Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Работа с мотофреза

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Работа с мотофреза

    От няколко дни съм горд собственик на мотофреза. От вчера вече я и подкарах. За сега се боря с направата на захвата за плуга, защото оригиналните аксесоари не ми бяха по джоба. С колелата се опавих, но ще се наложи по-сериозно преправяне за да сложа и плуг. Днес все пак съумях да го закача криво ляво, но не става добре. Хлабаво е и той се мандахерца ту у лЕво ту у дЕсно. Освен това ми се струва, че ножа е насочен твърде надолу и задълбава и фрезата само буксува на едно място. Демек орането не ми се получава ич. Пробвах и да фрезовам, но пък ножовете изобщо не потъват достатъчно и става много плитко. Понеже нямам и грам опит с такава машина рекох да пусна темата с идеята, че тук ще се намери кой да ме светне къде бъркам и какво да правя. Плуга ще се наложи да бъде хванат по-стабилно, но дали ако оправя ножа да е успореден към земята ще спре боксуването, без да стане пък плитко орането? Тежести ли да търся за фрезоването? Ще нацъкам снимки, а може би и кратко филмче за да покажа нагледно, какво се получава.

  • #2
    От: Работа с мотофреза

    Плужно тяло,захванато към рамата на фрезата оре 10-12 см.
    Силно нерентабилно,според мен!
    За дълбочината на фрезоване,ако мястото не е работено,едно минаване копае около 8см.С 2-3 хода постигаш18-20 см.
    Нищо не мога,и нищо не знам...

    Коментар


    • #3
      От: Работа с мотофреза

      Насов, тая работа с филмчета по нета трудно ще стане! Намери някой да ти покаже на живо, че ще се изтъркат бая киборди иначе.

      Коментар


      • #4
        От: Работа с мотофреза

        Мястото не е работено и има доста корени от коприва и трева... Ще повторя значи още няколко пъти, но мисля да изчистя ръчно първо. Може би трябва първо да минавам с мотичката за да няма треволяци и прочее? Плужното тяло е захванато калпаво, та още не е ясно дали прави нещо изобщо... аз бутам и така. Значи ще мина още 2-3 пъти след като зачистя да видя, какво се получава. Това в малко парцелче за опити, пък голямата градина още я кося и чистя от клони... май ще викна трактор да я мине веднъж, че не е копана от години и с фрезата ще е цикъл голям. Благодаря.

        ПП: Пенчо показвали са ми, но при мен не се получи подобно на показаното. Надявам се да не се наложи да си изкъртиш клавиатурата в тази тема...

        Коментар


        • #5
          От: Работа с мотофреза

          Намери ми темата, дето търся момък с храсторез и виж кой да викнеш. Същия с който те дърпахме зимата.
          Може и да ти помогне. Щото Момъци много, зад клавиатурите, ама на живо ги няма никакви!

          Коментар


          • #6
            От: Работа с мотофреза

            не работен от години земеделски терен е много трудно с фреза да го приведеш в готов за засаждане на зеленчуци терен, но след стабилно обработване сега със стабилен малогабаритен трактор, есента с фрезата работата ще ти бъде елементарна. Аз пролет и есен фрезовам градините и земята е вече много рохкава и лесна за работа

            Коментар


            • #7
              От: Работа с мотофреза

              Ако е необработвано няколко години и с добра купешка не се получава. Ако е двор (няколкостотин кв.м.) първоначално е трябвало да играе лопатата и после само фрезозоваш.
              Sent from my Nokia s fenerche

              Коментар


              • #8
                От: Работа с мотофреза

                с една кубота 20к.с. парво се минава с плуга, след това с фрезите на куботата и ще стане градина един път

                Коментар


                • #9
                  От: Работа с мотофреза

                  Първо чистиш тревата ако е гъста и висока (защото се насуква на мотичките) ,после фрезоваш и чак тогава правиш вади с плуга ,ако на не обработена почва започнеш с плуга ,няма да стане нищо .Този плуг мисля че не е плуг а си е браздилник (само за бразди) ,до сега не съм виждал фреза да оре ,по простата причина че е лека и като пуснеш работното тяло и тя почва да си боксува на едно място . Ако имаш възможност цапни една снимка на самото тяло а и на целия ти инвентар.
                  Теч?! Какъв теч? Това под колата е просто потта на всички коне под капака!

                  Коментар


                  • #10
                    От: Работа с мотофреза

                    Ми то говорим за няколко декара та с лопатата си е бая бавно. Та рекох да пробвам с плуг и после фреза. Обаче така калпаво закачен плуг не работи адекватно ако и да разора частично. После фрезата обаче доста плитко работи. Сега съм се хванал да почиствам корените и действам с мотиката да видя ще има ли разлика. То е малка част само за проба и ще я мина и с лопатата. Но пък тук една прекопана градина ми се оплакаха, че фрезата я направила на пепел и трябвало плуг. Аз не искам той да копае дълбоко, но отваря земята, вади кореняци и става по-лесно. Обаче като се мандахерца и криви и заорава и тя просто си боксува на място, даже с тракториките бая изкопава...

