Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Търси се семе за люти чушки /но само МНОГО люти/

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Търси се семе за люти чушки /но само МНОГО люти/

    Всичко е от ebay.co.uk

    Ето и конкретно какво съм поръчвал:
    http://www.ebay.co.uk/itm/25-Seeds-W...item3a9db6aa47 - семена

    http://www.ebay.co.uk/itm/Bhut-Jolok...item4ae86f1d96 - готово за употреба

    М/у другото ако някой ще си поръчва семена, препоръчвам да ги поръчва на адрес в Англия ( има доста фирми за доставка от там ). Аз на два пъти поръчвах директно до България, но и двата пъти не ги получих ( подозрителни митничари или крадливи пощальони... ).

    Коментар


    • От: Търси се семе за люти чушки /но само МНОГО люти/

      Благодарности, да ти е сладко!
      А тези простотии се правят от името на всички ни.
      Даника
      Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

      Коментар


      • От: Търси се семе за люти чушки /но само МНОГО люти/

        Много трудно става, пущината...

        От семчиците, които получих, излязоха няколко стръка. От тях излязоха общо две-три-чушлета.

        Семките от тях отидоха за разсад, който тръгна със страшна сила, и точно така си замина.
        От петдесетина семки има 6-7 стръкчета общо.

        Не знам дали ги отглеждаме неправилно - половината ги гледам аз - като пълен дилетант, и другата половина - тъста - експерт - там оранжерии, семки, разсади са му ежедневие направо.

        От моите семки всички имат листенца. от неговите - останаха две-три.
        Гледат се като малки деца, и ...

        Баси хабанерото, баси шоколада. Аз още не съм ги опитал тия пиперки.
        Ама пусти инат балкански - ще го мъчим, докато излезе.

        Коментар


        • От: Търси се семе за люти чушки /но само МНОГО люти/

          Сега гледам има оферта 500 грама гоуст чили за 40 паунда ( 110лв ). Аз бих взел едни 100 грама ( да оправя положението до края на година ), та ако има мераклии може да се комбинираме.

          Също така, като гледам какво е положението със запасите, до края на месеца ще трябва да поръчвам така или иначе, тъй че ако някой изпитва трудности с ибей може да поръчам и за него.

          Коментар


          • От: Търси се семе за люти чушки /но само МНОГО люти/

            Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнение

            ... Семките от тях отидоха за разсад, който тръгна със страшна сила, и точно така си замина.
            От петдесетина семки има 6-7 стръкчета общо. ...
            Вени, явно са хибридни семена! Тях изпуснеш ли ги като добив- въобще пък на разчитай за семена за разсад...

            Копирано от нета:
            "Известно е, че хетерозисните семена се използват еднократно. От получените плодове не могат да се вземат семена за следващата сеитба, защото от тях се получават разнообразни форми включващи родителските сортове. "

            Коментар


            • От: Търси се семе за люти чушки /но само МНОГО люти/

              Първоначално публикуван от _kalata_ Преглед на мнение

              Аз си поръчах семена на Ghost Chilli ( май вече е втората най-люта чушка по Сколвил ) и от седмица съм ги боднал в пръст. Семената си ги поръчах от Индия ( ибей ).
              .
              Дано не е късно. Моите миналата година стигнаха до цъфтеж, но не остана време да даде реколта...
              edoors.bg- Джаджи за врати и врати

              Коментар


              • От: Търси се семе за люти чушки /но само МНОГО люти/

                еми поживьом - увидим.
                Половината семенца съм ги дал да ги засадят в градина, другата половина са на терасата.
                Изчетох темата и горе долу съм наясно какви очаквания да имам, така че мисля да се запася и с готов материал

                Коментар


                • От: Търси се семе за люти чушки /но само МНОГО люти/

                  Растат като бурен- без плод. В два различни региона и с много грижи- еднакво нищо, за едно шкембе.
                  А тези простотии се правят от името на всички ни.
                  Даника
                  Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                  Коментар


                  • От: Търси се семе за люти чушки /но само МНОГО люти/

                    Сега ги преброих - 7 стръка са.
                    Страх ме е да ги снимам - да не се стресират.
                    В момента са с по 4 листа всичките..

