Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Относно смяна на окачването

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Относно смяна на окачването

    Здравейте Колеги.
    Въпросите,които искам да попитам имат отговори във Форума, но последните данни са от 2008-2009-та година и за това се нуждая от опресняване на информацията.
    Ще слагам окачване Треил Мастер 2,5 инча на Тойота 70-ка 2,4 тд 86-та година с кръглия фар. Искам да попитам следното:

    1.Къде в София мога да намеря майстор или сервиз,който да е правил подобни неща и в какъв порядък ще е сумата по ремонта?

    2. Задължително ли е удължаването на предната и задната стабилизиращи щанги, защото мисля,че след лифта ще се окажат къси?

    3. Съобразен ли е в новите китове хода на амортисьора спрямо пружината при натиск или трябва да подлагам тампони /колко сантиметра / за да избегна удара на амортисьора преди да се е сгънала напълно пружината?

    Моля,който се е вкарвал в този филм да ми помогне с каквото може.

    Благодаря!

  • #2
    От: Относно смяна на окачването

    Ти сигурен ли си че тази кола има задна стабилизираща щанга ? А относно предната просто се удължават биелетките с колкото е нужно Тампоните против удар би трябвало да си ги има и работят , защото дори и амортесьори с демфер няма да удържат много на ударите особено пък тези от китовете към които си се насочил
    2012 GL350 Bluetec & 2012 Audi A6 Quattro 3.0T & 2013 Audi S6 Quattro 4.0 Biturbo
    ex-Toyota Land Cruiser FZJ-80 Triple Locked 4.5EFI 1FZ-FE petrol/lpg

    Коментар


    • #3
      От: Относно смяна на окачването

      Зад задния мост има щанга,която в левия край е захваната някъде по купето над задно ляво колело, а в десния - по окачването на задно дясно колело. Дали е стабилизираща - не знам, но си мисля,че при повдигане на купето от кит-а ще трябва да се поразтегне за да се захване пак на местата си. А тампоните против удар, ако са оригиналните с колата съм чувал, че не вършат работа когато се слага лифт . За това и питам в предния пост дали някой знае процедурата какво още се прави освен новите пружини и амове и демпфер / също съм взел /.

      Коментар

      Активност за темата

      Свий

      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

      Зареждам...
      X