Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какво да направим при вакуум в резервоара!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Какво да направим при вакуум в резервоара!

    Първоначално публикуван от GECATA 73 Преглед на мнение
    При мен като развия капачката се усеща много силен вакум, в началото едвам се развива, днес и направих един отвор от 3 мм. ще видя утре как ще е .
    Вакуум няма да има, това е сигурно. Но пък връщаш сигурността на резервоара с едни 40 години назад. И ще мирише. И ако е нафта ще цапа.

    Коментар


    • #32
      От: Какво да направим при вакуум в резервоара!

      Ми тези дни ще разбера, ако е така както казваш лесно ще я запуша , че чак в събота или неделя мога да проверя системата за запушени филтърчета.

      Коментар


      • #33
        От: Какво да направим при вакуум в резервоара!

        Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
        Вакуум няма да има, това е сигурно. Но пък връщаш сигурността на резервоара с едни 40 години назад. И ще мирише. И ако е нафта ще цапа.
        Не мерише, не цапа, пробвано и то не само от мен. Иска се малко мисъл де, не се пълни до ръба на гърловината, но на нормално пълен резервоар няма проблем. Нафтата няма изпарения като бензина. Единствения проблем евентуално, ако се обърне колата по таван, но с 20 годишна кола, това май е последния проблем.

        Пробива се само вътрешната пластмаса на капачката. Т. Е. Дупката не е директно към атмосферата. Реално не е компрометираща процедура.

        Почистването на клапанчето и опити за реанимиране или смянат му са безсмислени.
        Opel Frontera A 2.5tds ' 98 (Тера)
        Renault RX4 '02 2.0 (Архи)

        Коментар


        • #34
          От: Какво да направим при вакуум в резервоара!

          Снощи я покарах малко и не знам дали си внушавам но колата вече има ускорение. Преди студена като тръгна в началото добре, но после една тромава, а снощи имаше коренна разлика, днес ще покарам повече и ще пиша впечатления.

          Коментар


          • #35
            От: Какво да направим при вакуум в резервоара!

            Имам същото явление на Фиат Дукато 28 JTD. Сега ме карате да се замисля и знам, че нищо няма да измисля...щото не ми е работа А кой да питам Тук не се разбира трябва ли не трябва ли да има вакум
            ''Хубави сте, но сте празни..''- продължи малкият принц. - ''За вас не може да се умре.''.

            Коментар


            • #36
              От: Какво да направим при вакуум в резервоара!

              Е то е ясно - вакуум не трябва да има, ама понякога се получава
              Решението (ако решиш да не сменяш капачката):
              1мм дупка +1к.с. (ама ще е достатъчна) 6мм->18к.с отгоре
              Иначе на времето вартбурга бе умрял на дълъг път точно заради залепнал клапан на резервоара... Докато го усетя ми изпъна косъма - след първите 30км, и на следващи 10км спирах за почивка заради загуба на мощност... Ама на второто спиране усетих къде е номера (тогава нямаше и мобилни телефони и интернет та да питаш някого, и затова неволята учи ), та един пирон от пътя в комбинация с подходящ камък от банкета успяха да пробият капачката.. С риск на живота го карахме с бащата този вартбург още едни десеттина години така.. Навярно ни е спасило, че не бяхме пушачи, или антипожарната добавка в двутактовото масло
              Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
              Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

              Коментар


              • #37
                От: Какво да направим при вакуум в резервоара!

                Преди доста години послушах съвета на един колега и пробих капачката. Резултата беше на всеки завой разлята нафта по калника. Добре, че беше нафта!
                Хвана ме яд преди всичко на себе си, че без да мисля съм направил такава глупуст. Запуших я.

                Коментар


                • #38
                  От: Какво да направим при вакуум в резервоара!

                  На въпросния модел Кия, трябва да легнеш на 90гр на вратите, за да се излее нафта от резервоара.
                  Освен това долу на гърловината има една метална капачка, която не позволява при клатене и плискане да излезне гориво нагоре по и без това достатъчно извития и дълъг тръбен път до капачката.
                  И моята капачка е пробита с 2мм. Само вътрешната част. За сега не съм видял /усетил/ проблем.
                  Панайот Бърдарски
                  0887 60 77 22

                  Коментар


                  • #39
                    От: Какво да направим при вакуум в резервоара!

                    със сигурност мога да потвърдя че карам друга кола, не мирише , а няма и как да прелива, щото не е догоре. Колата е просто друга. С 40 в града на 4-та и тръгва без да притриса както досега като и дам газ.

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X