казано тук...

    Същевремено SUV-то ще се използва всекидневно и по нормален (за София ; ) асфалтиран път, разбирай градско каране, и по-рядко (4-5 пъти в годината) магистрално шофиране.

    Надеждността при каране по влажен, заледен и заснежен път също ценя високо.

    Предварително благодаря за всички коментари!

  • #2
    До: Jeep Grand Cherokee 2.7 CRD '02 или Mitsubishi Pajero 3.2 DI-D '02?

    Ако Гранда е с Quadra Drive ІІ комплектация (виж около скоростния лост какво пише) взимай смело, въпреки уважението ми към Супер Селекта на Митсубиши тази трансмисия е определено по-добра. Пакъ и твърди мостове и много сериозен ход на окачването са все плюсове с които Митсубишито не може да се похвали. А що се касае до комфорт и возия там пък изобщо не става база за сравнение - Гранда е на светлинни години пред Митсубишито. Сега феновете на японските возила ще ме контрират че Паджерото било по-здраво, но направи една разходка из темата за резервните части и ще видиш фрапантна разлика в цените за американски и японски части, като сравнението не е в полза на последните. За мен избора е ясен, но човек избира със сърцето си, качи се и на двете, покарай и вземи тая която ти харесва повече без много да ни слушаш.
    Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

    Коментар


    • #3
      До: Jeep Grand Cherokee 2.7 CRD '02 или Mitsubishi Pajero 3.2 DI-D '02?

      Твърдните мостове дали са предимство не е много ясно, а и цената на частите vs. по-чести ремонти също.

      Като цяло това е доста спорен избор и аз бих последвал съвета на Quadra и бих взел това, което просто повече ми допада. При предвижданата употреба не мисля, че има кой знае каква разлика между двата автомобила.

      Интересно ми е само мнението на Quadra за Quadra Drive ІІ и Super Select II, на какво се дължи? Защото на мен тия ЕЛСД-та в сравнение с твърд блокаж отзад малко не ме блазнят? Съвсем сериозно питам. (то иначе по ник-а се вижда)

      Коментар


      • #4
        До: Jeep Grand Cherokee 2.7 CRD '02 или Mitsubishi Pajero 3.2 DI-D '02?

        Значи са те заблудили какво представляват диференциалите от типа на Вари Лок или Хидра Лок, които се използват в тази трансмисия. Това НЕ СА LSD диференциали а точно обратното, това са 3 пълноценни 100% блокируеми автоматични диференциала, които освен това се задействат плавно и имат степен на блокировка от 0 до 100%. Изключително юзър френдли поведение - просто даваш газ и не се замисляш какво трябва да включиш и какво да изключиш, то просто се случва само и достатъчно бързо и плавно, неизкушен човек даже не разбира какво се случва, усещането е само че машината върви сама
        Пък предимствата на твърдите мостове и дългоходовото окачване сме ги разисквали тук многократно. Що се касае до честотата на ремонта - мисля че са съизмерими нещата.
        Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

        Коментар


        • #5
          До: Jeep Grand Cherokee 2.7 CRD '02 или Mitsubishi Pajero 3.2 DI-D '02?

          Мерси за разяснението.

          За твърдите мостове имах предвид за конкретния случай, то иначе е ясно.

          Коментар


          • #6
            До: Jeep Grand Cherokee 2.7 CRD '02 или Mitsubishi Pajero 3.2 DI-D '02?

            Коментарите ви бяха изключително полезни, за което съм изключително благодарен !

            Само се опасявам, че няма да открия текст "Quadra Drive II" в обявите, а тъй като мисля да закупя SUV-то от Германия, трябва да стартирам с преглед на обявите...

            Дали има нещо в окомплектовката на колата, което би подсказало наличието на "Quadra Drive II" и е достатъчно важно според продавача за да бъде споменато в обявата, или оттук нататък всичко опира до телефонен разговор?

            Коментар


            • #7
              До: Jeep Grand Cherokee 2.7 CRD '02 или Mitsubishi Pajero 3.2 DI-D '02?

