Страница 2 от 2 ПървиПърви 12
Резултати 21 до 34 от 34

Тема: Jeep Grand Cherokee 2.7 CRD '02 или Mitsubishi Pajero 3.2 DI-D '02?

Място
    БУРГАС
    Публикации
    162
    Точки (при гласуване)
    8

Talking До: Jeep Grand Cherokee 2.7 CRD '02 или Mitsubishi Pajero 3.2 DI-D '02?

Цитат Мнение на nikrum Преглед на публикациите
    Ще се включа:
    Съзвездията и jeep са супер маркетинг, но ми се струва че това са фарове на Вранглер, не Чероки...
    Имах същата дилема и бях склонен повече за "джип марка Джееп", както викат некои хорица.Честно казано се разочаровах от Чероки след тест драйва и се спрях на Паджеро 3.2. Външно повече ми допада джип но поведението на асфалт и в завой с по висока скорост с Паджеро е много добро-сравнимо е с X5 i Tiguan King Kong/V10 и активно окачване/ С чип тунунг Паджерото качва от 165 коня на 200 за любителите на ускорение.Супер селект на Митсу е пуснат на пазара 2000 г и е единствен с 5 скоростен автомат-какво повече да коментирам и как да го сравняваме с разработка от 2005 г.при Quadra Drive2. Quadra drive е изключително капризен към трансмисионното масло,което е доста скъпо...Признавам че двигателя на Паджеро е по шумен,но не съм съгласен че не е надежден или здрав-просто иска навременно и Интелигнтно обслужване.Не ходя в сервиз където не ме пускат до колата ми! 40 см бордюр си е доста висок и при слизане от него калобрана се чупи -за такъв ход на окачването TLC, ама не разчитай на сигурност в дъждовно време от такова окачване по асфалт-пред мен такива пируети са правили по магистралата че чак страх ме хвана...Дано да съм бил полезен
    Като прочетем поста на колегата може да се замислиш за Паджерото ,но аз съм се возил в най-новото 3.2 дизел чисто нов и мога да споделя ,че за возенето вози ужасно ,особено отзад, равни неудобни седалки ,силно подскачане и накланяне по завоите за какви X5-ци говорим вие явно не сте се возили в X5(поведение сходно с кола)а относно двигателя той не е шумен а е камионски !Това са моите лични впечатления не ги натяквам на никого .Паджерото превъзхожда Черокито само по броя акумолатори - 2броя .
    JEEP PATRIOT, 2.0CRD , 2008
    JEEP CHEROKEE XJ ,SPORT 4.0L 2000
    0878102108 -Иван

Владимир Йончев е офлайн Старши участник | news |
    | ОС || +ПЛ |* МСС *
    | Модератор |
    Публикации
    1,433
    Точки (при гласуване)
    60

По подразбиране До: Jeep Grand Cherokee 2.7 CRD '02 или Mitsubishi Pajero 3.2 DI-D '02?

Цитат Мнение на PAJERO-PININFARINA Преглед на публикациите
    Като прочетем поста на колегата може да се замислиш за Паджерото ,но аз съм се возил в най-новото 3.2 дизел чисто нов и мога да споделя ,че за возенето вози ужасно ,особено отзад, равни неудобни седалки ,силно подскачане и накланяне по завоите за какви X5-ци говорим вие явно не сте се возили в X5(поведение сходно с кола)а относно двигателя той не е шумен а е камионски !Това са моите лични впечатления не ги натяквам на никого .Паджерото превъзхожда Черокито само по броя акумолатори - 2броя .
    Абсолютно НЕ подкрепям това мнение. Аз от техника не разбирам и колите само по външния вид и комфорта ги оценявам. С ръка на сърцето мога да кажа, че комфортът на новото паджеро е на много, много високо ниво. На отворени прозорци двигателят е шумен, но при затворени изобщо не се чува. Возил съм се в Х5, не мога да кажа нищо лошо за него, но не смятам, че паджерото му отстъпва.

Публикации
    9,034
    Точки (при гласуване)
    38

По подразбиране До: Jeep Grand Cherokee 2.7 CRD '02 или Mitsubishi Pajero 3.2 DI-D '02?

Значи всичко е много субективно.
    На мен в П4 ми става лошо и то като карам.

Място
    София
    Публикации
    4,281
    Точки (при гласуване)
    16

Цитат Мнение на s_s1 Преглед на публикациите
    Фен съм на дизелите, но правилния джип е бензиновия особено ако се касае за втора уппотреба. Дизелака в сравнение с 4.7 не отлепя, а също му е скъпо "Бошлафска" подръжката.

