Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Jeep Grand Cherokee 2.7 CRD '02 или Mitsubishi Pajero 3.2 DI-D '02?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Jeep Grand Cherokee 2.7 CRD '02 или Mitsubishi Pajero 3.2 DI-D '02?

    Първоначално публикуван от kinex Преглед на мнение
    Единствения дизел на който мога да кажа евала е три литровия на Х5 и до някъде V10 на VW. Оня икономичния на Тойота все още ми е мъгла.

    За кой икономичен на Тойота говориш, за D4D ли?

    Коментар


    • #17
      До: Jeep Grand Cherokee 2.7 CRD '02 или Mitsubishi Pajero 3.2 DI-D '02?

      Първоначално публикуван от kinex Преглед на мнение


      Днеска пробвах Гранда на тежки места с много разкрачвания през които съм минавал и с други джипове включително с Нисана (при това с включен блокаж и нови гуми) Гранд Черокито мина невероятно леко (с гладки гуми) и остави в мен невероятното чувство че не съм сбъркал в избора за превозно средство.(всяка стотинка която съм дал за тази машина си заслужава). За сега съм много доволен. Невероятна бързина, проходимост и лукс. Къде ли съм спал до сега...
      LZ1VMH

      Коментар


      • #18
        До: Jeep Grand Cherokee 2.7 CRD '02 или Mitsubishi Pajero 3.2 DI-D '02?

        Ще се включа:
        Съзвездията и jeep са супер маркетинг, но ми се струва че това са фарове на Вранглер, не Чероки...
        Имах същата дилема и бях склонен повече за "джип марка Джееп", както викат некои хорица.Честно казано се разочаровах от Чероки след тест драйва и се спрях на Паджеро 3.2. Външно повече ми допада джип но поведението на асфалт и в завой с по висока скорост с Паджеро е много добро-сравнимо е с X5 i Tiguan King Kong/V10 и активно окачване/ С чип тунунг Паджерото качва от 165 коня на 200 за любителите на ускорение.Супер селект на Митсу е пуснат на пазара 2000 г и е единствен с 5 скоростен автомат-какво повече да коментирам и как да го сравняваме с разработка от 2005 г.при Quadra Drive2. Quadra drive е изключително капризен към трансмисионното масло,което е доста скъпо...Признавам че двигателя на Паджеро е по шумен,но не съм съгласен че не е надежден или здрав-просто иска навременно и Интелигнтно обслужване.Не ходя в сервиз където не ме пускат до колата ми! 40 см бордюр си е доста висок и при слизане от него калобрана се чупи -за такъв ход на окачването TLC, ама не разчитай на сигурност в дъждовно време от такова окачване по асфалт-пред мен такива пируети са правили по магистралата че чак страх ме хвана...Дано да съм бил полезен

        Коментар


        • #19
          До: Jeep Grand Cherokee 2.7 CRD '02 или Mitsubishi Pajero 3.2 DI-D '02?

          Да е скъпо, да е скъпо - колко да е скъпо. 4 литра по 44лв.
          На фона на 12000лв за дебитомер на Паджерото си е направо без пари.
          ГЧ 2.7 е с пет степенен типтроник.

          Коментар


          • #20
            До: Jeep Grand Cherokee 2.7 CRD '02 или Mitsubishi Pajero 3.2 DI-D '02?

            Фен съм на дизелите, но правилния джип е бензиновия особено ако се касае за втора уппотреба. Дизелака в сравнение с 4.7 не отлепя, а също му е скъпо "Бошлафска" подръжката.
            Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

            "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

            Коментар


            • #21
              До: Jeep Grand Cherokee 2.7 CRD '02 или Mitsubishi Pajero 3.2 DI-D '02?