                    Пенчо не ми се вика Данчо за такива щуротии, а и искам да се справя сам... та рекох да питам дали нещо драстично не бъркам. Явно просто терена е тежък, щото не е работен от години.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Работа с мотофреза

                      Първоначално публикуван от Насов Преглед на мнение
                      Пенчо не ми се вика Данчо за такива щуротии, а и искам да се справя сам... та рекох да питам дали нещо драстично не бъркам. Явно просто терена е тежък, щото не е работен от години.
                      Верно драстично е объркването! Щом са декари, без дълбока оран с немалък трактор - няма как да стане. Дай снимки на терена все пак, ама с апарат!!

                      Коментар


                      • #12
                        От: Работа с мотофреза

                        Първоначално публикуван от Насов Преглед на мнение
                        Ми то говорим за няколко декара та с лопатата си е бая бавно. Та рекох да пробвам с плуг и после фреза. Обаче така калпаво закачен плуг не работи адекватно ако и да разора частично. После фрезата обаче доста плитко работи. Сега съм се хванал да почиствам корените и действам с мотиката да видя ще има ли разлика. То е малка част само за проба и ще я мина и с лопатата. Но пък тук една прекопана градина ми се оплакаха, че фрезата я направила на пепел и трябвало плуг. Аз не искам той да копае дълбоко, но отваря земята, вади кореняци и става по-лесно. Обаче като се мандахерца и криви и заорава и тя просто си боксува на място, даже с тракториките бая изкопава...

                        Пенчо не ми се вика Данчо за такива щуротии, а и искам да се справя сам... та рекох да питам дали нещо драстично не бъркам. Явно просто терена е тежък, щото не е работен от години.

                        О приятелю ,бая се смях . Стъпките ти са следните ако държиш да я обработваш от тази година . Първо косиш ,после махаш тревата, после голям трактор да ти я изоре ,след това фрезата да я фрезоваш (имай предвид че ще се убиеш с тази фреза защото земята е суха и ще стане на големи буци) и след фрезоване сееш ама ти си изтървал вече всичко за сеене ,освен късни картофи . По добре изчакай есента ,чисти тревата ,една дълбока оран на есен и на пролет я лепваш с фрезата и си ти . Успех , дано съм помогнал малко.
                        Теч?! Какъв теч? Това под колата е просто потта на всички коне под капака!

                        Коментар


                        • #13
                          От: Работа с мотофреза

                          Насов, вече ти казаха, оран с мотофреза е ташак рабта. Първо се оре с по стабилен трактор, фрезата е само за наситняване на изораната почва.
                          По принцип се оре наесен, но щом не е орано тогава, няма как. За пролетната оран е важно да разрохкаш изораното веднага, най много до два три дни, че после буците изсъхват и нямат разбиване.
                          Може и направо с фрезата, с три минавания, но оранта е за предпочитане.
                          Щом имаш много коренищни плевели ще видиш доста зор докато изчистиш градината. Приготви се за голям филм.
                          Има ли желание-има и начин!

                          Коментар


                          • #14
                            От: Работа с мотофреза

                            Ами той филма е голям, а аз се готвя за есента от сега просто защото правя и ремонт на къщата и още 100 неща. Но ми е кеф, аз за това и се махнах от Софе и се забих у гората, да видя малко зор . От работа не бягам... Миналата година щях да орЪ, но не остана време и само изчистих къпините. Сега кося и вадя трева като ми остане време. Екпсериментирам с фрезата на терен около 50-60 квадрата за да трупам опит. Все пак ако направя тоя плуг да не се метка като луд мисля, че ще оре що годе, щото и сега свърши малко работа. Ясно е че ще се вика трактор за голямото като зачиста и ще е към то есента. Инак за сеенето не е толкоз късно щото при мен е по-хладнично и изостават нещата с близо месец. Така или иначе за тази година нямам план да стане градината голяма и изпипана, но все пак действам. Инак имам и едно по-малко п'рче до къщата и него си го прекопах и засадих вече. Явно съм я надценил фрезата, че може и да оре , та от там и грешката. Фрезата е хускварна, но инвентара не, щото искат 400 лева за плуг с метални колела и 700 за гумени, пък аз се вместих в около 250. Само дето закачането не става така и съм го натъкмил, колкото да виси там, но не и да оре. Ще му правя друго захващане. Първата снимка показва как не може да се оре в една посока и само криволичи. Сега вече няма корени и като цяло е разбито, но пак така се получава. Ще сложа ножовете на фрезата да видя дали ще има ефект. Това го водят плуг, не знам дали е браздир, не трябва ли да е на лястовица браздира?
                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_1627.jpg
Прегледи:1
Размер:324.6 КБ
ID:5485467
                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_1630.jpg
Прегледи:1
Размер:111.5 КБ
ID:5485468
                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_1629.jpg
Прегледи:1
Размер:279.2 КБ
ID:5485469
                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_1631.jpg
Прегледи:1
Размер:277.8 КБ
ID:5485470
                            Последно редактирано от Насов; 25-05-13, 18:20.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Работа с мотофреза

                              Идваш ми на гости в почивен ден (с фрезата), викам съседа и той ти казва и показва, и виждаме какво може да се ореже и презавари за да не "лопче"...
                              0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X