Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Търси се семе за люти чушки /но само МНОГО люти/

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Търси се семе за люти чушки /но само МНОГО люти/

    До колкото го познавам, само започва с лютото. Така и казва, начинаещ бил. Тряа му мениджър за тва с кинтите, как си го представяш? То ако е толкоз уникални, трябва да чукня няколко милиона прегледа...

    Коментар


    • #32
      От: Търси се семе за люти чушки /но само МНОГО люти/

      Тоя ме уби от смях. Направо луд!
      Бащата гледа в разни съксий в нас люти чушки. Аз се чудя , защо до обяд са от едната страна на апартамента където пече слънце, и след обяд в другата ... да не губи огъня явно тях
      Toyota RAV4 XA2 2.0 D4D 2004г. | Honda XRV 750 Africa Twin RD04 1992 г.
      Piaggio Vespa PK50S 1983 г. | Puch Maxi N 1982 г.
      Спортен Клуб Стрелба с Лък - Етър 78 В.Търново

      Коментар


      • #33
        От: Търси се семе за люти чушки /но само МНОГО люти/

        Да ви кажа, че е рисковано да се сее само една семка. Повечето зеленчуци имат слаба кълняемост, та не е изключено точно това семенце което ще изпратите на колега(или получите респ.) да не покълне. Тогава язък за барута... 3-4-5 семки почти гарантират резултат. Няколко зрънца тор в саксията и поливане през два-три дни(по малко) и слънчево място са равни на добро и здраво растение.

        Относно лютата отвара-ефекта е все едно да дадете на една жена да помирише цвете, и да чакате да забременее.
        Въшките и бръмбарите ще ви се смеят след пръскането.
        Ама чудаци всякакви...
        Има ли желание-има и начин!

        Коментар


        • #34
          От: Търси се семе за люти чушки /но само МНОГО люти/

          Аз като е така рисковано покълването не ги слагам в почва, а в мокра салфетка и в плик. Гарантирано покълване на 90% от семето. Поне моят опит до сега е такъв. Има и други начини за външно покълване, но при мен този метод дава най-добре резултати и е най-лесен.

          Пръскането с люто не пречи да се опита, поне ще е изпитано на практика. Инак и други разни пръсканици чета, суроватки и прочее, но нищо гарантирано. А с химикали няма да пръскам та разлика няма...

          ПП Да пускам ли данни за доставката на хабанерото на лични или?

          Коментар


          • #35
            От: Търси се семе за люти чушки /но само МНОГО люти/

            Извън чушките, ако твоя приятел от Тайланд прати няколко семки от една китка ще е връх.

            Става дума за Бентлито в растителния свят. Там имат много

            Коментар


            • #36
              От: Търси се семе за люти чушки /но само МНОГО люти/

              Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
              ....
              Относно лютата отвара-ефекта е все едно да дадете на една жена да помирише цвете, и да чакате да забременее.
              Въшките и бръмбарите ще ви се смеят след пръскането.
              Ама чудаци всякакви...
              Може би имаш известно основание,съдейки по липсата на стария ефект от синия камък и варта.Но отварата от люти чушки действуваше превъзходно.А и навремето виждал ли си болни люти чушки,или някаква твар по тях в градината?
              А тези простотии се правят от името на всички ни.
              Даника
              Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

              Коментар


              • #37
                От: Търси се семе за люти чушки /но само МНОГО люти/

                Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                Да ви кажа, че е рисковано да се сее само една семка. Повечето зеленчуци имат слаба кълняемост, та не е изключено точно това семенце което ще изпратите на колега(или получите респ.) да не покълне. Тогава язък за барута... 3-4-5 семки почти гарантират резултат. Няколко зрънца тор в саксията и поливане през два-три дни(по малко) и слънчево място са равни на добро и здраво растение.

                Относно лютата отвара-ефекта е все едно да дадете на една жена да помирише цвете, и да чакате да забременее.
                Въшките и бръмбарите ще ви се смеят след пръскането.
                Ама чудаци всякакви...
                Кольо,
                Аз ако изкажа мнение как се ремонтира витара, ще е много нелепо и си мълча из техническите форуми.