              Първоначално публикуван от ^SIR^ Преглед на мнение
              Коментарите ви бяха изключително полезни, за което съм изключително благодарен !

              Само се опасявам, че няма да открия текст "Quadra Drive II" в обявите, а тъй като мисля да закупя SUV-то от Германия, трябва да стартирам с преглед на обявите...

              Дали има нещо в окомплектовката на колата, което би подсказало наличието на "Quadra Drive II" и е достатъчно важно според продавача за да бъде споменато в обявата, или оттук нататък всичко опира до телефонен разговор?
              Понякога го пише отзад на задния капак, но най-сигурно е ако го пише около лостовете за скоростите и раздатката.
              Тук Пламен Kinex беше пускал снимки някъде. Обаче да те предпазя, въпреки че този двигател е изключително пъргав и динамичен, съчетан с умерен разход задължително виж около дюзите (ще трябва да свалиш пласмасовия капак на двигателя) ако има масло или още по-лошо, стари запечени работи - не го взимай, ще береш ядове. Ето тук виж:http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=12809
              Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

              Коментар


              • #8
                До: Jeep Grand Cherokee 2.7 CRD '02 или Mitsubishi Pajero 3.2 DI-D '02?

                Като си харесаш нещо пишеш/звъниш и питаш дали е QD

                Коментар


                • #9
                  До: Jeep Grand Cherokee 2.7 CRD '02 или Mitsubishi Pajero 3.2 DI-D '02?

                  Според мен Паджерото е по-надежден автомобил като цяло.За двигателя специално това важи със сигурност.Проблемите при crd-то с прецакани дюзи , помпи за високо налягане и турбокомпресори са ежедневие.
                  А и що ли японсаката сглобка ми се вижда по-добра и надеждна
                  0888794435, 0878171117- VP44 Simulator
                  Дизел сервиз, BOSCH- VP44, Zexel VRZ (Pajero 3.2DID),комън-рейл.
                  Суперскан България www.decbg.com
                  Машинно почистване на DPF/FAP филтър

                  Коментар


                  • #10
                    До: Jeep Grand Cherokee 2.7 CRD '02 или Mitsubishi Pajero 3.2 DI-D '02?

                    Първоначално публикуван от kiki.t Преглед на мнение
                    Според мен Паджерото е по-надежден автомобил като цяло.За двигателя специално това важи със сигурност.Проблемите при crd-то с прецакани дюзи , помпи за високо налягане и турбокомпресори са ежедневие.
                    А и що ли японсаката сглобка ми се вижда по-добра и надеждна
                    На практика са много близки като надеждност. За здравина не говоря, там нещата са съвсем други. Освен това двигателя на това поколение Паджеро също не е цвете.
                    Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

                    Коментар


                    • #11
                      До: Jeep Grand Cherokee 2.7 CRD '02 или Mitsubishi Pajero 3.2 DI-D '02?

                      Първоначално публикуван от ^SIR^ Преглед на мнение
                      Коментарите ви бяха изключително полезни, за което съм изключително благодарен !

                      Само се опасявам, че няма да открия текст "Quadra Drive II" в обявите, а тъй като мисля да закупя SUV-то от Германия, трябва да стартирам с преглед на обявите...

                      Дали има нещо в окомплектовката на колата, което би подсказало наличието на "Quadra Drive II" и е достатъчно важно според продавача за да бъде споменато в обявата, или оттук нататък всичко опира до телефонен разговор?
                      КуадраДрайв2 имат ГрандЧерокитата след 2005. Всички без изключения. Управлението на блокажа е с електрическа вилка която взима информация от датчиците на АБСа. Което значи че ако смяташ да го зариваш до прозорците в кал не е правилния избор защото там АБСа блокира. Гривните на полуоските се пълнят с кал и до там. Проверено е.

                      2.7ЦДИ е с КуадраДраив. Няма двойка. Блокажа се управлява от геропомпа която е вътре в дифа. Можеш да се цъмбуркаш колкото си искаш. Зад малкия лост пише КуадраДраив. Пише го и отзад под Джийп.

