Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Автомобил с български номера в Англия

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Автомобил с български номера в Англия

    Колеги, първо искам да се извиня, ако публикувам не на място темата, но ми виси като проблематика и имам нужда от помощ (F1-hepl)! По същество - сина учи в Англия - по-конкретно в Ковънтри и иска да си вземе кола. Дотук - нищо особено... Само че, по непотвърдени данни, застраховката му като млад шофьор ще излезе около 2-2500 паунда за година. В тази връзка ми хрумна, да купя оттук едно возило и да го закараме дотам, естествено с всички застраховки, зелени карти и т.н. по устав. Та, питанката е - възможно ли е да се кара колата там с наши номера повече от 6 месеца. Предварително благодаря
    По-добре здрав и богат, отколкото беден, но болен !!!

  • #2
    От: Автомобил с български номера в Англия

    Постоянно живеещи в Англия а.к.а. "резидънтс" НЯМАТ право да карат автомобил без Английска застраховка и преглед за повече от една седмица.

    Имаш ли НиНо си резидънт, студент редовно също.

    Въпрос на няколко минутки е всеки полицай да разбере кой си, кога си влязал и кога излязъл последно в страната, автомобилите също.

    Риска е ако стане катастрофа дори и да не си виновен ще го отнесеш сериозно, а ако си виновен всички щети познай кой ще ги плати, не само по автомобила, за пострадал врат сумите са петцифрени за тежки наранявания шест цифрени.

    Много източно европейски хитреци и тарикати карат така с години, някой ги хващат други не, всеки с късмета си, аз НЕ бих рискувал.

    Всичко по-горе е цитирано по памет и НЕ може да се счита за препоръка а само за мое лично мнение, английския източник се казва DVLA ...
    Бъдете живи и здрави!

    Коментар

    Активност за темата

    Свий

    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

    Зареждам...
    X