              Първоначално публикуван от nikrum Преглед на мнение
              Ще се включа:
              Съзвездията и jeep са супер маркетинг, но ми се струва че това са фарове на Вранглер, не Чероки...
              Имах същата дилема и бях склонен повече за "джип марка Джееп", както викат некои хорица.Честно казано се разочаровах от Чероки след тест драйва и се спрях на Паджеро 3.2. Външно повече ми допада джип но поведението на асфалт и в завой с по висока скорост с Паджеро е много добро-сравнимо е с X5 i Tiguan King Kong/V10 и активно окачване/ С чип тунунг Паджерото качва от 165 коня на 200 за любителите на ускорение.Супер селект на Митсу е пуснат на пазара 2000 г и е единствен с 5 скоростен автомат-какво повече да коментирам и как да го сравняваме с разработка от 2005 г.при Quadra Drive2. Quadra drive е изключително капризен към трансмисионното масло,което е доста скъпо...Признавам че двигателя на Паджеро е по шумен,но не съм съгласен че не е надежден или здрав-просто иска навременно и Интелигнтно обслужване.Не ходя в сервиз където не ме пускат до колата ми! 40 см бордюр си е доста висок и при слизане от него калобрана се чупи -за такъв ход на окачването TLC, ама не разчитай на сигурност в дъждовно време от такова окачване по асфалт-пред мен такива пируети са правили по магистралата че чак страх ме хвана...Дано да съм бил полезен
              Като прочетем поста на колегата може да се замислиш за Паджерото ,но аз съм се возил в най-новото 3.2 дизел чисто нов и мога да споделя ,че за возенето вози ужасно ,особено отзад, равни неудобни седалки ,силно подскачане и накланяне по завоите за какви X5-ци говорим вие явно не сте се возили в X5(поведение сходно с кола)а относно двигателя той не е шумен а е камионски !Това са моите лични впечатления не ги натяквам на никого .Паджерото превъзхожда Черокито само по броя акумолатори - 2броя .
              JEEP PATRIOT, 2.0CRD , 2008
              JEEP CHEROKEE XJ ,SPORT 4.0L 2000
              JEEP COMMANDER, 4.7L , 2009
              JEEP GRAND CHEROKEE WJ 4.7L H.O , 2005 OVERLAND 0878102108 -Иван

              Коментар


              • #22
                До: Jeep Grand Cherokee 2.7 CRD '02 или Mitsubishi Pajero 3.2 DI-D '02?

                Първоначално публикуван от PAJERO-PININFARINA Преглед на мнение
                Като прочетем поста на колегата може да се замислиш за Паджерото ,но аз съм се возил в най-новото 3.2 дизел чисто нов и мога да споделя ,че за возенето вози ужасно ,особено отзад, равни неудобни седалки ,силно подскачане и накланяне по завоите за какви X5-ци говорим вие явно не сте се возили в X5(поведение сходно с кола)а относно двигателя той не е шумен а е камионски !Това са моите лични впечатления не ги натяквам на никого .Паджерото превъзхожда Черокито само по броя акумолатори - 2броя .
                Абсолютно НЕ подкрепям това мнение. Аз от техника не разбирам и колите само по външния вид и комфорта ги оценявам. С ръка на сърцето мога да кажа, че комфортът на новото паджеро е на много, много високо ниво. На отворени прозорци двигателят е шумен, но при затворени изобщо не се чува. Возил съм се в Х5, не мога да кажа нищо лошо за него, но не смятам, че паджерото му отстъпва.
                www.offnews.bg

                Коментар


                • #23
                  До: Jeep Grand Cherokee 2.7 CRD '02 или Mitsubishi Pajero 3.2 DI-D '02?

                  Значи всичко е много субективно.
                  На мен в П4 ми става лошо и то като карам.

                  Коментар


                  • #24
                    До: Jeep Grand Cherokee 2.7 CRD '02 или Mitsubishi Pajero 3.2 DI-D '02?