Днес качих един пътник, който смяташе, че кара бърз автомобил (Алфа Ромео 2.0 :155к.с.) и вече момчето не смята така. Дори се притесних да не съм прекалил. Всъшност натиснах няколко пъти кик-дауна и резултата беше впечатляваш. Младежа успя да спомене, че изцяло съм променил вижданията му за бързо и удобно превозно средство... Тук не искам да се хваля, 4.7 двигателя се оказва впечатляваш независимо, че е най слабият от осмаците ( 220 к.с.)
    Разход на гориво в този момен изписа 18.7 (всичко се плаща на този свят)
    LZ1VMH

s_s1 е офлайн
    Светослав Генчев
    Старши участник | ОС || СзО || +ПЛ |
    Място
    с. Стража до гр. Търговище
    Публикации
    5,482
    Точки (при гласуване)
    18

Цитат Мнение на GOLDY-Владиан Христов Преглед на публикациите
    Днес качих един пътник, който смяташе, че кара бърз автомобил (Алфа Ромео 2.0 :155к.с.) и вече момчето не смята така. Дори се притесних да не съм прекалил. Всъшност натиснах няколко пъти кик-дауна и резултата беше впечатляваш. Младежа успя да спомене, че изцяло съм променил вижданията му за бързо и удобно превозно средство... Тук не искам да се хваля, 4.7 двигателя се оказва впечатляваш независимо, че е най слабият от осмаците ( 220 к.с.)
    Разход на гориво в този момен изписа 18.7 (всичко се плаща на този свят)
    Заради огромния почти равен въртящ момент още от ниски обороти реално джипа набира по-добре от много леки автомобили с двигатели със сходна мощност. А за моментен разход при кикдаун моя редовно показва 99л/100км.
    Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

"Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

Място
    София
    Публикации
    1,516
    Точки (при гласуване)
    10

Подобни дискусии все повече приличат на една хубава и много поучителна басня.

Що се отнася до сравнението между Паджеро и Х5 - всяко си има преимущества и силни страни, но паралел между двете не може да се прави. Аз също съм се возил и карал и трите цитирани в настоящата тема и Х5ца е далеч пред останалите две по динамика и пътно поведение. Далеч зад е по други критерии.

Аз избирах между Гранд и Паджеро. Избрах Гранд и не съжалявам. Според мен е и въпрос на лично предпочитание и вкус. За мен голям плюс е опцията за активно окачване на Паджерото, но ми се стори прекалено шумно и евтино на интериор.

Място
    БУРГАС
    Публикации
    162
    Точки (при гласуване)
    8

Wink До: Jeep Grand Cherokee 2.7 CRD '02 или Mitsubishi Pajero 3.2 DI-D '02?

Цитат Мнение на Владо Йончев Преглед на публикациите
    Абсолютно НЕ подкрепям това мнение. Аз от техника не разбирам и колите само по външния вид и комфорта ги оценявам. С ръка на сърцето мога да кажа, че комфортът на новото паджеро е на много, много високо ниво. На отворени прозорци двигателят е шумен, но при затворени изобщо не се чува. Возил съм се в Х5, не мога да кажа нищо лошо за него, но не смятам, че паджерото му отстъпва.
    Даже X5-та му отстъпва по броя седалки.
    Аз говоря за пътното поведение на X5 сравнено с PAJERO ,не за цветовия диапазон ,сравнението е излишно Паджерото е по-проходимо но на завой в който с Х-са ще влезеш и забравиш с Паджерото ще излезеш по-таван 100 % !Здраве да е !
    0878102108 -Иван

Публикации
    16
    Точки (при гласуване)
    0

И на мен не ми се спори-затова е тест драйв за да може всеки да си оцени какво му харесва...Карал съм естествено X5-последната-много добре си е като динамика/за един месец 3 дефекта с едно аварийно влизане в сервиз/, но искам да подчертая че тунинговано паджеро и с подобни гуми е Сравнимо по стабилност на български път, който не позволява да се достигнат оптималните конструктивни способности на БМВ.Именно затова повече катастрофи има с БМВ, не че е по лошо...Големия Кинг-Конг знаете ли че умира от воден удар като влезеш в локва дето и москвич преминава без проблем?Ква полза от V10? Разликата е че продължава да ускорява и над 200 като прелита ниско над бабуните...Удовлетворението от покупка на Паджеро е голямо и колкото повече го пробваш толкова по ясно разбираш какво значи традиция и толкова победи Париж-Дакар-перфектно премерен съвременен универсален джип на добра цена! Голямата кубатура винаги е добре да имаш ако можеш да си го позволиш.Дизайна му куца но какво от това...Аз на задните седалки не се качвам-не знам как е там, но съм привърженик на по твърдото поведение в завой...И най важното-карам без да му мисля на пясък, вода, сняг, кал, гора бордюри без притеснение за окачване или режим или температура с Мишлен качвам се на магистрала и бързам-пак по добре от много леки автомобили...И най важното не знам дали ще го сменя изобщо за нещо друго...

