Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Направих си лодката дизелова

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Направих си лодката дизелова

    Обърни внимание на болта на шаибата на коляновия вал-не един мотор си е отишъл заради разхлабване на въпросния.
    Калин Владов,09РСПБЗН

    Коментар


    • #32
      От: Направих си лодката дизелова

      Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
      Това защо?...
      Има дъно и нЕма къде да бЕгат тачовете на гЪз.




      Първоначално публикуван от charki91 Преглед на мнение
      ..... газ до средата на акселератора, със още рязко подаване на газ ме лепи за седалката като лека кола .....
      Преди да си скапал хубавата работа с високи обороти, смени винта. Светльо ти е написал още в 12 пост. На лодките поне това е лесно. На пълна газ мотора трябва да постига максималните допустими обороти. Не повече. Ако не знаеш как се прави, звънни.
      Евала за стореното. Кефи.

      ПП Поправи ъгъла на атака на колоната. Много е вдигната.
      Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
      Към модераторите-А изтрийте го сега.
      Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

      Коментар


      • #33
        От: Направих си лодката дизелова

        Снимката е стара още с бензиновият двигател , както писах сложил съм хидрофоли ,но не знам дали смисъл сега от тях, ще пробвам и без тях тези дни . А за пропелера мисля че е достатъчно голям , при рязко подаване подема не кавитира , мотора не се товари,просто се държи добре Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCI0424.jpg
Прегледи:1
Размер:128.4 КБ
ID:5492805 по голям не знам какъв ,предлагаха ми винт с изменяема стъпка но нещо им нямам вяра

        Коментар


        • #34
          От: Направих си лодката дизелова

          Пропелера е смятан за бензинка. Пробвай 21" на същия диаметър. Мисля, че е 12.5 или 13". Мотора трябва да се товари на 3000-3500 оборота и да не може повече. Кавитацията зависи предимно от диаметъра. Ако минеш през Пловдив ще ти дам една 21 за проба.

          Хидрофолите не пречат. Има смисъл от тях само за стабилизиране на ниска скорост. Тая колона трябва да е Браво1. Ако да, тя има регулиране на ъгъла на атака. Работи ли?
          Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
          Към модераторите-А изтрийте го сега.
          Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

          Коментар


          • #35
            От: Направих си лодката дизелова

            Разпределението на въртящия момент по оборотите може да е такова, че да не позволи преценка колко е натоварен двигателя. Щом сега върви добре - да си стои така или да се пробва с леко увеличение на натоварването (промяна във винта). За въртящия момент - с турбото може би в по-високи обороти има голям резерв от мощност и в случая точно въртящ момент, която не би трябвало да се ползва. При авто двигателите е точно така - двигателят има обичайната номинална мощност, а максималната е в пъти повече, за разлика от морските, където максимална/номинална е примерно 1,5. А в голфа имаме 3. За пернишка регистрация е 10
            Все пак е интересно да се изпробва нещо с по-голяма стъпка.

            Коментар


            • #36
              От: Направих си лодката дизелова

              Първоначално публикуван от charki91 Преглед на мнение
              мотора е 1z маховика е двумасов просто използвах такъв шаблон за вланеца обикновения маховик е с 3-4мм .но това са отминали ядове на. Интеркулер за сега е само в идите ми защото ще бъде воден и от инокс(топлообменник)Гнп е с10мм бутало която за сега храни добре 216 те(дюзите) Предполагам се сещате че целия из. колектор е друг с водно охлаждане Винта ми е 19 инокс мислех да сложа 14 1,2 x 17 четири лопати но за сега ще изчакам бях сложил хидрофоли но мисля да ги махна сега , лодката просто излита и мисля че правят излишно съпротивление само . А знае ли някои каква е разликата между зет колоните алфа едно и браво едно
              Здравей колега, върви ли още тази лодка и проекта успешен ли беше? Как преработи изпускателните колектори и интеркулера?

              Коментар

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X