                    Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
                    Фен съм на дизелите, но правилния джип е бензиновия особено ако се касае за втора уппотреба. Дизелака в сравнение с 4.7 не отлепя, а също му е скъпо "Бошлафска" подръжката.

                    Днес качих един пътник, който смяташе, че кара бърз автомобил (Алфа Ромео 2.0 :155к.с.) и вече момчето не смята така. Дори се притесних да не съм прекалил. Всъшност натиснах няколко пъти кик-дауна и резултата беше впечатляваш. Младежа успя да спомене, че изцяло съм променил вижданията му за бързо и удобно превозно средство... Тук не искам да се хваля, 4.7 двигателя се оказва впечатляваш независимо, че е най слабият от осмаците ( 220 к.с.)
                    Разход на гориво в този момен изписа 18.7 (всичко се плаща на този свят)
                    LZ1VMH

                    Коментар


                    • #25
                      До: Jeep Grand Cherokee 2.7 CRD '02 или Mitsubishi Pajero 3.2 DI-D '02?

                      Първоначално публикуван от GOLDY-Владиан Христов Преглед на мнение
                      Днес качих един пътник, който смяташе, че кара бърз автомобил (Алфа Ромео 2.0 :155к.с.) и вече момчето не смята така. Дори се притесних да не съм прекалил. Всъшност натиснах няколко пъти кик-дауна и резултата беше впечатляваш. Младежа успя да спомене, че изцяло съм променил вижданията му за бързо и удобно превозно средство... Тук не искам да се хваля, 4.7 двигателя се оказва впечатляваш независимо, че е най слабият от осмаците ( 220 к.с.)
                      Разход на гориво в този момен изписа 18.7 (всичко се плаща на този свят)
                      Заради огромния почти равен въртящ момент още от ниски обороти реално джипа набира по-добре от много леки автомобили с двигатели със сходна мощност. А за моментен разход при кикдаун моя редовно показва 99л/100км.
                      Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                      "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                      Коментар


                      • #26
                        До: Jeep Grand Cherokee 2.7 CRD '02 или Mitsubishi Pajero 3.2 DI-D '02?

                        Подобни дискусии все повече приличат на една хубава и много поучителна басня.

                        Що се отнася до сравнението между Паджеро и Х5 - всяко си има преимущества и силни страни, но паралел между двете не може да се прави. Аз също съм се возил и карал и трите цитирани в настоящата тема и Х5ца е далеч пред останалите две по динамика и пътно поведение. Далеч зад е по други критерии.

                        Аз избирах между Гранд и Паджеро. Избрах Гранд и не съжалявам. Според мен е и въпрос на лично предпочитание и вкус. За мен голям плюс е опцията за активно окачване на Паджерото, но ми се стори прекалено шумно и евтино на интериор.

                        Коментар


                        • #27
                          До: Jeep Grand Cherokee 2.7 CRD '02 или Mitsubishi Pajero 3.2 DI-D '02?

                          Първоначално публикуван от Владо Йончев Преглед на мнение
                          Абсолютно НЕ подкрепям това мнение. Аз от техника не разбирам и колите само по външния вид и комфорта ги оценявам. С ръка на сърцето мога да кажа, че комфортът на новото паджеро е на много, много високо ниво. На отворени прозорци двигателят е шумен, но при затворени изобщо не се чува. Возил съм се в Х5, не мога да кажа нищо лошо за него, но не смятам, че паджерото му отстъпва.
                          Даже X5-та му отстъпва по броя седалки.
                          Аз говоря за пътното поведение на X5 сравнено с PAJERO ,не за цветовия диапазон ,сравнението е излишно Паджерото е по-проходимо но на завой в който с Х-са ще влезеш и забравиш с Паджерото ще излезеш по-таван 100 % !Здраве да е !
                          JEEP PATRIOT, 2.0CRD , 2008
                          JEEP CHEROKEE XJ ,SPORT 4.0L 2000
                          JEEP COMMANDER, 4.7L , 2009
                          JEEP GRAND CHEROKEE WJ 4.7L H.O , 2005 OVERLAND 0878102108 -Иван

                          Коментар


                          • #28
                            До: Jeep Grand Cherokee 2.7 CRD '02 или Mitsubishi Pajero 3.2 DI-D '02?

