Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какво да направим при вакуум в резервоара!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Какво да направим при вакуум в резервоара!

    Така и така видях темата ...

    На моята бензинова и с газ, след като спра и загася двигателя, всеки път се чува един тънък, високочестотен "пърдеж" откъм резервоара отзад. Сякаш си взима въздух. Не му обръщам внимание и така вече година и половина, от както я имам. По принцип винаги пали на бензин и като загрее, сама си обръща на газ. Но при работа на газ, бензиновата помпа продължава да си работи. Средно на 3 месеца везнъж зареждам по 12-13 л. бензин, но никога не съм забелязал да си взима въздух при отваряне на капачката. Прави го винаги при изгасване на двигателя. Не знам има ли значение, но моят резервоар е пластмасов.
    Nissan Terrano 2,7 TDI

    Коментар


    • #17
      От: Какво да направим при вакуум в резервоара!

      Първоначално публикуван от Nikolay Staykov Преглед на мнение
      Докъде стигна с нивомера, че и моя се замаява ?
      Проблема не е решен. Днес извадих нивомера, разглобих донякъде и го почистих с контактен спрей, и пак същото, стрелката при вдигнат поплавък отива само до средата. До колкото съм запозна нивомера е съпротивление което се променя при движение на поплавъка. При положение горе на поплавък малко съпротивление, стрелката отива горе. Колкото поплавъка пода надолу увеличава съпротивлението и стрелката пада. Подавам минус на кабела на нивомера който управлява стрелката на уреда, и тя отива до край. Според мен проблема е в нивомера. Ако греша в разсъжденията, моля да ме поправите. Забравих да спомена , че на сондата няма цедка.
      Някой да знае колко струва нивомера?
      Последно редактирано от georgipetkov64; 13-05-15, 18:03.
      .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
      Киа спортаж2000тди 98г
      Ауди А3 1.9ТДИ
      Каравана Аdria 390Q

      Коментар


      • #18
        От: Какво да направим при вакуум в резервоара!

        След поредните опити днес, стигнах до извода че трябва да сменя нивомера. И един въпрос. Жълтата лампа с колонка на таблото за резервата в резервоара ли е? Ако е за това, и тя не работи.
        .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
        Киа спортаж2000тди 98г
        Ауди А3 1.9ТДИ
        Каравана Аdria 390Q

        Коментар


        • #19
          От: Какво да направим при вакуум в резервоара!

          Първоначално публикуван от siem Преглед на мнение
          Като оставим на страна, че ти товари помпата
          В интерес на истината не я товари, а я разтоварва.
          Снищо не и вреди нито натоварения режим,нито разтоварения де. Просто казвам какво и е на помпата.

          За да не е спам-аз на резервоара на "бегачката" съм сложил гумено уплътнение, уплътнява две плоски повърхнини-муфа и тапа цол и половина, катио против вакуум направих едно плитко радиално каналче с остър нож в гумата. Съвсем достатъчно е да компенсира изпразването на горивото, като в същото време не тече изобщо при обръщане.
          Проверено няколко пъти
          Има ли желание-има и начин!

          Коментар


          • #20
            От: Какво да направим при вакуум в резервоара!

            Първоначално публикуван от georgipetkov64 Преглед на мнение
            След поредните опити днес, стигнах до извода че трябва да сменя нивомера. И един въпрос. Жълтата лампа с колонка на таблото за резервата в резервоара ли е? Ако е за това, и тя не работи.
            Виж да не е изгоряла лампата

            Коментар


            • #21
              От: Какво да направим при вакуум в резервоара!

              Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
              В интерес на истината не я товари, а я разтоварва.
              Снищо не и вреди нито натоварения режим,нито разтоварения де. Просто казвам какво и е на помпата.

              За да не е спам-аз на резервоара на "бегачката" съм сложил гумено уплътнение, уплътнява две плоски повърхнини-муфа и тапа цол и половина, катио против вакуум направих едно плитко радиално каналче с остър нож в гумата. Съвсем достатъчно е да компенсира изпразването на горивото, като в същото време не тече изобщо при обръщане.
              Проверено няколко пъти
              Тук сравнението с "бегачка" е малко неподходяща. Имам приятели с такива автомобили и те сменяват двигатели със прилежащия им инвентар на едно, най-много на две състезания.
              Когато става дума за " Спортидж" повечето колеги, които имат такива (без значение дизел или бензин) ще се съгласят, че резервоарите са им слабо място и всяко огъване на и без друго гнилата ламарина породено от прекомерен вакум или повишено налягане може да доведе до така неприятни пробиви.
              Колкото до помпата: за бензина нямам наблюдения, но дизеловото Г.Н.П. хич не му е добре да смуче гориво при вакум към който да добавим по-гъсто(дизел) гориво, около 2 м. 6мм. горивопровод евентуално леко запушен нафтов филтър и не на последно място Г.Н.П. на неясно колко км. и с неясна (преди нас) поддръжка.
              Последно редактирано от siem; 15-05-15, 22:18. Причина: правопис
              Трите О-та на неудачниците: Оплакване, Оправдаване, Обвиняване.

              Коментар


              • #22
                От: Какво да направим при вакуум в резервоара!

                Заеби другото, да речем, че и аз съм на твоето мнение.

