Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Вибрация при нива

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Вибрация при нива

    Имам проблем с вибрация при тръгване на 1 предавка като набере скорост изчезва или по точно намалява.
    Същия проблем го има и след кат съм преминал на 2 и 3 предавка при по бовно каране.
    При положени че е махнат предният кардан .
    Дали е възможно да е дебалансиран задният кардана или нещо по диференцяла.

    И друг проблем търсия преден кардан за нивата.
    Никои да не се качва на камионите преди да са дошли ?

  • #2
    До: Вибрация при нива

    Примири се няма оправия
    Неможе да вземаш трезво решение ако мозъкът ти е изгорял от наркотици и алкохол .
    Дий Снайдер

    Коментар


    • #3
      До: Вибрация при нива

      А защо е махнат предния кардан?

      Коментар


      • #4
        До: Вибрация при нива

        Бяха се разбили шлиците поради не редовно гресиране.
        А за вибраците са по голями от нормалните.
        Никои да не се качва на камионите преди да са дошли ?

        Коментар


        • #5
          До: Вибрация при нива

          Постави предния кардан и мисля, че част от вибрацията ще изчезне. В твоито положение раздатката виси само на задния кардан и тампоните, натисни предният край на раздатката на долу и ще останеш учуден колко голям ход има

          Коментар


          • #6
            До: Вибрация при нива

            Първоначално публикуван от kiro_vd Преглед на мнение
            Постави предния кардан и мисля, че част от вибрацията ще изчезне. В твоито положение раздатката виси само на задния кардан и тампоните, натисни предният край на раздатката на долу и ще останеш учуден колко голям ход има
            Правилно каза само част защото тя технологично си е на вибрация.Бившата ми Нива колко ли не се мъчех да я регулирам тая раздатка и нестана.Причината е че много е къс привода от скоростната до раздатката/ОПРАВИЯ НЯМА/. Пробвах един път колко ще вдигне този автомобил и при 140км/ч не знаех къде е горе и къде долу
            Неможе да вземаш трезво решение ако мозъкът ти е изгорял от наркотици и алкохол .
            Дий Снайдер

            Коментар


            • #7
              До: Вибрация при нива

              И аз мисля, че оправия с вибрациите няма. Могат да се намалят донякъде, но само толкова. Свикване му е майката.
              Only after the last tree has been cut down,
              Only after the last river has been poisoned,
              Only after the last fish has been caught,
              Only then will you find that money cannot be eaten.

              Коментар


              • #8
                До: Вибрация при нива

                и мойта е пусната на вибрация, свиква се
                на моменти имам чувството, че съм пуснал центрофуга
                No Pain No Gain...
                Прости хора и силен вятър спиране нямат.....Не понасям бившия кмет!!!
                RR P38
                КТМ 530 ЕXС

                Коментар


                • #9
                  До: Вибрация при нива

                  Първоначално публикуван от blackfirefly Преглед на мнение
                  И аз мисля, че оправия с вибрациите няма. Могат да се намалят донякъде, но само толкова. Свикване му е майката.
                  Все пак има някакви допустими за този автомобил граница! Има "вибрации" и "вибрации".Човекът казва,че при него е повече от обичайното и това го притеснява.

                  Коментар


                  • #10
                    До: Вибрация при нива

                    и аз имах много яки вибрации, заради предния кардан, сега и аз търся такъв ,ама читав че по магазините са боклуци
                    ако искаш пробвай с подложки.т.е.3-4 мм планки слагаш между кутията и пода, при мен след това въведение вибрациите спаднаха на половина
                    "Ако не можеш да ги убедиш, объркай ги."

                    Коментар


                    • #11
                      До: Вибрация при нива

                      Тези предни кардани голям проблем.

                      Маи трудно се намират читави.
                      Никои да не се качва на камионите преди да са дошли ?

                      Коментар


                      • #12
                        До: Вибрация при нива

                        За вибрацийте на Нивата от раздатката:Вдигате на подемник-ако няма такъв-трябва да и вдигнете четирите колела в въздуха,разхлабвате хубаво болтовете на раздатката,палите и включвате на някаква скорост и поне 1500-2000 оборота да се подържат.При това положение стягате болтовете които държат раздатката и готово.Ако не напълно-поне значително ще намалеят вибрацийте.Разбира се трябва да са здрави тампоните на раздатката както и гуменото каре на карданачето между скоростната и раздатката

                        Коментар


                        • #13
                          До: Вибрация при нива

                          Уж си подръжник на Нивата а не знаеш процедурата
                          Това на майтап, а сега сериозно - преди доста време тук бях пуснал превода на инструкцията за балансиране и напасване на раздатката - там има няколко последователни стъпки след които вибрациите намаляват.
                          Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

                          Коментар


                          • #14
                            До: Вибрация при нива

                            Процедурата я знам.По нивата няма нещо което да не съм разглобявал по много пътиИма и един друг вариянт за намаляване на вибрацийте-раздатката се преправя да се захваща на четири места към купето.Фабрично е само на две места захващането което ако не се усили води до сериозни вибраций и следва пропадане на раздатката в движение

                            Коментар


                            • #15
                              До: Вибрация при нива

                              Първоначално публикуван от TRAPERA Преглед на мнение
                              Процедурата я знам.По нивата няма нещо което да не съм разглобявал по много пътиИма и един друг вариянт за намаляване на вибрацийте-раздатката се преправя да се захваща на четири места към купето.Фабрично е само на две места захващането което ако не се усили води до сериозни вибраций и следва пропадане на раздатката в движение
                              Абе явно не си прочел какво са написали в заводската инструкция щом пишеш такива неща. Я се разтърси и открий темата щот мен тая търсачка хич не ме обича. Там всичко е описано по стъпки. Първо се мести в една плоскост при едни обороти и се подлагат или махат шайби, после в друга. После ако трябва се въртят и карданите спрямо шлиците... Що си мислиш че не съм правил и аз по Нивата нищо...Ако не бях правил щях да я обичам сега
                              Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X