Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Съвет за бюджетна МТВ вилка

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Съвет за бюджетна МТВ вилка

    Здравейте. Преди години си взех Drag ZX2 - търсех евтино колело за съвсем нормално каране и градско. Напоследък захочнах да карам повече в гората, мисля да се пусна и на Витоша 100, и на това колело започнаха да му "излизат" всички евтини неща. Смених гуми, колодки, мисля да сменям и командите с по-хубави. В момента най-много ми пречи вилката - някаква китайска градска, с ход едва 3-4 см - на практика не е амортисьорна, а си е твърда. Карайки с нея в гората много бързо ми уморява ръцете от ударите, и предницата ми "сее" насам натам. Та се оглеждам за някаква бюджетна вилка, примерно на Suntour, но да не е повече от 100-120 лв. Има разни оферти, но не знам коя е хубава. Искам да има регулировка на твърдоста и евентуално заключване, но не им разбирам много. За тия пари едво ли може да се вземе с въздушна пружина - би трябвало да е с обикновена... Та въпросът ми е, ако някой има опит да сподели каква вилка да купувам в тоя ценови диапазон - 100-120 лв.
    LZ2NKM

  • #2
    От: Съвет за бюджетна МТВ вилка

    Тази рамка не е за спускане , ама щом ти е мерак - има за 150 лв. нов Сънтур XCR въздушно маслен, за втора ръка - довечера.
    подаръци за мъже от FACOM
    промоция на читави инструменти

    и на хоби такива

    тел. О879 Ч8Ч 2З5

    Коментар


    • #3
      От: Съвет за бюджетна МТВ вилка

      Със сигурност не е за спускане. Просто искам да стане малко по-нормално колело за каране по пътеки и неравности. Така или иначе го ползвам и за градско и то доста... Иначе вече знам, че купуването на евтино колело не е добър вариант. Лошото е че като съм го вземал и идея нямах, че ще ми се прииска да го карам по-сериозно.
      LZ2NKM

      Коментар


      • #4
        От: Съвет за бюджетна МТВ вилка

        Първоначално публикуван от maystor Преглед на мнение
        Тази рамка не е за спускане , ама щом ти е мерак - има за 150 лв. нов Сънтур XCR въздушно маслен, за втора ръка - довечера.
        Майсторе, къде го тоя сънтур са 150 лв?
        За линк може и на лично.
        LZ2NKM

        Коментар


        • #5
          От: Съвет за бюджетна МТВ вилка

          На Цар Борис III, в локалното, посока Княжево, между Пирогов и Гешов, на 200-300 м. преди Гешов има веломагазин.
          Там има, търси Храбрин.
          подаръци за мъже от FACOM
          промоция на читави инструменти

          и на хоби такива

          тел. О879 Ч8Ч 2З5

          Коментар


          • #6
            От: Съвет за бюджетна МТВ вилка

            Хваления маслен въздушен сънтур xcr го разлуфтих за половин година, вярно добре обира неравностите амааа...

            Коментар


            • #7
              От: Съвет за бюджетна МТВ вилка

              Сънтур е най, най бюджетното решение за подобна вилка и определено не е за ежедневен даунхил, има си други за това, ама пък и цената.....
              подаръци за мъже от FACOM
              промоция на читави инструменти

              и на хоби такива

              тел. О879 Ч8Ч 2З5

              Коментар


              • #8
                От: Съвет за бюджетна МТВ вилка

                Взех Suntour XCR, още в събота сутринта. Разгледах различни вилки, но това е единственото за мен като цена/качество/функции. Монтирах я в събота вечерта, но у спях да я пробвам съвсем малко вчера - разбира се доста по-добре е от градската с пружините (щях да карам повече, но си дадох каплата за центровка и още я чакам). Дават им 2 години гаранция и уж никаква подръжка за това време (така ми казаха, макар че според инструкциите не е точно така) - от мотора знам че вилката си иска подръжка - семеринги, втулки и прочее. Доколкото знам XCR е с пружина от едната страна и масло от другата. Поне маслената вилка със сигурност трябява да се пази. Ако има резервни части би трябвало да не е кой знае каква философия и ремонта. Иначе надали ще е я натоварвам чак толкова много и се надявам да изкара известно време преди да се разхлопа и разтече. Иначе със сигурност ако почне да се кара здраво с тая вилка - може би няма да издържи. Но и цената и е такава...
                LZ2NKM

                Коментар


                • #9
                  От: Съвет за бюджетна МТВ вилка

                  Гаранцията си е гаранция, но поне в началото на сезона е добре да се направи профилактика.
                  подаръци за мъже от FACOM
                  промоция на читави инструменти

                  и на хоби такива

                  тел. О879 Ч8Ч 2З5

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X