Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ПРОБЛЕМЕН РАЗХОД НА GRAND CHEROKEE 4.0

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • ПРОБЛЕМЕН РАЗХОД НА GRAND CHEROKEE 4.0

    Здравей те колеги,от скоро се сдобих GRAND CHEROKEE 4.0 184 кс. 1995г.Искам да попитам нормално ли е в градско разхода да е 27л.с обикновена газова уредба е,карането ми е съвсем нормално.Сменил съм свещи,кабели и капачка,може би изпарителя е за смянаБЛАГОДАРЯ
    Jeep Grand Cherokee WJ 2.7 CRD
    Toyota Hilux III

  • #2
    От: ПРОБЛЕМЕН РАЗХОД НА GRAND CHEROKEE 4.0

    Първо- да ти е честита новата придобивка!!!
    Според мен и опитът ми с газови коли, разходът ти е абсолютно нормален за тази кола с тази уредба, автоматик и постоянно (предполагам) 4Х4.
    За по-нисък разход, по-добър вървеж и по-прецизно дозиране на горивото- газов инжекцион.
    Jeep Cherokee XJ 2.1TD- продаден
    Grand Cherokee Limited V8 Quadra Drive

    Коментар


    • #3
      От: ПРОБЛЕМЕН РАЗХОД НА GRAND CHEROKEE 4.0

      Първоначално публикуван от Nikola Nikolo-v Преглед на мнение
      обикновена газова уредба
      Смени въздушния филтър, иди да ти я регулират и тогава ще има яснота.

      Коментар


      • #4
        От: ПРОБЛЕМЕН РАЗХОД НА GRAND CHEROKEE 4.0

        не казваш къде го въртиш това градско - има значение!
        не казваш с какви гуми си - може да ти отчита грешно километража /само не казвай, че го засичаш по бордкомпютъра/
        не казваш колко пъти го засичаш

        и накрая, ако всичко по джипа е наред, караш в софийските задръствания и газовата не е скопена - да, нормален е 25-30 разход при тези условия!!!
        ________________________________________________
        Subaru OUTBACK 2,5
        Hyundai TUCSON 2.0

        Коментар


        • #5
          От: ПРОБЛЕМЕН РАЗХОД НА GRAND CHEROKEE 4.0

          Малко ми изглежда голям разхода, но........ Ако погледнеш на всеки пост горе в дясно, си пишем откъде сме! За да не гадаем за какво иде реч.
          В моя случай градско значи 25, щото градът ми е 3 км. Запалвам стигам до магазина и гася, Температурата едвам мръднала от нулата. В Бургас ми харчи 20, в София над 20, но съм с ГИ. Изпарителя е по евтино да се ремонтира, вместо да се сменя.........след това регулиране, ако попаднеш на майстор.
          в общия случай, питащия, приема за точен и коректен,само отговора който е очаквал.....
          Land Rover Discovery 4 & VW Touareg 3.0TDI

          Коментар


          • #6
            От: ПРОБЛЕМЕН РАЗХОД НА GRAND CHEROKEE 4.0

            Карам в София по 13 км.дневно,размера на гумите е225,75,15.
            Jeep Grand Cherokee WJ 2.7 CRD
            Toyota Hilux III

            Коментар


            • #7
              От: ПРОБЛЕМЕН РАЗХОД НА GRAND CHEROKEE 4.0

              Първоначално публикуван от Nikola Nikolo-v Преглед на мнение
              Карам в София по 13 км.дневно,размера на гумите е225,75,15.
              Хм... че те гумите са даже малки за такава джипка, не е от гумите със сигурност. 13км дневно вече е малко, това ще рече около 6-7км в посока, тя половината път работи студена.
              Щом си сменил свещите и кабелите, задължително смени и въздушния филтър, обикновените газови уредби са чувствителни на тема задръстен въздушен филтър, в двигателя не постъпва достатъчно въздух, оттам се вдига разхода и намалява вървенето. Смени го, сипи 20литра и изчакай да свърши, ама покарай, ако трябва се разходи някъде събота и неделя, да навъртиш малко повече от "13км дневно" тогава като свърши газта пак смятай разхода.
              Успех
              Jeep Cherokee XJ 2.1TD- продаден
              Grand Cherokee Limited V8 Quadra Drive