                            И на мен не ми се спори-затова е тест драйв за да може всеки да си оцени какво му харесва...Карал съм естествено X5-последната-много добре си е като динамика/за един месец 3 дефекта с едно аварийно влизане в сервиз/, но искам да подчертая че тунинговано паджеро и с подобни гуми е Сравнимо по стабилност на български път, който не позволява да се достигнат оптималните конструктивни способности на БМВ.Именно затова повече катастрофи има с БМВ, не че е по лошо...Големия Кинг-Конг знаете ли че умира от воден удар като влезеш в локва дето и москвич преминава без проблем?Ква полза от V10? Разликата е че продължава да ускорява и над 200 като прелита ниско над бабуните...Удовлетворението от покупка на Паджеро е голямо и колкото повече го пробваш толкова по ясно разбираш какво значи традиция и толкова победи Париж-Дакар-перфектно премерен съвременен универсален джип на добра цена! Голямата кубатура винаги е добре да имаш ако можеш да си го позволиш.Дизайна му куца но какво от това...Аз на задните седалки не се качвам-не знам как е там, но съм привърженик на по твърдото поведение в завой...И най важното-карам без да му мисля на пясък, вода, сняг, кал, гора бордюри без притеснение за окачване или режим или температура с Мишлен качвам се на магистрала и бързам-пак по добре от много леки автомобили...И най важното не знам дали ще го сменя изобщо за нещо друго...

                            Коментар


                            • #29
                              До: Jeep Grand Cherokee 2.7 CRD '02 или Mitsubishi Pajero 3.2 DI-D '02?

                              Първоначално публикуван от PAJERO-PININFARINA Преглед на мнение
                              Даже X5-та му отстъпва по броя седалки.
                              Аз говоря за пътното поведение на X5 сравнено с PAJERO ,не за цветовия диапазон ,сравнението е излишно Паджерото е по-проходимо но на завой в който с Х-са ще влезеш и забравиш с Паджерото ще излезеш по-таван 100 % !Здраве да е !
                              Явно не сме се разбрали, аз говорех за удобство на седалките, усещане от пътуването, возия. Общо взето за комфорта на пътник, който не го интересува какви проблеми има шофьорът. Предварително уточних, че от техника, динамика и т.н. нищо не разбирам.
                              www.offnews.bg

                              Коментар


                              • #30
                                От: Jeep Grand Cherokee 2.7 CRD '02 или Mitsubishi Pajero 3.2 DI-D '02?

                                Ами аз не съм много запознат с JEEP-а. Един приятел има Grand Cheeroke Orvis, той по принцип е карал доста джипове и казва, че тоя е най-хубавия който е карал - много проходим, много добро поведения на пътя, много добро ускорение.. Въпреки това на мен не ми харесва някак си, доста по луксозен е от Pajero-то. Не бих казал, че вози толкова по-добре.
                                Относно здравината - аз имам Pajero 97ма год. и за 40 000км смених 2 крушки за 20лв и масла + филтри. А тоя JEEP през няколко месеца е в ремонти, диференциали, окачване незнам и аз какво още. Вярно че той се кара предимно offroad, ама..
                                Отделно за мен МНОГО голям плюс, е че можеш да караш само със задно.. :-). Зимата като падне сенга или пък на кал си е готино да я пързаляш.

                                На мен също много ми харесва този модел на JEEP от 2002год, но от моята гледна точка като знам колко е здраво Pajero-то, не бих рискувал с друга марка.
                                Но ако ще го караш в София можеби е по-добре JEEP.. Pajero-то е по-тромаво и трудно за паркиране .

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X