Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Направих си лодката дизелова

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Направих си лодката дизелова

    Здравейте, не мисля че темата ми ще е интересна за мнозина ,но да се похваля лодката ми е MAXUM с оригинален двигател Меркруизер 2,5 л. 120кс. бензин разхода на гориво както знаете е някъде между 15-20л на час. -но това беше. сега и поставих 1,9 тди 90 кс, от голф . с малки подобрения на мощноста лодката се движи с 65-70 км. срещу течението на Дунав с 2- ма човека разхода се сещате 20- 30 л за 4 часа почти непрекъснато каране. Температурата на водата си е в нормалните граници( не грее ). Може да се каже като недостатък че се охлажда директно с извън бордна вода (еднокръгова ох. система) но по ико. причини не мисля да я водя на солена вода.Предстои и турбо с променлива геометрия и чипван компютър да си призная не знам какво че станеНатиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCI0039.JPG
Прегледи:1
Размер:401.3 КБ
ID:6015396

  • #2
    От: Направих си лодката дизелова

    Ако имаш затруднения само в Перник може да ти бъде оказана компИтентна помощ

    - Поздравления за "гимнастиката: , тоя двигател е супер идиото устойчив, часи има във всяка бакалия

    Коментар


    • #3
      От: Направих си лодката дизелова

      Честито и да те слушка!

      Коментар


      • #4
        От: Направих си лодката дизелова

        Благодаря ви .Имам всички импланти и тези дни(ако остане време ) ще я апдеитвам , чудя се какви са и възможности и до къде ще стигна

        Коментар


        • #5
          От: Направих си лодката дизелова

          То мАторя може да го надуеш до над 200 коня. Въпроса е трансмисията нещо там дали ще извади ползата от тях(не знам даже има ли нещо предавки), щото не могат да се дигнат съществено оборотите. Но за повече мощност, трябват и по-големи дюзи, а най-добре и по-голяма турбина(примерно от 2,5 V6). С такава турбина, при колите идва малко тегаво в ниските обороти, та я ползват хептен екстремисти за максимална мощност, но за лодка лага в ниските май не би трябвало да е проблем.
          Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

          Коментар


          • #6
            От: Направих си лодката дизелова

            В момента дюзите са 216 -ки от 2,5 тди . за лага н е проблем но нямам място турбина от 2,5 просто е много обемна , приготвил съм GT 17 49 (garet) с малка модфикация на компрасорната група (турбина и охлюв),компа е от ASV 110кс. мисля че е от SEAT с някакви чипове (не ги знам какви са и как ще се държат)

            Коментар


            • #7
              От: Направих си лодката дизелова

              За правенето на 90кс ТДИ от голф 3 има писано доста. Няма нужда да слагаш по-голямо турбо което ще доведе до повече лаг. Най-лесния ъпдейт е дюзи от 110ка+чип и можеш да стигнеш до 130кс. Разликите при 90кс и 110кс е в дюзите. Турбините са еднакви. Ако искаш по-голямо турбо по-добре дай своето старо да ти направят хибрид - топлата част ти е старата и се слага малко по-голяма студена. Има български Дизел форум в който можеш да намериш каквато искаш информация за тунинг на мотора.

              Edit: спрямо горния пост - 216ски дюзи се ползват за проекти 160-170кс. Турбото обаче няма да може да захрани потенциала на дюзите и ефекта няма да е пълен. Добре си намерил такова и ако искаш да достигнеш описаната горе мощност го дай да го направят хибрид GT1752. Цената е долу горе същата като да рециклираш твоето. Също компа от ASV трябва да е с подходящи горивни карти за карантията която ще слагаш.

              Коментар


              • #8
                От: Направих си лодката дизелова

                Интересно ,защо не сложи направо AFN (1.9 110кс) ами първо малкия и после го доработваш? И двата са с еднакви габарити освен интеркулера и си печелиш бонус променлива геометрия


                пп Инък браво за труда !
                Теч?! Какъв теч? Това под колата е просто потта на всички коне под капака!