                Обаче за помпата и натоварването може да спорим до утре сутрин.

                Значи-всяка машина(и помпата е машина) е проектирана за да върши някаква работа.
                И колкото повече работа върши-толкова е по-натоварена. И обратно. Каква е работата на помпата?

                Когато има вакуум в резервоара-помпата няма да може да помпи гориво, значи няма да е натоварена. Това утежнява или облекчава задачата и?

                Неправилно се изразих...
                Ако има вакуум-помпата няма да може да си свърши работата(да изпрати гориво към ГНП, но това по-скоро я облекчава, защото не извършва физическа работа.

                Аналогичен е случая с прахосмукачката-като и затворим входа с ръка-двигателя вдига оборотите.
                Ама защо ги вдига-защото остава без натоварване, и може да се върти по-бързо. Демек-разтоварва се, макар и на нас да ни се струва, че се товари, заради повишеното фучене и бучене.
                Има ли желание-има и начин!

                Коментар


                • #23
                  От: Какво да направим при вакуум в резервоара!

                  Съгласен съм с теб, че така е на теория, на практика обаче когато затвориш с ръка прахосмукачката за достатъчно дълго време тя изгаря. Г.Н.П-то пък (особено употребявано) доста често протича.
                  Далеч съм от идеята да спорим- просто наблюдения са ми от практиката...
                  Трите О-та на неудачниците: Оплакване, Оправдаване, Обвиняване.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Какво да направим при вакуум в резервоара!

                    Изгаря защото няма вятър за да го охлажда. Кольо е прав.
                    За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                    Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                    Коментар


                    • #25
                      От: Какво да направим при вакуум в резервоара!

                      Знам, че темата е стара, но да изкажа благодарности на колегите, които са писали за проблема.
                      От деня, в който взех Кичка забелязах, че се образува вакуум в резервоара. Не мислих, че проблема е сериозен, на доста коли ми се е случвало, но никога не е имало драстична разлика в поведението. Е да, но тук явно не е така. Миналия месец напълних резервоара до горе и както се предполага, доста дълго време не съм и помислял да отворя капачката. Преди 2-3 дни, когато нивото на гориво падна до около 1/4 Кичка започна да придърпва при ускорение и да лашка, когато карам на ниски обороти. Какво ли не ми мина през главата, но така и не остана време да се заровя в проблема. Днес реших, че е крайно време да заредя и на бензиностанцията резервоара направи такова засмукване след отвиването на капачката, че чак момчето от персонала подскочи. Заредих си колкото щях да зареждам и "О ЧУДО!", всичко пак се върна към нормалното си положение и придърпването и прекъсването изчезнаха. След 10-15км пак почнах обаче да усещам признаците, макар и по-слабо, спрях и отворих капачката и пак познатото "сссссссссссссс". Затворих и пак всичко беше наред. Е тук вече мозъка ми заработи и стигнах до извода, че явно това не е нормално.

                      Почнах първо с издирване на отдушника на своя глава, но уви ударих на греда. Питах гугъл на английски и пак нищо. После викам - ще пробвам на български и първото нещо, което изскочи беше тази тема. Бързо намерих клапана, свалих го с цената на скъсан болт, който после заминх със самонарезна видия(не ми се занимаваше да го вадя в момента, това някой друг ден ще стане). Както и подозирах, клапана беше тотално задръстен. Промих го, измих и маркучето след него. Утре ще покарам пак и ще видя какво е положението, ако пак направи вакум ще пробия капачката отвътре, както са направили някои други колеги.

                      Изумен съм как един такъв проблем може толкова много да повлияе на поведението на автомобила. Благодаря отново на колегите, които са писали за проблема!
                      Opel Frontera A 2.5tds ' 98 (Тера)
                      Renault RX4 '02 2.0 (Архи)

                      Коментар


                      • #26
                        От: Какво да направим при вакуум в резервоара!

                        Да посъбудим темата, и аз съм в този филм. Мислех си че е нормално да има вакуум, при други коли е нормален този вакуум. Снощи без да искам засякох темата и съм много благодарен че сте споделили този проблем. днес ще направя и аз една промивка на отдушниците.

                        Коментар


                        • #27
                          От: Какво да направим при вакуум в резервоара!

                          Първоначално публикуван от GECATA 73 Преглед на мнение
                          Мислех си че е нормално да има вакуум, при други коли е нормален този вакуум.
                          На последните ми автомобили има повишено налягане в резервоара...
                          Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                          Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                          Коментар


                          • #28
                            От: Какво да направим при вакуум в резервоара!

                            Нормално е да има и вакуум, и повишено налягане, в определени граници. Така се предотвратява изпускането на пари от горивото в атмосферата. При излизане от границите обаче клапаните трябва да сработват и да вкарват или изкарват въздух.

                            Коментар


                            • #29
                              От: Какво да направим при вакуум в резервоара!

                              За вакуума - допустим е минимален, щото все пак помпата работи срещу него... А и резервоара може да се сплеска
                              И да стане така
                              Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                              Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                              Коментар


                              • #30
                                От: Какво да направим при вакуум в резервоара!

                                При мен като развия капачката се усеща много силен вакум, в началото едвам се развива, днес и направих един отвор от 3 мм. ще видя утре как ще е .

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X