                Коментар


                • #38
                  От: Търси се семе за люти чушки /но само МНОГО люти/

                  Моя приятел ще прати каза 100-200 семки от тея тай дето ги яде, та който иска да казва. Ако имате интерес към други видове от там пишете ми и ще го питам. А витарата се ремонтира с чук, като всяка друга кола

                  Коментар


                  • #39
                    От: Търси се семе за люти чушки /но само МНОГО люти/

                    Колега Насов, до колкото разбрах Вие сте от Своге. Ако е така, минавайки през Нови Искър ми звъннете, да вземеш въпросните "саксийни" мини чушчици.
                    На Вени мога да ми ги пратя по Еконт, или евентуално, ако ходя другия месец до Чирпан да му ги занеса лично.
                    MITSUBISHI MONTERO 3.0 V6
                    (А1+)
                    О877ООО98О

                    Коментар


                    • #40
                      От: Търси се семе за люти чушки /но само МНОГО люти/

                      В случай, че искате да отглеждате люти чушлета в градината заедно с обикновения пипер, камби и чорбаджийски чушлета трябва да се знае, че взаимно се опрашват. В крайна сметка, всичкия пипер ще бъде лют. За това най-добре огнените чушлета да се отглеждат далече от пипера.

                      Коментар


                      • #41
                        От: Търси се семе за люти чушки /но само МНОГО люти/

                        Този пич има много яки клипчета и описва какво чувства

                        Subaru Legacy Outback '98 2.5 AT

                        Коментар


                        • #42
                          От: Търси се семе за люти чушки /но само МНОГО люти/

                          Лютите пиперки отделно се гледат да.
                          Колега не съм точно от Своге, но почти. Разбира се ще дрънна една жица като слизам до София да се видим. Дали пък не караш едно дългу мицубиши /или пък беше галопер/ дето седи на пътя малко след влизането от към Своге с лепенка на форума и рошави гуми?

                          Коментар


                          • #43
                            От: Търси се семе за люти чушки /но само МНОГО люти/

                            Първоначално публикуван от lodkar Преглед на мнение
                            В Африка явно са професионалисти ядачи на люто. Свидетел съм как си слагат нещо череникаво смляно с големи супени лъжици в една чиния супа.
                            Казват му -хариса. На вид е подобна на домашна българска лютеница, но се приготвя само от червени екстра люти чушки. Домашно приготвената е със страхотен аромат и вкус. Ирак е голям производител и износител.
                            В наши дни Вазов щеше да напише " Под Егото", а Алеко само "До Чикаго".
                            В. Иванов

                            Коментар


                            • #44
                              От: Търси се семе за люти чушки /но само МНОГО люти/

                              Първоначално публикуван от Насов Преглед на мнение
                              .... Дали пък не караш едно дългу мицубиши /или пък беше галопер/ дето седи на пътя малко след влизането от към Своге с лепенка на форума и рошави гуми?
                              Аз карам дълго Паджеро с рошави гуми, но ти пишеш за Галопера на dulgiq0843.
                              Звънни като минаваш.



                              MITSUBISHI MONTERO 3.0 V6
                              (А1+)
                              О877ООО98О

                              Коментар


                              • #45
                                От: Търси се семе за люти чушки /но само МНОГО люти/

                                Първоначално публикуван от cveta68 Преглед на мнение
                                В случай, че искате да отглеждате люти чушлета в градината заедно с обикновения пипер, камби и чорбаджийски чушлета трябва да се знае, че взаимно се опрашват. В крайна сметка, всичкия пипер ще бъде лют. За това най-добре огнените чушлета да се отглеждат далече от пипера.
                                Така е само наполовина... ;-) Вярно е, че взаимно се опрашват, вярно е, че стават люти всички... Не можете да направите нищо обаче... Защото разстоянията, на които различните растения се опрашват са различни... При чушките конкретно, разстоянието е... 2 км... Ако нямате градина с такива размери не става... За доматите да речем е 80см., метър... там става... :-)
                                VPetrov.photography

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X