                      Като проходимост Гранда с КуадраДраив е по-добре от Паджерото със СуперСелект. Да не кажа че ГЧ и с КуадраТрак2(само с междинен брокаж) е по-добре щото четири гуми в тракция, благодарение на големите ходове, винаги са били повече от три. Паджерото с тия носачи от лека кола на 40см бурдюр е вече на три гуми.

                      Ама ние тука за офроуд си говорим, така че не сме критерйи. Пък и за офроуда си трябват гуми, които мразят асвалта.

                      И двата двигателя са капризни. Не мога да преценя кой е по лош. И двата са лоши. Руска ролетка. Късмет си трябва.
                      Единствения дизел на който мога да кажа евала е три литровия на Х5 и до някъде V10 на VW. Оня икономичния на Тойота все още ми е мъгла.

                      Коментар


                      • #12
                        До: Jeep Grand Cherokee 2.7 CRD '02 или Mitsubishi Pajero 3.2 DI-D '02?

                        Хубавия дизел Пламене е 5.9 на Къминс, знаеш на кое се слага, ама наистина не говорим тук за това
                        Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

                        Коментар


                        • #13
                          До: Jeep Grand Cherokee 2.7 CRD '02 или Mitsubishi Pajero 3.2 DI-D '02?

                          Забравих да кажа че Паджерото вътре е пласмасово. Ама яко пласмасово.
                          И хич не ми го хвалете че е много здраво. Честно не знам колко е здраво. Пък и здравината е много относително нещо.
                          Знам колко е здраво ГрандЧерокито. Аз лично нужда от по здрав джип нямам. Дали ще го карат внуците изобщо не ми пука.

                          Последно редактирано от kinex; 06-08-07, 18:50.

                          Коментар


                          • #14
                            До: Jeep Grand Cherokee 2.7 CRD '02 или Mitsubishi Pajero 3.2 DI-D '02?

                            Винаги съм бил фен на JEEP, въпреки че не рзбирам много. Тая снимка е уникална обаче.

                            Коментар


                            • #15
                              До: Jeep Grand Cherokee 2.7 CRD '02 или Mitsubishi Pajero 3.2 DI-D '02?

                              Преди да си купя 4Х4 пробвах следните:
                              Нисан Патрул GR 1998 г. 2,8TD ръчна с.к.- добър конфорт, вози меко, клати, но като цяло е стабилен, много немощен, набира бавно-купето е ужасно тежко за този двг.
                              Тойота LK 120 d4d-добър конфорт, вози меко, клати, страх ме е, че ще напусна пътя на завой с неравности, върви супер допада ми, но там цената ....
                              Митсибуши паджеро 3,2DID 2003 авт.с.к.- най-добър конфорт, вози меко, неклати, стабилен, на пътя малко по-немощен от ТЛК/може би автоматика/ според мен най добрия компромис но цена около 40 000 лв.
                              Сузуки Гранд Витара 2,5 V6 2000 г. ръчна с.к.- нисък конфорт, вози твърдо, но неклати, като цяло е стабилен, странични шумове от пластмаси, а и не набираха както очаквах за най-големия им двг.
                              Джип Гранд Чероки 4,7V8 всички са авт. много добър конфорт, вози меко, клати може да хванеш морска болест, но като цяло е стабилен все пак за джип, максмимум лукс вътре Паджерото е на 2 място според мен.
                              За двг. 2,7GRD и 3.2DID e писано много във форума: за 150 000 км. 2,7GRD е сменил само разпъсквачи на Бош по 110 лв./ бр. а на 3.2DID за 140 000 са му сменили цял двг. причина тотално износен блок и разпръсквачи.От сервиза обвинили дизеловото гориво в BG. Много високо съдържание на сяра, която се явявала абразив и ускорено износва всичко по горивната система.
                              Моят избор е Митсибуши паджеро 3,2DID, но в действителност си купих Джип Гранд Чероки 4,7V8
                              Мнението ми е лично.
                              Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                              "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X