Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какво да направим при вакуум в резервоара!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Какво да направим при вакуум в резервоара!

    Пускам темата защото при мен този проблем, (който на пръв поглед е незначителен) почти ме остави на път.Става дума за КИЯ Спортидж 2001 г. 2.0ТДИ.Често ми правеше вакуум в резервоара, но аз не обръщах голямо внимание на това.Наскоро пътувайки на по голямо разстояние, двигателя взе да глъхне и да губи мощност.Когато спрях и погледнах под капака видях, че подкачващата помпичка на горивния филтър е "всмукана" надолу.Отвих обезвъздушаващия винт и филтъра така да се каже си пое въздух.Първо реших, че филтриращия елемент е задръстен, но като помислих се сетих, че помпичката пълни преди филтъра.Тогава се сетих за резервоара.Когато отвъртях капачката му вакуума беше такъв, че чак изпука ламарината.До София се прибрах със свалена капачка и без повече проблеми.
    Вчера на вилата реших да се справя с това веднъж за винаги.Вентилацията на резервоара се осъществява посредством двупосочен клапан № GA5R.Този клапан има за задача при вакуум да пропусне въздух в резервоара, а при налягане да изпусне същото в атмосверата.Клапана се намира до задна дясна гума и е закрепен към шассито посредством болт М-10.от единия му край влиза гумено маркуче което отива към резервоара, а от другия край има 10-15 см шлаух свободно висящ под купето.
    Можете да свалите цялата система (както направих аз) или само клапана.После клапана се мие със силна струя вода и без препарати.Не забравяйте и шлауха след него защото ако е пълен с боклуци те веднага ще запушат клапана пак.
    По долу ще прикача снимките в хронологична последователност, като се извинявам предварително за лошото им качество-от телефон са.
    Трите О-та на неудачниците: Оплакване, Оправдаване, Обвиняване.

  • #2
    От: Какво да направим при вакуум в резервоара!

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1.jpg
Прегледи:1
Размер:84.6 КБ
ID:5486096Това е ревизионния отвор който дава достъп до резервоара.Намира се под мокета на задната седалка.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2.jpg
Прегледи:1
Размер:90.6 КБ
ID:5486097Това е капачката с буксата за датчика за ниво на горивото.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:3.jpg
Прегледи:1
Размер:91.4 КБ
ID:5486098Когато я свалим се виждат маркучите на резервоара.Нас ни интересуват двата най тънки горе в дясно.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:4.jpg
Прегледи:1
Размер:61.3 КБ
ID:5486099Натиснете снимката за да я уголемите

Име:5.jpg
Прегледи:1
Размер:85.0 КБ
ID:5486100Това е въпросния клапан.Левия маркуч отива към резервоара и посредством тройник се превръща в двата малки които влизат вътре.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:6.jpg
Прегледи:1
Размер:80.3 КБ
ID:5486101Десния виси свободен.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:10.jpg
Прегледи:1
Размер:75.3 КБ
ID:5486106Натиснете снимката за да я уголемите

Име:14.jpg
Прегледи:1
Размер:144.1 КБ
ID:5486110Натиснете снимката за да я уголемите

Име:11.jpg
Прегледи:1
Размер:105.0 КБ
ID:5486107Натиснете снимката за да я уголемите

Име:15.jpg
Прегледи:1
Размер:132.3 КБ
ID:5486111Упсс оплесках нещо.Първата е на свалените от резервоара маркучи.Втората е на вече измитите клапан и маркучи.Третата са скобичките.Последната на външния вид на почистения клапан.

    Не ми се получи много добре със снимките, но другия път повече...
    Прикачени файлове
    Последно редактирано от siem; 27-05-13, 09:50.
    Трите О-та на неудачниците: Оплакване, Оправдаване, Обвиняване.

    Коментар


    • #3
      От: Какво да направим при вакуум в резервоара!

      Много полезна информация.И за да не пускам отделна тема ще използвам темата на колегата/надявам се да не ми се сърди/ за да попитам някой знае ли колко литра е резервоара на Киа Соренто 2.5CRDI.В гугъл го дават че е 80л.Но днес заредих до горе/понеже утре ще пътувам/ и събра 34л.А стрелката на резервоара,преди да заредя ми показваше малко под половината.Не е възможно да съм имал 46л.Благодаря ви предварително
      Няма лоши автомобили - има лоши шофьори

      Коментар


      • #4
        От: Какво да направим при вакуум в резервоара!

        Първоначално публикуван от ivanmp Преглед на мнение
        Много полезна информация.И за да не пускам отделна тема ще използвам темата на колегата/надявам се да не ми се сърди/ за да попитам някой знае ли колко литра е резервоара на Киа Соренто 2.5CRDI.В гугъл го дават че е 80л.Но днес заредих до горе/понеже утре ще пътувам/ и събра 34л.А стрелката на резервоара,преди да заредя ми показваше малко под половината.Не е възможно да съм имал 46л.Благодаря ви предварително
        80 е колега.А относно зареждането жъзможно е.Може да си спрял малко под наклон или стрелката да не ти показва вярно.То и при мен стрелката показва по-малко от колкото действителност имам.Показва вярно като си на нагорно по баир иначе по-малко.