Владимир Йончев е офлайн Старши участник | news |
    | ОС || +ПЛ |* МСС *
    | Модератор |
    Публикации
    1,433
    Точки (при гласуване)
    60

Цитат Мнение на PAJERO-PININFARINA Преглед на публикациите
    Даже X5-та му отстъпва по броя седалки.
    Аз говоря за пътното поведение на X5 сравнено с PAJERO ,не за цветовия диапазон ,сравнението е излишно Паджерото е по-проходимо но на завой в който с Х-са ще влезеш и забравиш с Паджерото ще излезеш по-таван 100 % !Здраве да е !
    Явно не сме се разбрали, аз говорех за удобство на седалките, усещане от пътуването, возия. Общо взето за комфорта на пътник, който не го интересува какви проблеми има шофьорът. Предварително уточних, че от техника, динамика и т.н. нищо не разбирам.

Публикации
    16
    Точки (при гласуване)
    0

По подразбиране От: Jeep Grand Cherokee 2.7 CRD '02 или Mitsubishi Pajero 3.2 DI-D '02?

Ами аз не съм много запознат с JEEP-а. Един приятел има Grand Cheeroke Orvis, той по принцип е карал доста джипове и казва, че тоя е най-хубавия който е карал - много проходим, много добро поведения на пътя, много добро ускорение.. Въпреки това на мен не ми харесва някак си, доста по луксозен е от Pajero-то. Не бих казал, че вози толкова по-добре.
    Относно здравината - аз имам Pajero 97ма год. и за 40 000км смених 2 крушки за 20лв и масла + филтри. А тоя JEEP през няколко месеца е в ремонти, диференциали, окачване незнам и аз какво още. Вярно че той се кара предимно offroad, ама..
    Отделно за мен МНОГО голям плюс, е че можеш да караш само със задно.. :-). Зимата като падне сенга или пък на кал си е готино да я пързаляш.

На мен също много ми харесва този модел на JEEP от 2002год, но от моята гледна точка като знам колко е здраво Pajero-то, не бих рискувал с друга марка.
    Но ако ще го караш в София можеби е по-добре JEEP.. Pajero-то е по-тромаво и трудно за паркиране .

Място
    гр. Видин
    Публикации
    1,252
    Точки (при гласуване)
    8

По подразбиране От: Jeep Grand Cherokee 2.7 CRD '02 или Mitsubishi Pajero 3.2 DI-D '02?

Колега g_ishkitiev, за година и половина /от последния пост по темата и три и половина от началото на темата/, човекът вероятно отдавна е избрал какво да си купи. Поздрави!
    Jeep Cherokee - Liberty 2.8 CRD
    First impression is not always true. Get inspired.
    Think before... not after!
    Qualis vir, talis et oratio. (Какъвто човекът, такава и речта му.)Seneca

Публикации
    1
    Точки (при гласуване)
    0

Е аз така и не можах да разбера кое е по-доброто.Въпреки че са минали 4 години от началото на темата.Обмислям да закупя 3.2 Дид Паджеро, автоматик.

Място
    Пловдив
    Публикации
    4,684
    Точки (при гласуване)
    18

Цитат Мнение на 032 Преглед на публикациите
    Е аз така и не можах да разбера кое е по-доброто.Въпреки че са минали 4 години от началото на темата.Обмислям да закупя 3.2 Дид Паджеро, автоматик.
    Само не бъркайта Паджеро 2 с Паджеро 3. Да няма изненади.
    Господи, пази ме от приятели..
    Росен: -Разтегливото въже е голяма работа. С него можеш и с велосипед дънер да извадиш.
    Никога не е късно да станеш за резил. Вальо. О888 557Ч7Ч

Място
    БУРГАС
    Публикации
    162
    Точки (при гласуване)
    8

Имаше една тема на Андро, дето вътре беше снимал радиатора за охлаждането, който се намира под купето абсолютно незащитен ! http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=56832 Ето това е ФАКТ ! Поздрави от Бургас ! )
    0878102108 -Иван

Страница 2 от 2 ПървиПърви 12

Сходни теми

1. Jeep Grand Cherokee 3.1 TD
    От klamat във форум JEEP
    Отговори: 50
    Последно мнение: 31-10-11, 20:18
  2. Grand Cherokee ZJ 1993-1998
    От quadra във форум Jeep-Систематизирана информация
    Отговори: 5