                Коментар


                • #9
                  От: Направих си лодката дизелова

                  Ами по нормлните ик. причини това имах това сложих

                  Коментар


                  • #10
                    От: Направих си лодката дизелова

                    относно турбото малко са 90-ките с променлива геометрия моят е с уест геит Както казах сега съм приготви такъв хибрит . Но се чудя къде могат да видят компютъра какво е сложено и какво трябва да се сложи ,защото режима на работа на двигатела на лодката и на колата са доста различни каксе правят тези карти и т.н.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Направих си лодката дизелова

                      Абе не ми се пише, че не сме "голфърско-рейсърски" форум, ама все пак за да нЕма заблуди за четящи, иначе автора явно е в час.
                      Първо 90 коньовото TDI го има в разни варианти(1Z, AHU, ALH, AGR и др). Много малко от тях са с турбина като на 110 коньовия(примерно ALH). Иначе повечето са с уейст гейт турбина, а 110 всичките са с променлива геометрия. Оригиналните дюзи на 90, са 184(по памет), на 110 са по-големи(не помня точно, но по-малки от 216).
                      Хибридната турбина е вариант, и се прави, но за да се търсят определени предимства като характеристики, които за в лодката не са съществени. Затова предложих по-голямата, но щом не се хваща там, не е вариант. Компютъра от ASV може да управлява турбината с променлива геометрия, което го прави подходящ, но за твоите цели е хубаво да се напише софтуер за да можеш да извлечеш максимума. Просто за в лодка са съвсем различни нещата, имаш ли интеркулер, как се обдухва и т.н.(виждам, че сам си се сетил).

                      А за AFN-a, е с демпферен маховик, което може да усложни куплирането. Но няма как да знам. Обаче принципно при 1Z има и дребен проблем със замърсяване на датчика за подаването в ГНП от стружки, който го няма при другите. Освен това и размера на буталото на ГНП може да бъде различен, по-голям за повече мощност.
                      Последно редактирано от cecoa1; 26-05-13, 18:15.
                      Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                      Коментар


                      • #12
                        От: Направих си лодката дизелова

                        Винта сменя ли?
                        I get High by going Down

                        Коментар


                        • #13
                          От: Направих си лодката дизелова

                          мотора е 1z маховика е двумасов просто използвах такъв шаблон за вланеца обикновения маховик е с 3-4мм .но това са отминали ядове на. Интеркулер за сега е само в идите ми защото ще бъде воден и от инокс(топлообменник)Гнп е с10мм бутало която за сега храни добре 216 те(дюзите) Предполагам се сещате че целия из. колектор е друг с водно охлаждане Винта ми е 19 инокс мислех да сложа 14 1,2 x 17 четири лопати но за сега ще изчакам бях сложил хидрофоли но мисля да ги махна сега , лодката просто излита и мисля че правят излишно съпротивление само . А знае ли някои каква е разликата между зет колоните алфа едно и браво едно

                          Коментар


                          • #14
                            От: Направих си лодката дизелова

                            То с 216-ки, и сега с оригиналния комп си над 90 коня доста. По принцип е хубаво да си е с неговия маховик, щото се балансират заедно с коляновия вал(на теория), ама и така става.
                            За променливата турбина, ти трябва и друг клапан за управлението, че се управлява с вакуум. Също така ако ще се увличаш с налягането на турбината, е добре да смениш оригиналния датчик за налягането, това обаче трябва да уточниш с този който ще слага чипа(най-добре да е в час, има такива по форума на VW). Турбината с променлива геометрия има малко недостатък, че може да и блокират лопатките, ако се ползва предимно при малки натоварвания, но в случая едва ли ще има условия за такъв проблем.
                            За винта нищо не мога да кажа, тъмна Индия за мен.
                            Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                            Коментар


                            • #15
                              От: Направих си лодката дизелова

                              Това нещо как ще го регистрираш?
                              Техниката в ръцете на дивака е парче желязо.
                              Dacia Duster 4WD

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X