Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Работа с мотофреза

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Работа с мотофреза

    Опаа, Дедооо... Идвам 100%, че така и не пихме бира, но ще взема и фрезата дам. Заварки ще требе и да се преправи, щот то си личи от снимките, че само съм го турнал, а то се мести на вси страни и посоки. Накрая ще си намеря едно ремарке и ще си бръмча до магазина за леб.

    Само 1 проблем има, ще трябва някак да я натоваря в буса и да го изкарам на пъта, че пали само на скорост като е студен... Та ще видим кога ще успея с тез задачи.
    Последно редактирано от Насов; 25-05-13, 18:43.

    Коментар


    • #17
      От: Работа с мотофреза

      Тъй като гледам ,плуг си е....... ама надали ще оре целина ,ако сложиш мотичките вместо колела ,ще е по зле ,фрезата ще се закопава но не и да тегли плуга
      Теч?! Какъв теч? Това под колата е просто потта на всички коне под капака!

      Коментар


      • #18
        От: Работа с мотофреза

        Първоначално публикуван от Насов Преглед на мнение
        Опаа, Дедооо... Идвам 100%, че така и не пихме бира, но ще взема и фрезата дам. Заварки ще требе и да се преправи, щот то си личи от снимките, че само съм го турнал, а то се мести на вси страни и посоки. Накрая ще си намеря едно ремарке и ще си бръмча до магазина за леб.

        Само 1 проблем има, ще трябва някак да я натоваря в буса и да го изкарам на пъта, че пали само на скорост като е студен... Та ще видим кога ще успея с тез задачи.
        Ми, като е фанато с една бурма, кво да прави?

        Деде, ако се изтърся и аз, дали може да гътнем булбара, та да го омажа с боя?
        Че ми се отваря път в твоята посока.

        Коментар


        • #19
          От: Работа с мотофреза

          То не е до едната бурма, а че преходника не е за тази фреза, а изглеждаше по снимките да стане. Аз го рязах с флекса за да влезне изобщо. Обаче проблем едно е, че тая бурма не стяга, а само го държи там и като цяло е къс и съм наслагал шайби, че и гума. От това се метка нагоре и надоле, а ъгъл не може да се коригира. Пък щото е пъхнато вътре така, а не отгоре и с квадрат да го държи да не шава на страни става като хахаво и се щура и завива и ми завива и фрезата. Това е ясно, че няма да стане така и ще се преправя. Като цяло нещата ми се изЯсниха от темата и паралелните опити, но стана късно да сложа ножовете вместо колела за проба. Мотичките като се сложат, тоя плуг се маха и си става чиста фреза и си работи, но бая плитко. Ще пробвам утре да мина няколко пъти да видя дали ще стане по-различно.

          Коментар


          • #20
            От: Работа с мотофреза

            Първоначално публикуван от Насов Преглед на мнение
            То не е до едната бурма, а че преходника не е за тази фреза, а изглеждаше по снимките да стане. Аз го рязах с флекса за да влезне изобщо. Обаче проблем едно е, че тая бурма не стяга, а само го държи там и като цяло е къс и съм наслагал шайби, че и гума. От това се метка нагоре и надоле, а ъгъл не може да се коригира. Пък щото е пъхнато вътре така, а не отгоре и с квадрат да го държи да не шава на страни става като хахаво и се щура и завива и ми завива и фрезата. Това е ясно, че няма да стане така и ще се преправя. Като цяло нещата ми се изЯсниха от темата и паралелните опити, но стана късно да сложа ножовете вместо колела за проба. Мотичките като се сложат, тоя плуг се маха и си става чиста фреза и си работи, но бая плитко. Ще пробвам утре да мина няколко пъти да видя дали ще стане по-различно.
            Ми то фрезата си е за няколко сантиметра все пак. Оранта е за Трактори. Дълбоката - за големи, може и верижни даже.

            Коментар


            • #21
              От: Работа с мотофреза

              Отзад трябва да има един шиш , слага се на мястото на плуга ,с него държиш фрезата да не ти дърпа постоянно ръцете и колкото повече я задържаш на едно място толкова по дълбоко се закопава , но на целината ще ти е малко по трудно .
              Теч?! Какъв теч? Това под колата е просто потта на всички коне под капака!