        Коментар


        • #5
          От: Какво да направим при вакуум в резервоара!

          Там където зареждам е равно.Остава варианта да ми отчита по малко отколкото има в действителност.Дано е така.Сега като се замисля днес като пътувах забелязах че стрелката показва повече когато се изкачвам например.Не знам може и аз да си втълпявам.И в тази връзка да попитам има ли лампа за горивото и ако има на колко литра светва
          Няма лоши автомобили - има лоши шофьори

          Коментар


          • #6
            От: Какво да направим при вакуум в резервоара!

            Първоначално публикуван от ivanmp Преглед на мнение
            Там където зареждам е равно.Остава варианта да ми отчита по малко отколкото има в действителност.Дано е така.Сега като се замисля днес като пътувах забелязах че стрелката показва повече когато се изкачвам например.Не знам може и аз да си втълпявам.И в тази връзка да попитам има ли лампа за горивото и ако има на колко литра светва
            Има лампа .Светва под първата чертичка дето трябва да е 0-та.Като светне по книжка го дават че трябва да има 12 литра.

            Коментар


            • #7
              От: Какво да направим при вакуум в резервоара!

              Лелеее!!!Че то това ако е вярно значи със сигурност не ми показва верно.Т.е показва по малко.Което е добре за мен защото се бях стреснал малко.Колега ogata_83 благодаря ти много
              Няма лоши автомобили - има лоши шофьори

              Коментар


              • #8
                От: Какво да направим при вакуум в резервоара!

                Тъй-като въпросния клапан се оказва проблемен агрегат (поне при мен), намерих кардинално решение на въпроса.
                Двата маркуча през които се осъществява вентилацията на резервоара ги свързах "на късо". Премахнах клапана и пробих с 3 мм. вътрешната част на капачката( външната няма нужда). Така постигнах двупосочна вентилация, а при обръщане теча ще бъде минимален, даже почти сведен до нула.
                Снимки:Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG0087A.jpg
Прегледи:1
Размер:77.0 КБ
ID:5657706Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG0088A.jpg
Прегледи:1
Размер:61.0 КБ
ID:5657707Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG0090A.jpg
Прегледи:1
Размер:83.5 КБ
ID:5657708
                Трите О-та на неудачниците: Оплакване, Оправдаване, Обвиняване.

                Коментар


                • #9
                  От: Какво да направим при вакуум в резервоара!

                  И при мен, когато отворя капака да заредя(дизел) се усеща вакума(бофф..), дали е нормално?

                  Коментар


                  • #10
                    От: Какво да направим при вакуум в резервоара!

                    Хич не е нормално. Като оставим на страна, че ти товари помпата също така ти сгъва и резервоара, а той е кекав и обича да се пробива...
                    Трите О-та на неудачниците: Оплакване, Оправдаване, Обвиняване.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Какво да направим при вакуум в резервоара!

                      Първоначално публикуван от siem Преглед на мнение
                      Хич не е нормално. Като оставим на страна, че ти товари помпата също така ти сгъва и резервоара, а той е кекав и обича да се пробива...
                      И твоето решение е най-доброто.В далечната 1994 година направих същото с капачката на резервоара.И се реши проблемът.Па няма да се обръщаме на таван.
                      Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Какво да направим при вакуум в резервоара!

                        Не точно по темата но, повреди ми се нивомера. При пълен резервоар показва половин, уреда на таблото работи. Откачих буксата от нивомера и при подаване на минус стрелката отива до края, мисля че проблема е в нивомера. Ако някой е отварял такъв да каже какво да търся. За Спортаж 2000тди става въпрос. Благодаря.
                        .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
                        Киа спортаж2000тди 98г
                        Ауди А3 1.9ТДИ
                        Каравана Аdria 390Q

                        Коментар


                        • #13
                          От: Какво да направим при вакуум в резервоара!

                          От днес и аз съм с перфорирана капачка по съвет на бат Гошо

                          Коментар


                          • #14
                            От: Какво да направим при вакуум в резервоара!

                            Първоначално публикуван от georgipetkov64 Преглед на мнение
                            Не точно по темата но, повреди ми се нивомера. При пълен резервоар показва половин, уреда на таблото работи. Откачих буксата от нивомера и при подаване на минус стрелката отива до края, мисля че проблема е в нивомера. Ако някой е отварял такъв да каже какво да търся. За Спортаж 2000тди става въпрос. Благодаря.
                            Отварял съм на бензинова....Огледай изалацията на кабелите,ако са залепнали така прави..

                            Коментар


                            • #15
                              От: Какво да направим при вакуум в резервоара!

                              Първоначално публикуван от georgipetkov64 Преглед на мнение
                              Не точно по темата но, повреди ми се нивомера. При пълен резервоар показва половин, уреда на таблото работи. Откачих буксата от нивомера и при подаване на минус стрелката отива до края, мисля че проблема е в нивомера. Ако някой е отварял такъв да каже какво да търся. За Спортаж 2000тди става въпрос. Благодаря.
                              Докъде стигна с нивомера, че и моя се замаява ?

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X