              Коментар


              • #8
                От: ПРОБЛЕМЕН РАЗХОД НА GRAND CHEROKEE 4.0

                Първоначално публикуван от Nikola Nikolo-v Преглед на мнение
                Карам в София по 13 км.дневно,.......
                Ми докарай го да го надраскаме с ръждиФ пирон против уроки и зли очи, пък може и да видим нещо........
                0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                Коментар


                • #9
                  От: ПРОБЛЕМЕН РАЗХОД НА GRAND CHEROKEE 4.0

                  Напълно нормален разход за София! Ако има повечко задръствания-над 30 ще скочи!
                  Последно редактирано от sonda; 05-06-13, 09:53.
                  0899 шест5313нула
                  За всекиго по нещо

                  Коментар


                  • #10
                    От: ПРОБЛЕМЕН РАЗХОД НА GRAND CHEROKEE 4.0

                    Напълно нормален разход за тази кочина, може и много повече. Ти какво очакваше? Търговеца ти каза 12 ли?
                    "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

                    Коментар


                    • #11
                      От: ПРОБЛЕМЕН РАЗХОД НА GRAND CHEROKEE 4.0

                      Аз не виждам никаква сметка и смисъл да карате такова животно, както в не газифициран такъв екземпляр, така и в газифициран с тоя разход и с нашите цени на горивата...........
                      R 727cc BB KIT
                      ZJ V8
                      WK2 V6

                      Коментар


                      • #12
                        От: ПРОБЛЕМЕН РАЗХОД НА GRAND CHEROKEE 4.0

                        За теб няма, но си има приложение за други и даже е ефтино.
                        "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

                        Коментар


                        • #13
                          От: ПРОБЛЕМЕН РАЗХОД НА GRAND CHEROKEE 4.0

                          Първоначално публикуван от baha Преглед на мнение
                          Аз не виждам никаква сметка и смисъл да карате такова животно, както в не газифициран такъв екземпляр, така и в газифициран с тоя разход и с нашите цени на горивата...........
                          Е нали и ти се беше залетял към бензинов такъв...не взе ли??
                          0899 шест5313нула
                          За всекиго по нещо

                          Коментар


                          • #14
                            От: ПРОБЛЕМЕН РАЗХОД НА GRAND CHEROKEE 4.0

                            Първоначално публикуван от baha Преглед на мнение
                            Аз не виждам никаква сметка и смисъл да карате такова животно, както в не газифициран такъв екземпляр, така и в газифициран с тоя разход и с нашите цени на горивата...........
                            тези джипки /Джамбазов им вика другояче/ не се купуват на сметка...... на сметка се купува VM 3,1
                            ________________________________________________
                            Subaru OUTBACK 2,5
                            Hyundai TUCSON 2.0

                            Коментар


                            • #15
                              От: ПРОБЛЕМЕН РАЗХОД НА GRAND CHEROKEE 4.0

                              Първоначално публикуван от IvanIvanovi Преглед на мнение
                              тези джипки /Джамбазов им вика другояче/ не се купуват на сметка...... на сметка се купува VM 3,1
                              ее айде сега, в краен случай някое Чероки 2001г, на РЕАЛНО 120 000км. за 4000лв, без никакви забележки Ааа... щях да забравя - 2.5VM

                              Поздрави !
                              п.п. Шегата на страна. Един човек, няма да казвам от къде е ходи специално до Италия да си намери 3.1VM. Джипа външно и вътрешно е перфектен, дори имам чувството че миризмата в него е като на нова кола . Ообаче, точно 1 месец след като го взе му се разтапи блока. Смени въпросната тапа, след седмица се разтапи друга. Смени ги, мина се още малко и взе да позагрява. След слагането на ново виско и допълнителна ел.перка успя да го прегрее. Няма да описвам как се достига до последната глава, коята напрактика по-близао до задната врата отколкото до предната броня. Еее още го кара, ма през месец мени я гарнитура, я тапи, я някое друго съединение, ма вика "ще го пазя" че толкова запазен няма да намеря Сега му издирваме читав 4.7

                              Сори за спама !

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X