              Коментар


              • #22
                От: Работа с мотофреза

                Аз го играх това. Неработено от сто години място, че и бивш черен път. Трактора буксуваше, с фрезата никакъв шанс, подскачаше като върху бетон. Изчаках и на есента го изорахме, на два пъти, защото потъне ли плуга нацяло и трактора не можеше да мръдне. Напролет още веднъж но в другата посока и после 8к.с. фреза два пъти. Сега е както трябва вече, но много зор и много гориво отиде.
                "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

                Коментар


                • #23
                  От: Работа с мотофреза

                  Не е чак толкоз спечено, с права лопата копая лесно и дълбоко. Много му се чудих на шиша за чий ми е и даже рекох, че само да я подпирам и днес пробвах без него и нищо не дълба. Ето сега вече знам и ще си го сложа и ще пробвам. За голямата градина ще се вика трактор есента, а аз може и да копна с лопатата там малко ако ми остане време. Като цяло не е особено спечена земята, но си има корени и камъни и си трябва бая чистене...

                  Коментар


                  • #24
                    Re: Работа с мотофреза

                    От моя скромен опит-начи като ще фрезоваш слагаш шиша отзад там дето си закачил плига сега слагаш фрезите и почваш. Колкото повече се отпускаш на шиша толкова повече я спираш и задълбават фрезите повече.
                    Днес правих й рамката за ремаркенце абе голяма краста е.

                    Коментар


                    • #25
                      От: Работа с мотофреза

                      Светнахте ме що не фрезова, аз гледам шиша да не и пречи и го дигам ХАХАХА. Така ми и показваха, но на много рохкаво и сигурно щото влизаше лесно, знам ли. Толкоз са ми и показали .

                      А за ремаркето просто не ми се мисли, че пАри нЕма . Инак ми е много мерак, то си е като мини тракторче с тея гумета, за това и не исках да са метални. Само не знам със спирачките как стават нещата, щото тя фрезата няма такива...

                      Коментар


                      • #26
                        От: Работа с мотофреза

                        Е то със спирачки всеки може, майсторите спират с газ...
                        "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

                        Коментар


                        • #27
                          От: Работа с мотофреза

                          Искаш да кажеш, че с дръпнат съединител дърпам газта надолу или я гася и спира? Нещо ми се чини, че няма да стане. Пък то тя си се търкаля и без да е запалена, хмм. Едно е ясно, ще трябва ремарке тоже

                          Коментар


                          • #28
                            От: Работа с мотофреза

                            Спирачката е на ремаркето!

                            Коментар


                            • #29
                              От: Работа с мотофреза

                              Първоначално публикуван от Насов Преглед на мнение
                              Светнахте ме що не фрезова, аз гледам шиша да не и пречи и го дигам ХАХАХА. Така ми и показваха, но на много рохкаво и сигурно щото влизаше лесно, знам ли. Толкоз са ми и показали .

                              А за ремаркето просто не ми се мисли, че пАри нЕма . Инак ми е много мерак, то си е като мини тракторче с тея гумета, за това и не исках да са метални. Само не знам със спирачките как стават нещата, щото тя фрезата няма такива...
                              Ако рохко мястото може и без шиш ама ти убива ръцете да я спираш ,моя кръстник я кара без шиш ,ама той е слаб в главата ,дефакто силен в ръцете
                              Теч?! Какъв теч? Това под колата е просто потта на всички коне под капака!

                              Коментар


                              • #30
                                От: Работа с мотофреза

                                To аз изобщо и не съм разбрал, че трябва да я спирам и я оставях да си шава, пък после се чудя що нищо не прави и пускам теми тука . A това с ремаркето и като дилижанс значи, конете те дърпат, а сипрачката е некфа ръчка, а? Гот. Много благодаря на всички, отворихте ми очите дет' сЪ вика! Нямам търпение утре да фрезирам с шиша забоден !

                                ПП Пенчо, аз и клипчета гледах днес преди темата и нищо не схванах, пък с малко писане виж, колко лесно се оказа. Надявам се киборд/г/ите да са здрави.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X