Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Лифт за ТЛК 120

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Лифт за ТЛК 120

    Колеги, моля за мнения и съвети относно лифт на ТЛК 120, 2003 г, 3000 ТДИ. Няма да се ползва за състезания, разбира се, но за офроуд и софт и по-хард със сигурност.
    Интересува ме каква височина е препоръчителна, производител на амове и всичко останало, подходящи за модела.
    Благодаря предварително
    Поздрави
    Тодор Томов
    =============================
    Не е страшно да се родиш тъп,страшно е да си умреш тъп!!
    Toyota LJ70, 1KZ,+++, pics TУK

  • #2
    До: Лифт за ТЛК 120

    Първоначално публикуван от T.T
    А-рамена означава ли, че не може да се вдигне 2,5 - 3 "?
    Ако не може според теб, или въобще ако е невъзможно или непрактично, няма проблем ще сменим гуми и джанти и пак ще стане каквото съм намислил.
    Поздрави
    Невъзможно не е. Малко ме притеснява това че в заводски вид носачите сочат надоло.
    При всички положения трябва да е готов кит.

    Какво си и намислил.
    Това как ти се струва.

    http://www.arctictrucks.is/

    Коментар


    • #3
      До: Лифт за ТЛК 120

      Търпи и 38х12,5х15.С известни корекции.
      Прикачени файлове
      B+

      Коментар


      • #4
        До: Лифт за ТЛК 120

        Първоначално публикуван от vokel Преглед на мнение
        Търпи и 38х12,5х15.С известни корекции.

        Исландците дори и при варианта с 38" гуми правят лифт на окачването със скромните 40 мм. Т.е. няма и 2"
        Ние не сме неутрални!

        Коментар


        • #5
          До: Лифт за ТЛК 120

          Първоначално публикуван от vokel Преглед на мнение
          Търпи и 38х12,5х15.С известни корекции.
          Корекциите са неизбежни особено отпред. Утре ще пусна няколко снимки на предната броня, която първа ще отпадне, за да видите за какво става дума. За размера на гумите предполагам че ще трябва да се пробва - в момента са 265х75х17, но ако може да се лифтне 2-3 ", може да слезе на 16 " джанти и съответни гуми.
          Поздрави
          Тодор Томов
          =============================
          Не е страшно да се родиш тъп,страшно е да си умреш тъп!!
          Toyota LJ70, 1KZ,+++, pics TУK

          Коментар


          • #6
            До: Лифт за ТЛК 120

            Първоначално публикуван от T.T Преглед на мнение
            може да слезе на 16 " джанти и съответни гуми. Поздрави
            преди всичко вземи една 16"-ка и пробвай дали няма да опира в сп. апарат отпред...
            за да не си правиш сметки без кръчмаря де...
            За лифта 120-ката е с макферсон и може би най-лесният и евтин лифт ще е с една подложка няколко см. и готово...
            LZ1RED

            Коментар


            • #7
              До: Лифт за ТЛК 120

              За лифта 120-ката е с макферсон и може би най-лесният и евтин лифт ще е с една подложка няколко см. и готово...
              Да де,ама за сметка на хода надолу...
              0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

              Коментар


              • #8
                До: Лифт за ТЛК 120

                Компромисен вариант е 2" окачване, има на много фирми, австралийските със сигурност и 32" гуми (265/75/16 например). Както казва Redair трябва да се провери дали при 16" джанта ще има проблем със спирачните апарати.

                За по-голям лифт и по-големи гуми според мен на тази кола се обезмисля, с този малък диференциал отзад и независимото окачване отпред.

                Предня броня мисля, че има готови на ARB и TJM.
                Последно редактирано от Yaro; 06-08-07, 13:03.

                Коментар


                • #9
                  До: Лифт за ТЛК 120

                  Предишиня модел на ТЛК, който също е с А-рамене търпи повдигане с 2" със австралийски кит комплект. За пример е джипа на Събин. Возията и проходимоста му е страхотна, верно и задкормилното устройство е доста тунинговано...
                  LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
                  www.ADV-Bulgaria.com

                  Коментар


                  • #10
                    До: Лифт за ТЛК 120

                    Първоначално публикуван от Yaro Преглед на мнение
                    Компромисен вариант е 2" окачване, има на много фирми, австралийските със сигурност и 32" гуми (265/75/16 например). Както казва Redair трябва да се провери дали при 16" джанта ще има проблем със спирачните апарати.

                    За по-голям лифт и по-големи гуми според мен на тази кола се обезмисля, с този малък диференциал отзад и независимото окачване отпред.

                    Предня броня мисля, че има готови на ARB и TJM.
                    Кой е представител на ARB за България, в смисъл от с кого да разговарям по темата? За TJM знам.
                    Поздрави
                    Тодор Томов
                    =============================
                    Не е страшно да се родиш тъп,страшно е да си умреш тъп!!
                    Toyota LJ70, 1KZ,+++, pics TУK

                    Коментар


                    • #11
                      До: Лифт за ТЛК 120

                      Първоначално публикуван от T.T Преглед на мнение
                      Кой е представител на ARB за България, в смисъл от с кого да разговарям по темата?
                      http://www.offroad24.bg/
                      Ние не сме неутрални!

                      Коментар


                      • #12
                        Лек лифт на 120ка

                        Здравейте,
                        Преди време си поръчах едни подложки от Щатите за повдигане на тойотката. Цялото нещо ми излезе 200 долара с транспорта и 50 лв за монтажа. Това са снимки на колата преди лифта:

                        И височината на предна и задна гума.




                        След поставяне на лифта, който е на снимката ето резултата, гумите от 265/65/17 сега са 265/70/17:













                        Отпред лифта 10 см а отзад е 5 см и колата е перфектно нивелирана. Няма промяна в поведението.
                        Лифта е за Фор рънър 2003 който е с идентично оакачване като на 120 та.
                        Един евтин и практичен лифт.
                        Поздрави,
                        Prado
                        Последно редактирано от prado; 01-06-09, 22:30.
                        Мълчанието не доказва наличието на ум, но доказва липсата на глупост.

                        Коментар


                        • #13
                          До: Лек лифт на 120ка

                          Аналогията в окачванията същата ли е като в теглата? Отпред ъгъла на каретата промени ли се много?
                          Зима иде

                          Коментар


                          • #14
                            До: Лек лифт на 120ка

                            Почти не, досега бяха водоравно а сега разликата е много малка за да има някакви последствия. Ще ги снимам утре да се видят.
                            Поздрави.
                            Мълчанието не доказва наличието на ум, но доказва липсата на глупост.

                            Коментар


                            • #15
                              До: Лек лифт на 120ка

                              Ето няколко снимки на ъгъла на полуоските, мисля че няма никакъв пролем за каретата или за нещо друго по предницата. Отпред клиренсът е 31 см, отзад 23 см. Стандартно е 20 см. и отпред и отзад.






                              Поздрави
                              Мълчанието не доказва наличието на ум, но доказва липсата на глупост.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X