Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Дайхатцу Rocky - самоблокиращ диференциал

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Дайхатцу Rocky - самоблокиращ диференциал

    Здр приятели. наскоро си купих Даихацу Роцки 2.8 тди '90г. със самоблокиращ се заден диференциял. някои може ли да ми помогне с инфо за този тип диференцияли - поддръжка,особености и др.

  • #2
    Re: Rocky

    Първоначално публикуван от IvanZ
    Zdr priqteli. naskoro si kupih Daihatsu Rocki 2.8 tdi '90g. sys samoblokira6t se zaden diferencial. nqkoi moje li da mi pomogne s info za tozi tip diferenciali - poddryjka,osobenosti i dr.
    хубаво е да смениш маслото... друга поддръжка за диф. поне аз не знам... Сипвай нафта и карай!!!
    помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

    Коментар


    • #3
      Здравей IwanZ. Аз имам Rocki 2.0 3Y бензин и с твоя модел не съм много на ясно, но един приятел имаше до преди 2 дни и между друготого продаде на добра цена.Може да ти е от полза неговия моб-0898738427. Tук във форума има колега от Ямбол, който може да ти е от полза щото има 2.8 ТД.Още едно ROCKI във форума,клуба се заформя

      Коментар


      • #4
        роки

        чувал съм че маслото се сменя редовно, но не знам дали да сложа същото EP като в обикновените диференциали. иначе РОКИ-то вече го пробвах на кал и пресечен терен и се справя доста добре,а и вози учудващо добре за джип на ресьори! ако има желаещи да заформим клуб съм насреща!

        Коментар


        • #5
          Re: роки

          Първоначално публикуван от IvanZ
          чувал съм че маслото се сменя редовно, но не знам дали да сложа същото EP като в обикновените диференциали. иначе РОКИ-то вече го пробвах на кал и пресечен терен и се справя доста добре,а и вози учудващо добре за джип на ресьори! ако има желаещи да заформим клуб съм насреща!
          ако смяна през 60 000км се смята за "редовно" значи наистина трябва редовно да го сменяш...

          друг е въпроса ако се правиш на подводница... тогава наистина ще трябва редовно...
          помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

          Коментар


          • #6
            За IvanZ

            Аз карам с Spirax AX 80W-90 от повече от 5 години ...
            Смяната би трябвало да се прави на 50 000 .... но полседния път преди около 2 седмици източих от предния диф около 2 литра вода ...
            Ако пуснеш търсачката ... писал съм .. по темата.ю
            Така че всичко зависи .... от експлоатацията

            Ако искаш повече инфо кажи какъв ти е мотора и купето .. DL 51 , DL52 F75
            Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

            Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

            Коментар


            • #7
              Е, значи ще избягвам плувните спортове така или иначе ще си сменя маслото на диференциала сега, профилактично и вече ще си следя километрите. РОКИ-то е с двигател DL52, купе F70. има много забележки във външния вид, но ако двигател, трансмисия и окачване се окажат сполучливи ще го пребоядисам на пролет.
              !!! за двете ролки на ангр. ремък ми искат 340 лв.!!! дано не са разбити като ги сваля, макар че в белите държави ги сменят при всяка смяна на ремъка!

              Коментар

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X