Обява

Свий
Няма добавени обяви.

До всички с автоматици

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До всички с автоматици

    Ако ходите да си сменяте масло в скоростна кутия в сервиз Джемини в София ПРЕПОРЪЧВАМ ВИ НАСТОЯТЕЛНО да си носите правилното масло , което си купите сами . Что-то имам усещане че една от основни причини за "смърта" на моя Големия Вожд точно бозата , която ми наливаха там .
    Ни шакл, ни, тем более веревоньки, рваться не должны!!! Все должно быть настолько прочно чтобы отрывало мосты!
    Ει ςεγα ςι εδα μαματα ςαβςεμ

  • #2
    До: До всички с автоматици

    Добре де аз от кога ви говоря че Американските коли трябва да се карат с Американски масла. Аз лично дадох хиляди докато го разбера. Дори повечето производители предлагат масла на Американския пазар които не продават на Европейския.
    Може да има и правилни заместители но кой ги знае.
    За сега знам само че Кастрол Ейдж 5W30 прави много по малко нагар и общо взето се държи по-стабилно от минералното Мопар 5W30. Обаче Мопара е 10лв/л и се сменя на 5к а Ейдж е 35лв/л и се сменя на 10к. Така че не е особена далавера да се кара с Ейдж.
    За автоматика в Джемини им казах че ще сложат Декстрон3 само през трупът ми. Ми тя кутията работи по корено различен начин с Мопар АТФ+4. Няма предърпване няма блъскане. Абсолютна мазнилка.
    Единственото нещо което ме притеснява в Американските масла е цената. Много са евтини. Затова и постояно търся по доброто.
    Скъпо е само Мопар 75W140 но 50лв в повече за 20 000км не е много.

    Коментар


    • #3
      До: До всички с автоматици

      Първоначално публикуван от kinex Преглед на мнение
      Единственото нещо което ме притеснява в Американските масла е цената. Много са евтини.
      Мдаааа ... Пък един приятел, който се завърна от Щатите след 15-годишен престой там, май се притесни от цените на маслата тук ... Страшно скъпи били ...
      Ние не сме неутрални!

      Коментар


      • #4
        До: До всички с автоматици

        От къде се купува Мопар или Ейдж? Искам да пробвам на моя Форд Експ. Сега е с Декстрон и малко грубо превключва, особено във високи обороти. При вкл. на заден се чува и усеща леко "лум", но това едва ли е от маслото.
        Поздрави
        Тодор Томов
        =============================
        Не е страшно да се родиш тъп,страшно е да си умреш тъп!!
        Toyota LJ70, 1KZ,+++, pics TУK

        Коментар


        • #5
          До: До всички с автоматици

          Първоначално публикуван от T.T Преглед на мнение
          От къде се купува Мопар или Ейдж? Искам да пробвам на моя Форд Експ. Сега е с Декстрон и малко грубо превключва, особено във високи обороти. При вкл. на заден се чува и усеща леко "лум", но това едва ли е от маслото.
          Поздрави
          Ейдж е за двигателя. Ново е и трябва да го има при диларите на Кастрол.
          Мопар АТФ+4 за автоматика от БалканСтар. Един галон е 40 и няколко лева.
          До колкото знам Мопар само пакетира. Маслото в тубите е Мобил. Не съм сигурен. Така съм чувал.
          Обаче нямам представа какви масла се препоръчват от Форд за Форд.

          Коментар


          • #6
            До: До всички с автоматици

            Благодаря. Форд казва за авт. скорости Форд - масло MERCON, каквото и да е това нямам идея. Ще пробвам с това на Мопар АТФ+4, ако рез. е + оставам на него, ако не пробвам друго.
            Поздрави
            Тодор Томов
            =============================
            Не е страшно да се родиш тъп,страшно е да си умреш тъп!!
            Toyota LJ70, 1KZ,+++, pics TУK

            Коментар


            • #7
              До: До всички с автоматици

              В ДЖЕМИНИ ти сипват едно и също масло във всички автоматични скорости,и ти отговарят това е вашето масло което го дават по каталог,скоро на един мои приятел му сипаха и стигна до Ахелои и до там.

              Коментар

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X