                    Дано ми снесе петела яйце..

                    Коментар


                    • От: Търси се семе за люти чушки /но само МНОГО люти/

                      Темата е страхотна! Успех Veni! Аз навремето си купих 100 грама от тези червените,като камбанка,набръчкани.Та...ядох си го близо година - една чушка успя да съсипе осем литрова тенджера с манджа... Помня,че се опитах да ги подаря на познати,ама и за подарък не става...

                      П.С. : Българският лютоядец от първия клип в темата обаче кърти...Толкова не се бях смял с години!!! Киха,хълца,плака...друго... не чух дали успя..."О-о-ох...Ъп!...Ха-така!" и продължава - във друг клип изял петдесет и нещо!?! Чушки! Хем подчерта,че е наясно,че каквото влиза - това и излиза..?! Каза,че е много полезно за косата,нокти,кожа... Дали не спи на дъска с пирони - против...кокоши трън,да речем,или маясъл..? Неизвестно...
                      Последно редактирано от Bat_Pepo; 18-05-15, 01:07.
                      Не ме е страх от големи разходи - страх ме е от малки приходи!
                      Най-добрият ром е студеният ром!
                      Кралско правило : Със камила може,с камилар - не!!!

                      Коментар


                      • От: Търси се семе за люти чушки /но само МНОГО люти/

                        Ето го! Преди пак започнал да яде,ама на 43-та се усетил,че не е включил плеъра. С бай Иван. Оставя зрителя с догатки - ако преди е запалил Remus-а,дали сега е преминал на 3 инчова,права тръба..?! Уникален пич е те този!

                        https://www.youtube.com/watch?v=UEgse-rLL44
                        Не ме е страх от големи разходи - страх ме е от малки приходи!
                        Най-добрият ром е студеният ром!
                        Кралско правило : Със камила може,с камилар - не!!!

                        Коментар


                        • От: Търси се семе за люти чушки /но само МНОГО люти/

                          Здравейте! Радвам се, че си поддържате темата още, та да можем новаците да се учим от вас
                          Аз тази година реших да експериментирам с няколко сорта и си взех кайен, тай, червено хабанеро, табаско, чушки от Падрон, халапеньо, фатали, нумекс и още 4-5 незнайни вида, с които ще се изненадваме. За сега всички са напъпили, но въпросът ми е следния: като ви разглеждам хабанеровата реколта и се комплексирам от моята едва 17-сантиметрова хабанерка и фатали (дори по-ниско), които тръгнаха да цъфтят, а си стоят нисички. Нормално ли е това или да очаквам издължаване? Четох, че и двете достигат близо метър.

                          Коментар


                          • От: Търси се семе за люти чушки /но само МНОГО люти/

                            Здравейте! Тази зима успешно презимуваха при мен три корена люти чушки, сега им е второ лято. Цъфнаха рано напролет и вече са узрели - по около 30 чушки на корен. Въпросът ми е - сега какво да ги правя? Ако някой няма, мога евентуално да дам

                            Човекът, от когото ги купих, каза, че са многогодишни растения и всяка следваща година дават повече - вероятно на това се дължи добрата ми реколта. Надявам се да съм била полезна!

                            Сортовете са червено хабанеро и тринидадски спорпион. Ще сложа снимки по-късно.

                            Коментар


                            • От: Търси се семе за люти чушки /но само МНОГО люти/

                              В Лидл продават саксии с люти чушки. Купих си два броя - доста са люти!
                              0885600006 - Чичо Коце

                              Коментар


                              • От: Търси се семе за люти чушки /но само МНОГО люти/

                                Първоначално публикуван от li9 Преглед на мнение
                                Сортовете са червено хабанеро и тринидадски спорпион. Ще сложа снимки по-късно.
                                Имам интерес и към двата сорта. По 3-4 семки са ми достатъчни за саксиите. Пиши от къде си и как да ги получа/платя!
                                edoors.bg- Джаджи за врати и врати

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X